2019-05-20, pirmadienis, 14:03.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:24, dienos ilgumas 16:20.

Joniškio ugniagesius gelbėtojus džiugina vaikų smalsumas

2018-06-04, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškio ugniagesius gelbėtojus džiugina vaikų smalsumas

Joniškio ugniagesius gelbėtojus džiugina vaikų klegesys ir smalsumas. Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dažnai apsilanko nuo mažiausiųjų darželinukų iki abiturientų. Jiems įdomu susipažinti su ugniagesių darbu, apžiūrėti gaisrinę ir gelbėjimo techniką bei įrangą, pasimatuoti apsauginius ugniagesių drabužius, palaikyti rankose gaisrinį švirkštą, hidraulinius plėstuvus ir žirkles, užsidėti kvėpavimo aparatą. Beje, vaikų teigimu, pastarasis daug lengvesnis už jų kuprines... Tačiau daugiausia džiaugsmo vaikams teikia leidimas įlipti į gaisrinį automobilį ir pasėdėti jame, ir ypač su įjungta sirena ir švyturėliais.

 

Vyresnieji vaikai ir jaunuoliai domėjosi, kur ir kiek laiko reikia mokytis, kad taptum ugniagesiu gelbėtoju. Jie taip pat išmoko rišti virves, per 45 sekundes apsirengti ugniagesių drabužius (daugumai jaunuolių tai buvo tikrai daug ištvermės reikalaujanti užduotis), netgi pabandė su apranga, kvėpavimo aparatu ir laikydami rankose gaisrinę žarną užbėgti į ketvirtąjį aukštą ir nusileisti, vynioti gaisrines žarnas.

 

Gegužės 29 d., įgyvendinant 2018-2020 m. Joniškio rajono savivaldybės nusikaltimų prevencijos programą, kurios vienas iš uždavinių yra didinti moksleivių užimtumą,  Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos pirmos klasės mokiniai rinkosi prie Žvelgaičių ežero. Atvykusiems moksleiviams paskaitą apie saugų elgesį prie vandens ir vandenyje vedė Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresnysis inspektorius Egidijus Baltramaitis. Renginyje taip pat buvo papasakota apie narų darbą, pademonstruota įranga ir atliktas parodomasis nėrimas.

 

Mokiniai ir mokytojai buvo mokomi, kaip gelbėti skęstantįjį, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Pasibaigus narų pasirodymui, gaisrinę techniką ir įrangą pristatė ugniagesiai gelbėtojai. Tai buvo geriausia renginio dalis, nes karštą dieną buvo galimybė atsivėsinti po vandens srove.  

 

Ugniagesiai nepamiršo ir tų vaikų, kurie negalėjo dalyvauti ekskursijose ar renginiuose, ir apsilankė Žagarės vaikų globos namuose. Čia jų laukė visas pulkas įvairaus amžiaus vaikų. Ugniagesiai savo profesijos pristatymą pradėjo nuo gesinimo būdų vandeniu, o visiems sušlapus buvo lengviau sukaupti dėmesį ir išklausyti, ką gi dar ugniagesiai vežiojasi savo raudonajame automobilyje ir, žinoma, praktiškai viską išbandyti.

 

Visus, dar nesusipažinusius su ugniagesio gelbėtojo profesija, kviečiame apsilankyti Joniškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ir prisijungti prie darnaus ugniagesių kolektyvo, tapti savanoriu ugniagesiu ir susipažinti su profesija. Informacija ir registracija tel. (8 426) 51 376.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

 


REKLAMA


    

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 

 

 

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai