2019-04-19, penktadienis, 06:01.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Joniškyje lankėsi Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos delegacija

2018-10-18, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškyje lankėsi Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos delegacija

Joniškyje lankėsi  Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) Kultūros, mokslo, švietimo ir žiniasklaidos komiteto pranešėjas, Šveicarijos Parlamento narys Rafaelis Komte (Raphael Comte) ir jo vadovaujama delegacija. Vizito metu aplankyti Joniškyje išlikę restauruoti žydų paveldo objektai, sinagogos.

 

Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis bei Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus direktorė Rasa Ališauskiene susitiko su (ETPA)  Kultūros, mokslo, švietimo ir žiniasklaidos komiteto pranešėju R. Comte (Šveicarijos Parlamento nariu), ekspertu Michael Mail (Jungtinė Karalystė) ir (ETPA) Kultūros, mokslo, švietimo ir žiniasklaidos komiteto patarėja Dana Karanjac. Atvykusią delegaciją lydėjo paveldosaugininkas Martynas Užpelkis bei Seimo Tarptautinių ryšių patarėja Selija Levin – Jurgilienė. Vizito tikslas – surinkti informaciją ETPA rengiamai rezoliucijai apie išlikusį žydų paveldą Europoje. Pranešėjas viešėdamas Lietuvoje lankysis Vilniuje, Alantoje, Pakruojyje, Kėdainiuose, Žiežmariuose, Kalvarijoje bei Alytuje.

 

Susitikimo metu delegacijai pristatytas Joniškyje išlikęs dviejų sinagogų kompleksas: Baltoji ir Raudonoji sinagogos, pasakota apie jų būklę prieš restauravimą, apžvelgti tvarkybos darbai ir sėkmingas projekto įgyvendinimas. „Nelengva buvo specialistams atkurti tai, kas buvo anksčiau... Po Antrojo pasaulinio karo daugelis eksponatų ir daiktų buvo sunaikinti ar prarasti, o  šių sinagogų būklė ir paskirtis per tą laiką dažnai keitėsi. Šiuo metu sinagogos atstatytos, restauruotos, pritaikytos kultūros reikmėms. Džiaugiamės dėl pavykusių projektų įgyvendinimo.“ – kalbėjo rajono meras G. Čepulis.

 

Istorijos ir kultūros muziejaus direktorė R. Ališauskienė akcentavo, kad jau nuo pat pirmųjų restauravimo dienų Joniškis įsijungė ir aktyviai organizavo veiklą dar neveikiančiose sinagogose, žmonėms ir bendruomenei reikėjo tokios erdvės, o šiuo metu galima pasidžiaugti, jog vyksta gražus bendravimas ir bendradarbiavimas su žydu bendruomene. „Mes tikrai gerbiame tiek savo istoriją, tiek praeitį ir stengiamės išlaikyti ir priimti ir kitų kultūrų papročius bei tradicijas. Šitas objektas yra labai svarbus joniškiečiams, todėl nėra nei vieno savaitgalio be kultūrinio renginio sinagogose“, – kalbėjo muziejaus direktorė  R. Ališauskienė.

 

Šioje kultūrinės veiklos erdvėje yra puoselėjamos kultūros iniciatyvos, vyksta šventės ir renginiai, menininkų kūrybos pristatymai bei tarptautiniai festivaliai, kurie reprezentuoja Joniškio kraštą ir pritraukia ne tik miesto gyventojus, bet ir gausybę svečių. Sinagogų kompleksas tapo svarbiu vietos gyventojų ir užsienio svečių traukos centru.    

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

Linos Šutkienės nuotr.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai