2019-05-20, pirmadienis, 14:21.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:24, dienos ilgumas 16:20.

Joniškyje lankėsi „Poezijos pavasaris 2018“

2018-05-28, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškyje lankėsi  „Poezijos pavasaris 2018“

Gegužės 25-ąją, priešpaskutinę tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2018“ dieną, eilės skambėjo Joniškio krašte. Joniškio rajono savivaldybėje svetingai sutikta svečių grupė savo poetinio žodžio misiją tęsė Žagarėje, kur dvaro rūmuose įvyko poezijos vidudienio renginys.

 

Baigiamasis susitikimas su „Poezijos pavasario 2018“ svečiais vyko Joniškio Raudonojoje sinagogoje. Valstybės atkūrimo šimtmečio poezijos skaitymo vakarą pradėjo Algimanto Raudonikio meno mokyklos jaunieji akordeonistai (vadovė Vilma Skrodenienė). Renginio vedėja Ieva Lipskienė supažindino su svečiais ir trumpai pristatė jų kūrybą. Skaitovės Irenos Plaušinaitytės skaitomas Birutės Baltrušaitytės-Masionienės eiles apie Lietuvą keitė viešnios iš Brazilijos Simone Spoladore braziliška poezija. Spalvinga asmenybė – svečias iš Šveicarijos, gyvenantis Londone, o rašantis itališkai Vanni Bianconi sakė, kad jo poezija turėtų būti suprantama joniškiečiams, nes ir jie yra „esantys šalia sienos“. Poetė Ramunė Brundzaitė skaitė ne tik savo eilėraščius, bet ir užsienio svečių poezijos vertimus. Po santūraus uteniškio Vytauto Kazielos poetinio žodžio Benediktas Januševičius joniškiečius išjudino, prajuokino, nustebino – negali nesižavėti, koks gražus, spalvingas ir sodrus yra lietuviškas žodis. O poeziją papildė ir Raudonosios sinagogos erdves užliejo kamerinės muzikos atlikėjos Sigutės Trimakaitės atliekamos dainos bei giesmės.

 

 

Joniškio rašančiųjų ir kuriančiųjų vardu žodį tarusios Regina Briedytė ir Kilnutė Riškuvienė dėkojo „Poezijos pavasario“ svečiams už „atlaidus ir atgaivą sielai, už poetinį žodį, kuris nustebina, suglumina, priverčia pasimesti, bet nepalieka abejingų“.

 

 

Joniškio Jono Avyžiaus viešoji biblioteka kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga bei Rašytojų klubu buvo šių susitikimų organizatorė. Bibliotekos direktorė Jovita Šimkevičiūtė pasidžiaugė, kad iškiliausias Lietuvos kasmetinis literatūrinis renginys pasiekė ir Joniškį, o joniškiečiams buvo dovanota poezijos šventė, kurioje skambėjo autentiškos, pačių poetų ir kūrėjų skaitomos eilės.

 

Dalia Norvaišienė,

Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyresn. bibliotekininkė

 

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai