2019-04-23, antradienis, 05:22.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:57, leidžiasi 20:35, dienos ilgumas 14:38.

Joniškyje paminėta Tarptautinė žmonių su negalia diena

2018-12-03, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškyje paminėta Tarptautinė žmonių su negalia diena

Kiekvienais metais gruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną, kurią 1992 m. pabaigoje paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija.

 

Šią dieną visuomenė supažindinama su neįgaliųjų žmonių problemomis, primenama apie žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių visuotinumą, nedalomumą, tarpusavio priklausomumą ir ryšį bei būtinybę neįgaliesiems užtikrinti galimybę visapusiškai naudotis šiomis teisėmis ir laisvėmis be diskriminacijos, ką plačiai deklaruoja ir JT Neįgaliųjų teisių konvencija.

 

Negalios paliesti žmonės – tokie pat smagūs, sąmojingi, nuoširdūs bei talentingi, kaip ir jos neturintys. Jie mūsų visuomenės dalis, kuri nori ir gali būti naudinga. Tik daugelis lietuvių to dar nesupranta. Todėl kiekviena galimybė pažinti šiek tiek kitokį, tačiau ne mažiau ryškų bei spalvingą neįgaliųjų pasaulį yra labai svarbi.

 

Šiandien po pietų priešais Joniškio savivaldybės pastatą rinkosi joniškiečiai į akciją „Aš ir Tu – tai Mes“. Renginio globėjas ir rėmėjas – Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, garbės švečias – jaunasis poetas, knygos „Jeigu aš matyčiau“ autorius Redas Olšauskas. Renginį organizavo Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centras ir specialiojo ugdymo skyrius bei VšĮ Joniškio socialinių paslaugų ir užimtumo centras. Šventinę dalyvių nuotaiką palaikė Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyriaus muzikinė judesio ir ritmo grupė „Pagauk ritmą“, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Joniškio rajono bendrija, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos moksleiviai. Perskaitytas akcijos globėjo Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimas.

 

Kulminacinė akcijos akimirka – „gyvo“ neįgaliųjų ženklo suformavimas.  

 

manojoniskis inf.  

Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro nuotr.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai