2019-03-23, šeštadienis, 16:53.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:12, leidžiasi 18:36, dienos ilgumas 12:23.

Joniškyje praūžė Muziejų nakties renginys!

2018-05-21, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškyje  praūžė Muziejų nakties renginys!

Laiko mašina lankytojai nukeliavo į 1928 metus, kad apsilankytų Jankelio Fišerio kino teatre „Lyra", kur buvo rodomi nebylaus kino seansai ir pravesta vizualinės antropologijos paskaita (pristatė muziejininkė Simona Jonkutė). 

 

Toliau sekė naujos ekspozicijos „Joniškio dekanato istorija, kryždirbių ir dievdirbių kūrybos paveldas“ pristatymas (pristatė muziejininkas Darius Vičas). 

 

Ekspozicijoje yra pristatomos išskirtinės meninės ir religinės reikšmės Skaistgirio bažnyčios šventoriaus Kryžiaus kelio stočių skulptūrinės kompozicijos, kurios yra vienintelis išlikęs XIX a. talentingo dievdirbio Augustino Ulčino išdrožtas unikalių skulptūrų ciklas, reprezentuojantis krašte gyvavusią Jėzaus Kristaus kančios kelio vaizdavimo tradiciją.

 

Ekspozicijoje pateikiama Joniškio krašto senosios kryždirbystės paminklų kūrimo ir statymo tradicijų apžvalga bei demonstruojamas kryždirbių ir dievdirbių kūrinius fiksavusių tyrinėtojų ikonografinis palikimas. Ekspozicijoje ypatinga vieta skirta senųjų dievdirbių kūrybos paveldui – XIX–XX a. I pusės Joniškio kraštosakralinei medinei liaudies skulptūrai.

 

Baltojoje sinagogoje buvo pristatyta muziejaus inicijuota Dariaus Šulčiaus fotografijų paroda „Modernėjanti Žiemgala". Atidarymo metu buvo pasveikinti ir muziejininkai ir muziejaus draugai bei partneriai, įteikti rankų darbo žalvariniai smeigtukai pagaminti muziejininko Gvido Slah.

 

Muziejų nakties pabaigą vainikavo šiuolaikinio cirko trupės „Antigravitacija" žonglierius Mantas Markevičius su pasirodymu neoninėje šviesoje. Po pasirodymo buvo vedama edukacinė programa, kurios metu dalyviai galėjo pasimokyti žongliravimo pradmenų.

 

Renginio organizatorius – Joniškio istorijos ir kultūros muziejus
Renginio partneris  – Joniškio A. Raudonikio meno mokyklos Atviras jaunimo centras.

 

Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus inf.

Luko Svirplio nuotr.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai