2020-08-06, ketvirtadienis, 03:31.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:39, leidžiasi 21:07, dienos ilgumas 15:27.

Joniškyje svečiuosis Lietuvos kultūros centrų vadovų choras

2018-10-31, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškyje svečiuosis Lietuvos kultūros centrų vadovų choras

Lietuvos kultūros centrų vadovų choro (meno vadovas Saulius Liausa, koncertmeisterė Danutė Streckienė) unikali teatralizuota, Lietuvos tautinius kostiumus pristatanti programa, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Lietuvos kultūros centrų vadovų choras pristatys Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautinių kostiumų kolekciją, kurią sudaro penkių Lietuvos etnografinių regionų XIX–XX a. pr. išeiginių drabužių rekonstrukcijos.

 

Lietuvos vertybės, papročiai, istorija, kultūra bus atskleidžiama per tautinius drabužius ir dainas. Teatralizuotai pristatydamas kostiumus, choras atliks lietuvių kompozitorių dainas, tarp kurių – ne tik visiems puikiai žinomos, daugelį metų skambančios Juozo Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“, bet ir kiti dainų šventėse dažnai skambantys kūriniai.

 

Choro istorija: Lietuvos kultūros centrų vadovų chore dainuoja keturiasdešimt kultūros centrų vadovų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Šio choro narė yra ir Joniškio kultūros centro direktorė Gerda Norušaitienė. Tai – profesionalai, kiekvieną dieną puoselėjantys kultūrą savo vadovaujamuose kultūros centruose ir meno kolektyvuose, skatinantys įvairių žanrų meno plėtrą. Chorą 2016 metų rudenį subūrė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. Kolektyvas atlieka įvairią ir sudėtingą lietuvių autorių programą – nuo Nijolės Sinkevičiūtės liaudies dainų aranžuočių iki Vytauto Miškinio sakralinės muzikos.

 

Debiutavęs pasirodymu Vilniaus rotušėje, surengęs solinį koncertą Dubingių bažnyčioje ir koncertinius turus po Estiją, Airiją, choras turi didelį meninį potencialą ir ambicijų koncertuoti ne tik Lietuvoje, bet ir atstovauti jai pasaulyje. 2017 m. rugsėjo mėn. choras atstovavo Lietuvą tarptautinėje turizmo parodoje „JATA EXPO 2017” Tokijuje (Japonija), 2018 m. spalio mėn. choras viešėjo ir surengė pasirodymus užsienio lietuvių bendruomenių organizuojamuose renginiuose Jungtinėse Amerikos Valstijose.

 

Renginio organizatoriai: Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Joniškio kultūros centras

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai