2019-01-24, ketvirtadienis, 04:46.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:21, leidžiasi 16:38, dienos ilgumas 8:17.

Jurginių kermošius − šventė dideliam ir mažam

2018-04-27, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Jurginių kermošius − šventė dideliam ir mažam

Vėjas saulę žeme ridinėjo, nusidriekė automobilių eilės, nes Joniškio žemės ūkio mokykloje prasidėjo ilgai lauktas Jurginių kermošius. Mokykla vėl tapo joniškiečių ir miesto svečių traukos centru. Didžiulėje teritorijoje įsikūrė gėlininkai, tautodailininkai, ūkininkai bei verslininkai. Jie prekystalius nukrovė sodinukais, augalais, augalų apsaugos ir priežiūros priemonėmis, įvairiausiais saldumynais, kaimiškais maisto produktais, prekiavo sodo technika, lauko baldais.

 

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais Jurginių kermošius sulaukė svečių. Lakėsi net du LR Seimo nariai Arūnas Gumuliauskas ir Vitalijus Gailius. Pastarasis atvyko su gyva dovana – porele vištų. Į mugės lankytojus taip pat kreipėsi Joniškio mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė ir seniūnė Janina Augustinaitienė.

 

Keista, bet lankytojų minioje šiemet pavyko rasti vos vieną Jurgitą, todėl sveikinimų sulaukė ir kermošiuje besilankiusios Danutės. Jų atėjo net keturios.

 

Šių metų kermošiuje ypač populiarūs buvo koloniniai vaismedžiai. Gal taupydami vietą soduose, o gal ieškodami kažko naujo, pirkėjai dairėsi būtent tokių medelių. Didelę paklausą turėjo sparčiai populiarėjančios šilauogės. Kermošiaus lankytojai domėjosi atspariomis, pritaikytomis mūsų klimatui vynuogėmis. Dekoratyvinių augalų jūroje savo grožiu išsiskyrė verkianti pušis. Šis augalas sužavėjo ne vieną spygliuočių mylėtoją, tačiau daugelį išgąsdino nemaža kaina.

 

Norintys pamaloninti pilvą taip pat turėjo iš ko pasirinkti. Vienos prekiautojų palapinės viliojo rūkytos žuvies kvapais, kitos dešromis, dešrelėmis ir kaimiškais lašinukais. O ką jau kalbėti apie šviežias bandeles ir pyragus, kurių teko ir eilėse palūkėti.

 

Sunkiausia buvo prasibrauti pro svečių iš Latvijos palapines. Iš toli viliojo rankų darbo muilo aromatas, didžiuliai ,,Karvutės“ saldainiai. Pirkėjai pinigų negailėjo neapsakomo skonio džiovintiems vaisiams, uogoms ir daržovėms.

 

Mažieji Jurginių kermošiaus lankytojai būriavosi prie įvairiaspalvių vištų, putpelių, dekoratyvių triušių narvelių. Kaip ir reikėjo tikėtis daugiausia dėmesio sulaukė alpakos. Vieni glostė, kiti fotografavo šiuos švelniakailius žvėrelius. Vaikams veidukus išpiešti siūlėsi du pasakų personažai – princesė ir piratas, o savo laimę išbadyti jie galėjo gausybėje loterijų.

 

Ant tautodailininkų prekystalių puikavosi dailūs medžio dirbiniai, tinkantys net išrankiausiai virtuvės šeimininkei. Edmundas Smailys buvo sunkiai palaužiamas derybose dėl iš medinių juostelių nupintų krepšelių ir dujų balionų gaubtų. Moterų dėmesį traukė iš įvairių akmenukų, šilko, žalvario pagaminti rankų darbo papuošalai. Vyrai domėjosi kaip veikia spąstai kurmiams, kiaunėms ir šeškams gaudyti. Mugėje galėjai nusipirkti ir šluotą, surištą iš jaunų beržo šakelių, ir ryškiaspalvę dirbtinių gėlių puokštę, netgi dovaną motinos dienos proga. Akį traukė Jurgitos Povilionienės skrupulingai nupintos tautinės juostos, kurių gamybos procesą galėjo stebėti ir mugės lankytojai.  

 

Renginio metu nuotaiką kėlė ne tik gražus lyg užsakytas oras, bet ir nuotaikingos Joniškio kultūros centro Rudiškių skyriaus folkloro ansamblio „Rudbala“, Kapelos „Jazminai“, Joniškio kultūros centro folkloro ansamblio „Kupars“, Joniškio kultūros centro vokalinio ansamblio „Šarma“, Joniškio kultūros centro Satkūnų skyriaus Plikiškių kaimo kapelos ,,ALE-VA“, Žvelgaičių kaimo bendruomenės kapelos, Skaistgirio kultūros namų folkloro ansamblio dainos. Joniškio žemės ūkio mokyklos šokių grupės „MES“ ir Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos šokių grupės šokėjai susirikusius džiugino šokiais. Ne vieną nusišypsoti privertė ir šmaikštieji vedėjai Giedrius Stubaila ir Gediminas Andrašiūnas.

 

Sušalusius Jurginių kermošiaus lankytojus lėkštele šiltos sriubos vaišino Joniškio žemės ūkio mokyklos mokytojos Vaida Gendvilaitė-Petrošienė ir Loreta Jonaitė.

 

Informacija Dovilės Valuckienės

Nuotraukos Vaidos Baltaragytės

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?