2019-05-20, pirmadienis, 13:42.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:24, dienos ilgumas 16:20.

Ką reiškia Žagarės Vyšnių festivalis žagariečiams?

2018-06-14, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Ką reiškia Žagarės Vyšnių festivalis žagariečiams?

Apie Žagarės Vyšnių festivalį  garsas sklinda po visą Lietuvą. Žagarės garbei reikia pasakyti, kad tas garsas pamažu, bet užtikrintai tolsta nuo Lietuvos riboženklių, skleisdamas pasauliui žinią apie Žagarės unikalumą bei kūrybingus jos žmones. Neatsitktinai į festivalį  kasmet užklysta turistai tai iš vienos, tai iš kitos Europos šalies. Tegul jų pulkeliai kol kas ir nedideli, bet žagariečiai sako, kad žiūrovų tarpe yra girdėję ir lenkų kalbą, ir rusų, ir anglų, ir prancūzų, nebekalbant jau apie brolius latvius. Jeigu pašnekintume festivalio mugėse dalyvaujančius prekeivius, tai pamatytume, kad nemažai jų čia važiuoja prekiauti eilę metų, jau turi net pastovius klientus.

 

Kuo vilioja žmones Žagarės Vyšnių festivalis? Puikiais nemokamais koncertais. Mugėmis. Netradiciniais renginiais ir gamta. Sakoma, kad dalis vilniečių čia atvažiuoja pasigėrėti fejerverkais. Vardinti Žagarės Vyšnių festivalio privalumus būtų galima ilgai ir nuobodžiai. Tačiau šikart portalui manojoniskis.lt parūpo sužinoti, ką tas festivalis reiškia patiems žagariečiams. Tad ir kalbiname Žagarės miestelio ir apylinkių gyventojus.

 

„Lėlių namų“ įkūrėja, tautodailininkė Aušra Petrauskienė: Su Žagarės Vyšnių festivaliu užaugo ištisa žagariečių karta. Šiandieniniai paaugliai neįsivaizduoja, kad kuriais nors metais festivalio nebūtų. Tai ko gero prilygtų tragedijai. Nes vieni ruošiasi konkursams, kiti – Žagarės erdvėse vykstantiems pasirodymams, treti – gėrisi atgijusiu miesteliu, ketvirti – savanoriauja. Pagaliau tai yra puiki proga susitikti pažįstamiems ir giminėms. Nė vieną metų dieną į Žagarę nesuvažiuoja tiek daug giminių, kaip festivalio metu.

 

Geriausias Šiaulių apskrities kryždirbystės meistras Dalius Udrakis: Smagu, kad festivalis bent keletui dienų atgaivina miestelį. Man festivalis – susitikimas su kolegomis menininkais, draugais, bendravimas su žmonėmis, aišku, ir dalyvavimas šventinėje programoje. Kiekvienas čia gali rasti užsiėmimą pagal  poreikius. Tai geras pajamų šaltinis prekybininkams ir paslaugų teikėjams. Kitam žmonių gausa ir šventės šurmulys galbūt sukelia galvos skausmą, bet nieko nepadarysi – užtat dabar visi žino, kad būtent Žagarėje vyksta šauniausi Vyšnių festivaliai.

 

Joniškio rajono savivaldybės mero padėjėja Daiva  Nechaj: Tai puikus renginys, kuriame gausu įvairių atrakcijų ir labai gerų nemokamų koncertų. Miestelis tarsi prisikelia iš užmaršties. Norėtųsi, kad nuo prekybinių stalų būtų pašalintas pigus kinietiškas šlamštas. Prekiauti čia turėtų tik amatininkai, tautodailininkai ir tie, kurių prekės asocijuojasi su vyšniomis. Man asmeniškai labiau patiko mažesnis šventės formatas.

 

Žagarės kultūros centro renginių organizatorė Diana Sičiovienė: Man Žagarės Vyšnių festivalis – tai trys dienos muzikos, meno, pramogų ir susitikimų. Festivalio dėka kiekvieną liepą Žagarė tampa traukos centru, čia gausu svečių bei sugrįžtančių po pasaulį įsibarsčiusių kraštiečių. Tomis dienomis tampi ypatingu, tave prisimena giminės ir spėję primiršti draugai, nes tau pasisekė, tu gyveni Žagarėje, kur keletą dienų bus labai daug veiksmo, miestelis tiesiog „kunkuliuos“. Tai pažengęs festivalis išsiskiriantis savo programa, žinomais ir talentingais atlikėjais. Manau, kad tai vienas geriausių festivalių. Daug keliauju, sutiktiems žmonėms pasakodama apie savo kraštą visada paminiu, kad aš iš ten, kur vyksta Vyšnių festivalis. Turiu pastebėti, kad retas tautietis nežino Vyšnių festivalio. O ir pokalbiai su tautiečiais dažnai prasideda festivalio įspūdžių dalinimusi  ir Žagarės unikalumo pripažinimu.

 

Sporto klubo „Žvelgaitis“ vadovas Vytautas Pakatilius:  Vyšnių festivalio metu ne tik suvažiuoja giminės ir pažįstami, būtent čia susitinki su užsienyje dirbančiais kraštiečiais, buvusiais klasės draugais. Tie, kurie sako, kad pavargsta nuo šurmulio ir žmonių gausybės, matyt, yra namisėdos. Tokioje šventėje nėra nuo ko pavargti, nebent nuo teigiamų emocijų. Reikia kiekvienam įsijungti į renginius ir visomis išgalėmis prisidėti prie Žagarės vardo garsinimo.  Vyšnių festivalio metu tenka prisidėti prie futbolo turnyro organizavimo. Žinote, kuo stebisi iš kitur atvykę žaidėjai  – natūralios žolės stadiono veja, kurios nedaug kur besutiksi.  Ir kaip tai nepavadinsi dar viena festivalio atrakcija.

 

Žvelgaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Regina Gužauskienė: Žvelgaičių kaimo bendruomenė nekantriai laukia tų festivalių. Pernai net 30 kaliausių pagamino. O šiemet kartu su kitais šventės dalyviais esame nusiteikę siekti „gyvųjų kaliausių“  Gineso rekordo. Mūsų kraštiečiai dažnai net atostogas planuoja liepos mėnesį, kad galėtų sudalyvauti Vyšnių festivalyje ir susitikti su artimaisiais bei  pažįstamais.  Ačiū festivalio sumanytojai Sarah Mitrikei ir Žagarės regioninio parko direkcijos direktoriui Mindaugui Balčiūnui, kurio entuziazmas tik ir palaiko festivalio idėją.   

 

Kazimieras Šatas

 


REKLAMA

 


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
 
 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai