2019-04-19, penktadienis, 05:37.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Kaip įamžinsime Joniškyje mirusių meno žmonių atminimą?

2018-10-20, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kaip įamžinsime Joniškyje mirusių meno žmonių atminimą?

Savaitės pradžioje susirinkusi rajono Kultūros ir meno taryba diskutavo apie prieš gerą pusmetį mirusios rašytojos Jolitos Skablauskaitės atminimo įamžinimą. Rašytojos atmintimi besirūpinantys rajono kultūrininkai linkę manyti, kad gatvių sankirtoje šalia Joniškio Švč.Marijos parapijos senelių globos namų „Santara“ galėtų atsirasti rašytojos vardo skverelis, kurio akcentu taptų knygos formos suolelis. Ši vieta taptų literatūrinių susitikimų ir skaitymų centru.

 

Tokią  mintį subrandino gyvenimo realijos: šalia nusidriekusioje Varpo gatvėje prabėgo rašytojos vaikystė, „Santaros“ namuose ji leido paskutinius metus, skverelis atgulė į vieną jos apsakymą, kitaip tariant, tai vieta, apie kurią sukosi dalis rašytojos gyvenimo.

 

Su pastarąja kultūrininkų idėja rajono Kultūros ir meno tarybos nariai nesutinka. Pasak D. Vyšniausko, kuo tada prastestis mirusios poetės O. Mikalauskienės atminimas. Tarybos manymu, reikėtų pagalvoti, kaip įamžinti visų joniškiečių literatų atminimą. Tuo tikslu galbūt ne tokioje atkampioje miesto vietoje derėtų sukurti rašytojų alėją, kur savo kampelį turėtų visi mirę rajono meno žmonės.

 

Kita vertus,  tas pats D. Vyšniauskas neatmeta galimybės turėti Joniškyje atskirą Jolitos Skablauskaitės skverelį. Todėl tiek jis, tiek visa Kultūros ir meno taryba laukia joniškiečių nuomonės.

 

Galbūt išties Joniškis nesugriūtų, kad atsirastų ir viena, ir kita. Nes tiesą sakant čia susikerta dvi iniciatyvos.  Joniškio kultūrininkai kalba apie būtent rašytojos Jolitos Skablauskaitės įamžinimą ir stebisi, kad  jų idėją rajono Kultūros ir meno taryba nori suniveliuoti ir paversti apibendrintu dalyku. O štai kad rajono kultūrininkų iniciatyva privertė Kultūros ir meno tarybą per žingsnį vis atsiliekančią nuo gyvenimo realijų sukrusti  ir pamąstyti šia tema – sveikintina. Ir ta Kultūros ir meno tarybos idėja turėti Joniškyje rašytojų alėją visiškai nebloga. Tik ar verta ją suplakti su J. Skablauskaitės atminimu?

 

Pranas Raščius 

    

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai