2019-02-22, penktadienis, 16:42.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Kalbiname Senelį Šaltį: dabar pats darbymetis

2017-12-12, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kalbiname Senelį Šaltį: dabar pats darbymetis

Vos tik Joniškyje įžiebėme Kalėdų eglę netruko pasirodyti ir Senelis Šaltis. Persimetęs per petį dovanų maišą, čia jis šmėsteli Joniškyje, čia kažkuriame rajono kaime pasirodo, čia vėl sugrįžta į Joniškį, čia ir vėl į kokį kaimą nuklysta. Seneliui Šalčiui dabar pats darbymetis. Visur jis yra laukiamas vaikų, o kartais ir suaugusiųjų. Todėl, galima sakyti, kad portalui manojoniskis.lt  labai pasisekė, nes Senelis Šaltis rado minutę laisvo laiko ir sutiko pabendrauti.

 

Portalas: Kokių klausimų dažniausiai tenka išgirsti iš vaikų?

 

Senelis Šaltis: Pastebiu, kad keičiasi laikai, o su besikeičiančiais laikais ir klausimai.  Anksčiau manęs klausdavo, iš kur atėjau, kur mano elniai. O dabar dažniausiai domimasi, ką atnešiau. Anksčiau dažniau patampydavo už barzdos, norėdami įsitikinti, ar esu tikras. Dabar tą daro rečiau. Tačiau Senelio Šalčio dovanų laukimo dvasia išliko. Ten, kur galiu įtakoti, prašau, kad į maišą sudėtų man vienodas dovanas  –  dažniausiai  saldainių dėžutes. Tada jas dalinant nekyla nesusipratimų, vaikas neklausinėja, kodėl jo draugas gavo geresnę dovaną. Nekyla pagunda stengtis apsikeisti dovanomis. Senelis Šaltis visus myli vienodai, tad ir dovanos turi būti vienodos. Na o universali dovana  – saldainiai.

 

Portalas: Kiek gyva Kalėdų dvasia mūsuose? Kiek nuoširdžiai laukiamas Senelis Šaltis?

 

Senelis Šaltis: Paslaptingam Kalėdų laukimui šiek tiek koją pakišo gal kiek ankstyvas eglučių puošimas. Iki Kalėdų lieka dvi trys savaitės, o eglutės jau daug kur papuoštos. Dar ir renginiai visokie vyksta. Todėl Kalėdų laukimo dvasia iki tikrų Kalėdų šiek tiek išsikvepia. Man priimtiniau, kai eglutė papuošiama Kalėdų išvakarėse. Tada nelieka vietos pašaliniams dalykams. Na o dėmesys Seneliui Šalčiui neišblėso.  Žmonės, nebekalbant jau apie vaikus, visur mane priima geranoriškai. Tiesa, patys mažiausieji manęs šiek tiek pradžioje privengia. Todėl tenka papasakoti kokią istoriją apie elnius, paaiškinti, kodėl šįkart be jų atvykau. Pašokti tenka. Kartais pakanka tik pasakyti vaikui tikrą jo vardą ir to pakanka, kad ledai ištirptų. Būna, kad bedeklamuodamas eilėraštį vaikas pamiršta žodžius ir pradeda verkti. Tada aš jam sakau, kad nieko čia bloga, nes aš tą eilėraštį tyliai mintyse užbaigiau. Juk aš – Senelis Šaltis. Tai padaryti man vieni juokai. Žiūrėk, po tokio nuraminimo ašaras kaipmat pakeičia šypsena. Nevengia su manimi vaikystės prisiminimais pasidalinti ir suaugę. O štai vakar Daunoravoje atsitiko labai įdomus dalykas. Užsuku pas vieną močiutę, manau saldainiais pavaišinsiu, nuotaiką pakelsiu, o ji manęs ir klausia – tai už ką dabar reikės balsuoti? Už nieką, sakau, aš tikras Senis Šaltis ir man jokia politika nerūpi. O aš galvojau, kad politikai čia kokią akciją organizuoja ir už kažką agituos balsuoti, atsako močiutė. Taigi visko mano kelyje pasitaiko.

   

Portalas: Ką Kalėdos reiškia jums pačiam?

 

Senelis Šaltis: Tai ramybė, dvasinis pakylėjimas ir apsivalymas. Noras ir siekis daryti gerus darbus. Nieko man nėra gražiau, kai mažųjų akyse matau dėkingumą, kad jų nepamiršau ir atnešiau dovanų, kad gavo palaikyti mano lazdą. Palaikiusiam lazdą visada pasakau, kad dabar jis bus geras iki Kalėdų ir visus metus. Reikia tik matyti, kaip po tokių žodžių nušvinta mažojo veidas. Kalėdų išvakarėse ar rytą apsilankau bažnyčioje. O paskui vėl kimbu į  darbus, kurių užtenka iki pat Naujųjų metų. Juk suspėti reikia ir į Senelių namus Joniškyje, ir į Mato Slančiausko progimnaziją, reikia apsilankyti Rudiškiuose, Kalnelyje, Drąsutaičiuose ir visur, kur dar šiemet nebuvau. Kas mane kvies, pas tą ir ateisiu.

 

Portalas: Dėkojame už apsilankymą portale. Taipogi dėkojame Joniškio kultūros centro renginių režisieriui Giedriui  Stubailai, padėjusiam sutikti ir pakalbinti Senelį Šaltį.

 


REKLAMA


 

Taip paprasta dar nebuvo!

 

Turi savo verslą ar galvoji apie jį? – pradėk nuo idėjos ir spaudos darbų, nes dabar užsakyti kokybiškas vizitines korteles ar skrajutes gali tiesiog internetu. 

 

 

3 lengvi žingsniai iki spaudos užsakymo:

 

1.       Eik į e-spaustuvę www.klik.lt

2.       Pasirink reikiamo gaminio parametrus

3.       Įsikelk savo maketą, užsakyk ir lauk savo siuntinio!

 

Neturi maketo? Nesijaudink. Viską rasi čia. E-spaustuvės dizaineriai pasirūpino lengvai pritaikomais ir profesionaliais dizaino šablonais tavo verslui.

 

E-spaustuvėje KLIK viskas paprasta, o jei turėsi klausimų, visada pagelbėsime telefonu: 8 37 333 000 arba el. paštu info@klik.lt

 

 

Išbandyk: www.klik.lt

 


REKLAMA


 

Prekiaujame kvietiniais miltais bei sėlenomis

 

 

UAB „Mūšos malūnas“ prekiauja kvietiniais (aukščiausios ir pirmos rūšies) miltais bei sėlenomis. Pristatome į namus. 

Tel.  861292293

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?