2019-08-19, pirmadienis, 02:56.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:02, leidžiasi 20:40, dienos ilgumas 14:38.

Kalėdinė aplinkosauginė akcija Žagarėje – per vieną dieną

2018-12-05, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kalėdinė aplinkosauginė akcija Žagarėje – per vieną dieną

Artėjant didžiosioms metų šventėms š.m. gruodžio 3 d. Žagarės regioninio parko direkcija drauge su Žagarėje įsikūrusia UAB „Baltic x-mas trees“ paskelbė kalėdinę-aplinkosauginę akciją „Nustok liūdinti Motulę Gamtą“. Jos metu pasirašę specialų pasižadėjimą daugiau nevartoti vienkartinių plastiko indų dovanų gavo kalėdinę eglaitę vazonėlyje. Per kelias valandas išdalintas visas 100 akcijai skirtų eglaičių.

 

Besaikis plastiko naudojimas tampa vis didesne ir opesne problema mūsų visuomenėje. Pirmą kartą idėja renginių metu atsisakyti plastiko indų kilo dar pavasarį organizuojant aplinkos tvarkymo akciją „DAROM“. Ironiška, jog akcijos metu surinkę šiukšles, jos dalyviai drauge pietaudavo iš vienkartinių indų. O nejučia žiūrėk kokį dubenėlį ir nupučia vėjas į pakrūmę. Todėl 2018 m. pavasarį planuojantys dalyvauti akcijoje iš anksto buvo kviesti atsinešti iš namų įprastus daugkartinio naudojimo indus. Džiugu, jog didžioji dalis akcijos dalyvių taip ir pasielgė, nors kai kurie į tai žiūrėjo kiek skeptiškai. Vasarą prieš keturioliktąjį Vyšnių festivalį Žagarės regioninio parko direkcija ir vėl kvietė visus tapti labiau atsakingais, pakeisti įpročius ir nebevartoti vienkartinių plastiko indų. Dar vienu puikiu renginio be plastikinių indų pavyzdžiu tapo rudenį vykusį World Cleanup Day, į kurią susirinko virš 100 Joniškio rajono gyventojų. 97 proc. akcijos dalyvių atsinešė iš namų įprastinius indus, taip pasakydami NE plastikui.

 

Šįkart artėjant didžiosioms metų šventėms Žagarės regioninio parko direkcija NE plastikui tarė drauge su UAB „Baltic x-mas trees“. Į š.m. gruodžio 3-osios rytą startavusią akciją „Nustok liūdinti Motulę Gamtą“ sugužėjo būrys žagariečių ir aplinkinių miestų miestelių gyventojų. Akcijos metu kiekvienas asmuo, įmonė ar įstaiga, pasirašiusi specialų pasižadėjimą daugiau nevartoti vienkartinių plastiko indų, dovanų gavo UAB „Baltic x-mas trees“ kalėdinę eglaitę vazonėlyje. 100 akcijai skirtų eglaičių buvo išdalintos per kelias valandas. Jų pasiimti suskubo ne tik pavieniai žagariečiai ar apylinkių, Joniškio rajono gyventojai, bet ir Žagarės gimnazijos mokytojai drauge su moksleiviais, Žagarės neįgaliųjų klubas „Vyšnelė“, Maldenių kaimo bendruomenė, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras, laikraščio „Sidabrė“ redakcija ir kt.

 

 

UAB „Baltic x-mas trees“ kalėdines eglaites augina specialiai šventėms, tad jos nenukirstos kažkur miške, kaip galbūt kai kam galėjo pasirodyti. Taip pat svarbu tai, jog eglaitę galima naudoti ne vienerius metus. Tereikia pasibaigus šventėms ją su visu vazonėliu (!) pasodinti kieme ir prieš kitas Šv. Kalėdas galima vėl išsikasti ir papuošti, o ne masiškai kasmet pirkti vis naują medelį.

 

Dėkojame UAB „Baltic x-mas trees“ už bendradarbiavimą. Tikime, jog visi, pasirašę pasižadėjimą nenaudoti vienkartinių plastiko indų, būtent taip ateityje ir pasielgs, kad tai nebus vienkartinis pažadas ar dar vienas popieriaus lapas, nugulęs šiukšlių dėžėje, ar dar blogiau, kažkur pakelėje. Tikime, jog taip po mažą žingsnelį eisime pirmyn ir tapsime pirmuoju miestu Lietuvoje, nebenaudojančiu vienkartinių plastiko indų. Svarbiausia tikėti ir taip elgtis patiems. O juk geras pavyzdys užkrečiamas. Ypač prieš Šv. Kalėdas....

 

Žagarės regioninio parko direkcijos vyresn.specialistė Modesta Bielskienė

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai