2019-04-19, penktadienis, 03:46.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Kas dirba, tiems ir padedama

2018-10-29, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kas dirba, tiems ir padedama

Treti metai iš eilės Joniškio rajono savivaldybė didelį dėmesį skiria rajono etninės kultūros plėtrai, sudarydama sąlygas mėgėjų meno kolektyvams vykdyti veiklas, susijusias su etnine kultūra.

 

Penktadienį Baltojoje sinagogoje buvo minimas Joniškio kultūros centro folkloro ansamblio ,,Kupars“ 30-metis, kurio metu Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis kartu su administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste Erika Šivickaitė pranešė žinią, kad šiemet rajono savivaldybė, kaip ir ankstesniais metais, prisidės prie etninės kultūros plėtros. Prisidėjimas – 1500 eurų muzikos instrumentams arba tautiniams kostiumams įsigyti.

 

Joniškio kultūros centro folkloro ansamblis ,,Kupars“, garsinantis ir atstovaujantis Joniškio kraštui ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje kasmet po truputį atsinaujina savo sceninius rūbus. Šiuo metu kolektyvo veikloje dalyvauja 24 įvairaus amžiaus rajono gyventojai. Keletą metų iš eilės rajono savivaldybės dėka jiems pavyksta atnaujinti dalį tautinių kostiumų, batų. Pasak kolektyvo vadovės Ritos Kipšaitės-Balčiūnienės, kolektyvas auga, į jo veiklą įsitraukia vis daugiau įvairaus amžiaus asmenų ir jiems reikia tautinių kostiumų, kad galėtų būti vieninga kolektyvo dalimi. Taip pat yra poreikis pakeisti senas, nusidėvėjusias tautinio kostiumo dalis. Medžiagos yra labai brangios ir kolektyvo nariai neturi galimybių asmeninėmis lėšomis to padaryti. 2016 metais Joniškio rajono savivaldybė yra skyrusi 1500 eurų tautiniams kostiumams įsigyti arba atnaujinti jų tam tikras detales. Pernai Joniškio rajono savivaldybės pagalba už 950 Eur nupirktos 6 vyriškos skrybėlės ir 2 vyriškos sermėgos. Joniškio kultūros centro kolektyvas „Kupars“ dalyvavo šių metų vykusios Dainų šventės „Vardan tos...“ folkloro dienoje „Didžių žmonių žemė“. Tad, kolektyvas tinkamai atstovavo savo kraštą ir vilkėjo autentiškais tautiniais kostiumais.

 

Joniškio rajono savivaldybės ir Žagarės regioninio parko direkcija minėtam kolektyvui padovanojo senovinius lietuvių muzikos instrumentus – skudučių ir ragų komplektus. Juos pagamino Šiaulių apskrityje garsėjantis lietuvių liaudies instrumentų meistras, etnografas Albertas Martinaitis iš žagariečio Kęstučio Labanausko auginamo žagarvyšnės medžio. Dabar šie instrumentai suskamba įvairių Joniškio rajone vykstančių švenčių metu. ,,Kupars“ nariai mielai skolina šiuos instrumentus ir kitiems rajono mėgėjų meno kolektyvams, tačiau ne kiekvienam tuos ragus lemta pūsti. Kad instrumentai gražiai skambėtų, reikia daug jėgos ir energijos, tai išgauti gražų garsų skambesį pavyksta tik vienetams.

 

Šiuo metu Joniškio kultūros centro Rudiškių skyriaus folkloro ansamblis ,,Rudbala“ yra pilnai apsirūpinęs muzikos instrumentais ir tautiniais kostiumais. Džiaugiasi ir koncertuoja, aktyviai vykdo savo veiklą rajone, o kartais – ir užsienyje. Savivaldybė yra prisidėjusi prie Joniškio kultūros centro šiuolaikinių šokių grupės „Stichija“ (vadovė Sigma Jonušienė), Joniškio kultūros centro liaudiškų šokių grupės ,,Ratilis“ (vadovas Vitoldas Krajinas), Žagarės gimnazijos merginų liaudiškų šokių grupės (vadovas Andrius Petkauskas), Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos šokių studijos ,,Kibirkštėlė“ (vadovė Sandra Paulavičienė) veiklos užtikrinimo.

 

Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas džiaugiasi, kad rajono savivaldybė stengiasi padėti rajono meno kolektyvams plėtoti savo veiklas, bent kiek prisidėdama prie jų aprūpinimo būtiniausiais sceniniais rūbais ar muzikos instrumentais. Anot jo, kolektyvai aktyviai dalyvauja įvairiuose koncertuose, renginiuose, festivaliuose, konkursuose, turtina mūsų kultūrinį gyvenimą, tad nusipelno pagalbos ir paramos už savo didelį ir svarų indėlį į rajono kultūrą.

 

Dienos naujienos

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai