2020-07-11, šeštadienis, 08:11.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:48, dienos ilgumas 16:50.

Kazys Kazimieraitis - pro memoria

2019-12-27, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kazys Kazimieraitis - pro memoria

Šių metų rugpjūčio 18 –ą dieną vyriausias rajono gyventojas KAZYS KAZIMIERAITIS Joniškio Švč. M. Marijos parapijos senelių globos namuose „Santara“ atšventė savo 105 – ąjį  gimtadienį. Gerbiamas Kazys gimė dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą tuometinio Joniškio valsčiaus Radikių kaime.

 

Būdamas aštuonerių metų liko našlaitis, mirė tėvas. Kadangi šeimoje buvo vyriausias vaikas, visi sunkiausi žemės ūkio darbai užgulė jo pečius. 1935 - 1936 metais tarnavo Lietuvos kariuomenėje, 1944 metų rudenį buvo pašauktas į Sovietų armiją, Antrojo Pasaulinio karo dalyvis, kare buvo du kartus sunkiai sužeistas. Apdovanotas karo ordinais ir medaliais.

 

Po mobilizacijos dirbo Joniškio rajono geležinkelio sistemoje, užaugino brolio sūnų našlaitį. Buvo labai darbštus. Prasidėjus Lietuvos Atgimimui su dviem bendraminčiais Joniškio bažnyčios šventoriuje pastatė įspūdingą kryžių.

 

KAZYS yra minėjęs, kad Jo Mama į Anapilį iškeliavo gruodžio mėnesį, gruodžio mėnesį iškeliausiąs ir Jis. Taip ir atsitiko, baigiantis Šventų Kalėdų šventėms užgeso vyriausiojo Joniškio rajono gyventojo širdis.

 

Koks mūsų atmintyje išliks KAZYS KAZIMIERAITIS: judrus ir žvalus, besišypsantis, nestokojęs humoro jausmo, daug ką papasakojęs apie prieškarinę Lietuvą, mėgstantis bendrauti, diskutuoti politinėmis temomis, turėjęs tvirtą valstietišką, sakyčiau, žiemgališką nuomonę.

 

O ir mums bendravusiems su gerbiamu KAZIU buvo malonu žinoti, kad esame Jo bičiuliai. Tai ir liks užrašyta Visatos Gyvenimo knygose.
 

                                                                                                                                                                Jonas Ivanauskas

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai