2020-05-31, sekmadienis, 10:12.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:49, leidžiasi 21:41, dienos ilgumas 16:52.

Keliauta po Žemaitiją

2018-11-04, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Keliauta po Žemaitiją

Paskutinė savaitė prieš taip laukiamas rudens atostogas buvo kupina mokinių kelionių ir išvykų. Tačiau oras jau alsavo rudeniu: lijo, pūtė aršus vėjas ir bandė išvaikyti paskutinius vasaros prisiminimus. Bet spalio rytas sugrąžino saulę. Atrodė, kad kažkas iš aukščiau pasirūpino, jog į išvažiuojamąją integruotą pamoką susiruošę Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos septintokai bei keletas devintokų patirtų kuo daugiau šviesių įspūdžių.

 

Pakeliauti poeto, jauniausio literatūros klasiko Vytauto Mačernio (1921-1944) svarbiausiais gyvenimo keliais ir takeliais pakvietė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Armonavičienė. Kelionės pradžioje mokiniai sužinojo, kokias užduotis jiems skiria anglų kalbos ir dailės mokytojos. 

 

Pirmasis sustojimas – Telšiai. Tai miestas, kuriame Vytautas Mačernis mokėsi gimnazijoje, sukūrė pirmuosius eilėraščius. Todėl ir pirmoji bendra keliautojų nuotrauka padaryta prie šių metų spalio 12 dieną atidengto poeto paminklo. Septyniomis kalvomis ir daugybe meškų garsi Žemaitijos sostinė visus nustebino švara, tapybiškais peizažais prie Masčio ežero bei modernumu. 

                                                                       

Antrasis sustojimas - Šarnelė. Ant Žvyrynėlio kalvos, kur Vytautas Mačernis mėgo lankytis, dabar yra jo amžinojo poilsio vieta. Iš čia atsiveria poetą įkvėpę vaizdai, netoliese matyti ir gimtoji sodyba. Penktadienio popietę, kai švelnus vėjelis kūrė šokį senų medžių šakose, ant kalvos skambėjo mūsų mokinių skaitomos ar mintinai išmoktos eilės.

 

Trečiasis sustojimas – Žemaičių Kalvarija. Keliautojus pasitiko puikus gidas Bronius Kleinauskas. Jis papasakojo apie miestelio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo baziliką, kaip karo metais joje buvo slepiami žydai. Nusivedė į Vytauto Mačernio žūties vietą ir muziejų, atsakė į begalę mokinių klausimų apie poeto ir jo artimųjų gyvenimą. 

 

Grįždami namo mokiniai pasikartojo, ką išgirdo, aptarė, ką pamatė. Ant popieriaus lapelio (senoviškai) arba telefonu (šiuolaikiškai) rašė ir siuntė mokytojoms žinutes apie drauge praleistą turiningą dieną.

 

Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos inf. ir nuotr.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai