2019-05-20, pirmadienis, 00:13.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:24, dienos ilgumas 16:20.

Kelio nuoroda, kuri prašosi taisoma

2018-07-10, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kelio nuoroda, kuri prašosi taisoma

Joniškio miesto istoriją perteikia piešiniai ir senų nuotraukų ekspozicija miesto gatvėse. Iškiliausių Joniškyje gimusių, Lietuvoje ir pasaulyje žinomų žmonių portretai paskelbti miesto centre. Taip pat ir žmonių, kovojusių už Joniškio savivaldą. Pagerbti ir Joniškio rajone gimę žinomi asmenys. Rašytojo Jono Avyžiaus vardu pavadinta rajono viešoji biblioteka. Joniškio parke, kur daug medžio skulptūrų, viena jų skirta ir šiam plunksnos meistrui.

 

Tuštėjančioje Lietuvoje, dėl kurios galimo išsivaikščiojimo yra nerimavęs kunigas ir poetas Ričardas Mikutavičius, aktualūs tapę Jono Avyžiaus romanai „Sodybų tuštėjimo metas“ ir „Degimai“, kurie kartu su autoriumi įamžinti ir skulptūroje. Po rekonstrukcijos, nutiesus naujus takus, dar gražesnis taps medžio skulptūromis „ nusagstytas“ parkas. Jų tiek daug, kaip reta kur kitur. Naujas grožis atkeliauja ir tvarkomą stadioną.

 

Šviesu ir gera prie bendrojo lavinimo ir specialiųjų mokyklų. Švietimo vedlė - „ Aušros“ gimnazija . Algimanto Raudonikio vardu pavadinta Joniškio meno mokykla. Į ketvirtą dešimtmetį nuo pernai „įstojusi“ Joniškio žemės ūkio mokykla.

 

Senamiesčio unikalumas, seni raudonplyčiai statiniai, miesto muziejų gausa ir išskirtinumas, turint galvoj sinagogų kompleksą ir pagerbtą krepšinį, taip, rodos, agituoja už šį palatvijo miestą, kad vėl grįžti į jį ir turistus būriais kviesti... Bet tas vienas krislas... Joniškyje , o tai jau didelė retenybė, tebėra J. Žemaitės gatvė. Kas ta J. Žemaitė? Rašytoja buvo Žemaitė. Jos pavardės - Beniuševičiūtė ir Žymantienė. Vardas - Julija. Bet kaip rašytoja, ji savo kūrinius pasirašė tik vienu žodžiu - Žemaitė. Be jokio J. ar be Julija. Galima suprasti, kad tada, kai gatvėms buvo suteikiami pavadinimai, Joniškiui vadovavo mažaraščiai, knygų rankose nelaikę, tuo labiau Žemaitės „Marčios“ neskaitę. O būtų sužinoję apie nerangųjį Vingių Joną... Bet dabar nebe vingiajonių laikai... Kiek mieste mokytojų lituanistų, bibliotekininkių, žiniasklaidininkų... Ar jie nepaprotins rajono ir miesto valdžių, kad ir su viena raide miestui galima gėdą padaryti... Ir taip paprasta ją uždažyti toje gatvėje ir prie jos namų...

 

Antanas Salys

Autoriaus nuotr.

 


REKLAMA


 

GERBŪVIO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai