2018-11-17, šeštadienis, 04:39.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:53, leidžiasi 16:11, dienos ilgumas 8:17.

Kepalių kaimo bendruomenė įgyvendino projektą

2018-08-30, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kepalių kaimo bendruomenė įgyvendino projektą

„Statėme, statėme ir pagaliau pastatėme!“ – tokiais žodžiais praėjusį šeštadienį šventę Kepalių kaimo bendruomenės namų kieme pradėjo renginio vedėja Irena Šimkuvienė.

 

Proga švęsti buvo didžiulė. Bendruomenė baigė įgyvendinti projektą „Pusės krepšinio aikštelės įrengimas bendruomenės namų kieme“. Paraiška buvo teikta Žemės ūkio ministerijai pagal veiklos sritį „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“. Bendruomenei pasisekė, ir ji pateko tarp laimingųjų, kuriems buvo skirta valstybės parama.

 

Projekto tikslas – gerinti kaimo infrastruktūrą, gražinti aplinką, sutvarkyti viešąją erdvę, skatinti bendruomenės narių fizinį aktyvumą, sudaryti sąlygas krepšinio sportui propaguoti.

 

Projekto uždaviniai: įtraukti kuo daugiau bendruomenės narių į aktyvią sportinę veiklą; įrengti pusę krepšinio aikštelės bendruomenės namų kieme; sudaryti sąlygas visiems norintiems sportuoti kokybiškai įrengtoje krepšinio aikštelėje; pagražinti bendruomenės namų aplinką tinkamai prižiūrint bendruomenės namų infrastruktūrą. Galime pasidžiaugti, kad visi planuoti uždaviniai buvo įgyvendinti.

 

Kepalių kaimo bendruomenė užsibrėžė tikslą įsirengti kokybišką polipropileno dangos krepšinio aikštelę su krepšinio stovu, išbraižytomis linijomis. Kepaliuose krepšinis labai mėgstama sporto šaka, tačiau kaime buvo tik seniai įrengta asfaltuota krepšinio aikštelė, kuri jau nebetenkino žmonių poreikių.

 

 

Ministerija skyrė 5000 eurų. Bendra projekto vertė – 8845 eurai. Trūkstamas lėšas bendruomenė gavo kaip paramą iš rėmėjų. Žemės ūkio bendrovė „Kepaliai“ skyrė 2000 eurų, o Joniškio rajono savivaldybės administracija prisidėjo 1500 eurų kofinansavimu iš Joniškio rajono savivaldybės kaimo plėtros programos lėšų. Esame be galo dėkingi rėmėjams, visiems kaimo savanoriams, draugams, giminėms ir bičiuliams, prisidėjusiems savo darbu, idėjomis, pasiūlymais ir pagalba.

 

Rugpjūčio 25 d. visi kaimo gyventojai buvo pakviesti į iškilmingą krepšinio aikštelės atidarymą. Buvo padėkota visiems geradariams už jų prisidėjimą prie projekto įgyvendinimo, bendruomenės pirmininkė Zita Kavaliauskienė nukirpo simbolinį balionų vainiką nuo krepšinio stovo. Čia pat buvo organizuotas vaikų baudų mėtymo turnyras, išsiaiškinti taikliausios rankos savininkai.

 

Kai visus mažuosius šventės dalyvius pasiėmė globoti į svečius atvykusi animatorių Elzės Ir Olafo komanda, suaugusieji taip pat aktyviai dalyvavo baudų mėtymo konkurse. Taikliausi metėjai gavo dovanų krepšinio kamuolius, kitų prizų.

 

Kol visi linksmai žaidė, sportavo, šaunioji bendruomenės šeimininkė Roma  Bajelienė kaitino kieme stovintį kazaną, kuriame kunkuliavo troškinamas šiupinys iš įvairiausių daržovių ir gardžiai kvepiančios mėsos. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad patiekalas pavyko puikiai – viskas buvo suvalgyta, neliko nė trupinėlio!

 

Bendruomenės narė Rita Katinaitė organizavo net du seansus norintiems pabūti jos pačios įrengtame „Pabėgimo kambaryje“. Pirmą kartą savanorių komanda keliavo surasti kambaryje paslėptų valgymo reikmenų, nes nebūtų iš ko ir su kuo valgyti troškinio. Kitą kartą drąsiausieji ėjo ieškoti paslėpto saldainių kalno. Nauja veikla visus sudomino, buvo smagu pasukti galvą, rasti paslėptą užuominą, atrakinti koduotas spynas. Svarbiausia, kad galiausiai viskas baigėsi laimingai – iš kambario pavyko išeiti gyviems, visi šventės dalyviai pavalgė troškinio ir prisiragavo skanių saldainių.

 

Nors praėjo tik kelios dienos po aikštelės įrengimo, jau dabar matome, kiek įvairaus amžiaus žmonių susirenka čia praleisti laiko aktyviai sportuodami ir bendraudami. Tikime, kad Kepalių kaimo bendruomenės pastangos turėti bent pusę kokybiškos, modernios krepšinio aikštelės nenueis veltui, ir krepšinio žaidimas taps kasdiene daugelio kaimo gyventojų laisvalaikio praleidimo forma.

 

Kepalių kaimo bendruomenės „Ašvinė“ informacija

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Jei šiandien vyktų rinkimai į Joniškio rajono tarybą, kuriai politinei jėgai atiduotumėte pirmenybę