2019-04-19, penktadienis, 05:56.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Kirnaičiai tapo vienos dienos Aukštaitijos folkloro sostine

2018-10-21, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kirnaičiai  tapo vienos dienos Aukštaitijos folkloro sostine

Joniškio kultūros centro Kirnaičių skyrius vienai dienai tapo Aukštaitijos folkloro sostine. Čia suėjo suvažiavo folkloro kolektyvai ir kapelos iš visos Lietuvos. Kirnaičius pasiekė kolektyvai net iš Suvalkijos ir Dzūkijos.

 

Į Aukštaitijos regiono folkloro kolektyvų ir kapelų šventę „Subatos vakarėly“ atvykusius svečius renginio šeimininkas Gediminas Andrašiūnas pasitiko su gera nuotaika, o Plikiškių kapela ,,ALE VA“ (vadovas Giedrius Stubaila)  – su trankia ir linksma muzika.

 

Rudens gėlių puokštėmis išpuoštoje salėje, pabarstytoje klevo lapais ir šiaudais, renginių organizatorius G. Andrašiūnas  kartu su Kirnaičių folkloro ansambliu ,,Klėčia“ šventę pradėjo skambia liaudies daina.  Šių metų šventės tema – rugiapjūtė ir vasaros darbų pabaigtuvės. Tad salėje kvepėjo namine duona, o akį traukė kompozicijos iš rugių. 

 

Vėliau scenoje pasirodė renginio svečiai, pasipuošę tautiniais rūbais: LR Seimo narys Vitalijus Gailius, Joniškio rajono savavaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė, Joniškio rajono savivaldybės stipendininkė, sertifikuota tautodailininkė Birutė Kybartienė. Šiemet jai buvo paskirta stipendija už individualią programą, kurios įgyvendinimo metu tradicinių amatų meistrė nuvėlė 13 tautinių skrybėlių. Renginio metu ji įteikė 6 naujai nuveltas skrybėles renginio šeimininkui, Kirnaičių folkloro kolektyvo ,,Klėčia“ vadovui G. Andrašiūnui ir kolektyve dainuojantiems vyrams. Kitos skrybėlės atiteko Joniškio kultūros centro Rudiškių skyriaus folkloro kolektyvui ,,Rudbala“, Žagarės kultūros centro kapeliukei. 

 

LR Seimo narys Vitalijus Gailius visus šventės dalyvius maloniai nustebo pasekdamas pasaką ir užmynęs linksmą mįslę, kurios įminti niekam nepavyko. Jis dėkojo šventės organizatoriui G. Andrašiūnui už puoselėjamas lietuviškas tradicijas, kasmet vis augantį renginį. Ta proga renginio šeimininkui buvo įsegtas sidabrinis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ženklelis. Juo pagerbiami asmenys, prisidėję prie lietuvybės, pilietiškumo, tautiškumo puoselėjimo ir skatinimo.

 

Joniškio rajono savavaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė kalbėjo, kad šiandien Kirnaičiai tapo Aukštaitijos folkloro sostine, į kurią susirinko visa Lietuva ir kasmet šio renginio dalyvių skaičius vis auga. Tai primena giminių susiėjimą, nes viskas yra nuoširdu, paprasta ir sava. Jį įteikė G. Andrašiūnui knygą ,,Įdomiausios kelionės po Lietuvą“, linkėdama plėsti draugų, bičiulių ratą Lietuvoje ir pačiam kartu su kolektyvu apsilankyti pas juos.

 

Šventėje dalyvavo Kirnaičių kaimo bendruomenės pirmininkas Kęstutis Ladukas, kuris stengiasi nepraleisti visų tradicinių švenčių, vykstančių Kirnaičiuose, ir tuo pačiu yra tų švenčių rėmėju. Jis džiaugėsi, kad lietuvybė yra puoselėjama būtent Kirnaičiuose ir keletą kartų per metus juose renkasi folkloro puoselėtojai, kuriems tradicinė liaudies daina ir šokis nėra svetimi.

 

Scenoje pasirodę kolektyvai iš Raseinių, Prienų, Šeduvos, Šakių ir Panevėžio rajonų, Linkuvos, Pociūnėlių, Baisogalos, Žagarės, Rudiškių, Maldenių, Plikiškių, Skaistgirio, Joniškio visus susirinkusius džiugino skambiomis dainomis ir tradiciniais šokiais. Respublikinės šventės metu jie visi pristatė kulinarinius patiekalus iš duonos. Būta duonos pyrago, saldainių iš duonos ir kitų gardumynų. Šventės akimirkas įamžino Joniškio rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybos pirmininko pavaduotoja Rita Mačiukienė.

 

Šventę vainikavo Joniškio kultūros centro folkloro ansamblio ,,Kupars“  (vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė) dainos, o finalinę dainą atliko visi šventės dalyviai, atiduodami pagarbą savo šalies tradicijoms, duonai ir liaudiškai dainai.

 

            Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Ritos Mačiukienės ir LR Seimo nario Vitalijaus Gailiaus nuotr.

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai