2020-05-28, ketvirtadienis, 07:10.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:52, leidžiasi 21:37, dienos ilgumas 16:45.

Knyga apie Garuozos mūšį keliauja po Lietuvą

2018-05-28, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Knyga apie Garuozos mūšį keliauja po Lietuvą

Į  Mažosios Lietuvos istorijos muziejų ir vėl susirinko gražus būrelis istorijos mylėtojų. Čia vyko istoriko Tomo Baranausko knygų „Kuršo aktai. Acta Curoniae“ ir „Garuozos mūšis. Šaltiniai ir interpretacijos“ pristatymas. Be paties autoriaus dalyvavo ir šių leidinių parengimo iniciatoriai – Žiemių prado „Simkala“ vadovas  Andrius Bitaitis bei istorikas iš Pasvalio Gražvydas Balčiūnaitis.

 

„Kuršo aktai“ yra jau trečioji jų vykdomo projekto „Žiemgala XIII a. dokumentuose“  dalis. Dokumentų ieškota Vokietijos, Latvijos, Švedijos, Lenkijos ir net Vatikano archyvuose. Kaip teigė pats knygos autorius, Kuršo aktų palikimas yra pats gausiausias, o jo dalybų aktai yra išsamiausias XIII a. istorinės geografijos šaltinis visose baltų žemėse.

 

Vakaro metu buvo pristatyta dar viena istoriko Tomo Baranausko knyga „Garuozos mūšis. Šaltiniai ir interpretacijos“. Mažai kas iš susirinkusių buvo girdėjęs apie tą Garuozą. Pasirodo, jog šis tarp žiemgalių ir Vokiečių ordino 1287 m. kovo 26 d. įvykęs mūšis Lietuvos istorijoje nepelnytai užmirštas ir turėjo didelę reikšmę žiemgalių tolesnėje istorijoje.

 

Žavesio renginiui pridėjo ir senųjų kuršių rekonstruktoriai iš klaipėdiečių „Pilsots“ klubo.

 

Renginys užsitęsė kiek ilgėliau nei įprastai, mat lankytojai uždavinėjo daug klausimų, diskutavo dėl Poys, Mutinos pilių lokalizavimo, Pilsoto žemės pietinės ribos, kurią knygos autorius nukėlė net iki Svencelės ir dar dėl daugelio kitų dalykų. Na, o pabaigoje susirinkusiųjų laukė išties smagi staigmena – visi atminimui gavo dovanų po „Kuršo aktų“ leidinį. Tikrai turime pasveikinti kolegas su tuo, ką jie daro. O daro tikrai nedidelių miestų, tokių kaip Joniškis ir Pasvalys, istorijos entuziastai kartu su dr. Tomu Baranausku.

 

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus inf. ir nuotr.

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai