2019-03-23, šeštadienis, 16:52.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:12, leidžiasi 18:36, dienos ilgumas 12:23.

Kodėl joniškiečiai nemėgsta valdančios daugumos, arba keturi muškietininkai prieš nematomo kardinolo svitą (1)

2018-06-04, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kodėl joniškiečiai nemėgsta valdančios daugumos, arba keturi muškietininkai prieš nematomo kardinolo svitą

Prieš pora dienų viešumoje pasirodžius žiniai, kad Joniškio rajono tarybos dauguma Lietuvos vyriausiame administraciniame teisme pralaimėjo apkaltos proceso bylą opozicijai, joniškiečių facebook  paskyrose pasipylė demonstratyvus pasidalinimas ta naujiena ir valdančiai daugumai nepalankūs komentarai. Akivaizdu, kad eiliniams joniškiečiams pabodo nuo pat šios kadencijos pradžios tarp valdančios daugumos ir opozicijos įsipliekęs karas.

 

Opozicijos pastangos rajono politikus ir valstybės tarnautojus priversti atsakingai priimti  sprendimus ir  be išlygų visiems rajono  gyventojams dirbti  vienodai sąžiningai valdančiai daugumai nusibodo.– kur tai matyta,  kad opozicijos ketveriukė kelis kartus gausesnėms valdančiųjų pajėgoms nuolat  badytų akis, t.y. vis atkastų tai, ko save gerbiantys politikai nė už ką nenorėtų matyti.

 

Sėkmingai organizuotas apkaltos procesas būtų ne tik padėjęs atsikratyti  akylaus opozicijos žvilgnio, bet ir artėjančiuose naujuose rajono tarybos rinkimuose rimtų konkurentų. Tačiau likimas ėmė čia ir iškrėtė pokštą – eilinį kartą pakišo koją valdančiųjų užmačioms. O juk kai vienąkart nepasimokoma iš savo klaidos, antrąkart suklumpama  beveik ties analogiška duobe, trečiąkart, sveika logika pašaliniam piliečiui pradeda diktuoti, kad čia vadovaujamasi ne demokratinės visuomenės tiesos kriterijais, o nesveiku susireikšminimu.

 

Stebina ir dar vienas dalykas: ne vienas rajono tarybos daugumos atstovas yra daug nuveikęs tiesioginiame savo darbe, užsitarnavęs joniškiečių ir bendradarbių pagarbą, vadinasi, yra ir iniciatyvus, ir protingas. Tačiau užtenka jiems sueiti į krūvą, tapti vienos partijos atstovais rajono taryboje ir vaizdas iškart pasikeičia: kažkieno nematoma ranka pradeda juos tampyti tarsi marionetes už virvučių, įpainioja į abejotinus apkaltos procesus ir kitus politinius žaidimus. Norom nenorom pradedi galvoti, kad tas tarybinių laikų „valdžios lovys“ niekur neišnyko, o labai patrauklus liko ir  šiais laikais. Antraip, argi prigalvotų politikai tokių nesąmonių, iš kurių kvatotų net jokių mokslų nebaigęs žmogelis.

 

Nėra čia ko ir kalbėti: joniškiečiai mieliau žiūrėtų į rajono tarybos posėdžius, jeigu juose tarybos nariai užsiimtų ne vienas kito skalbimu, o sutartinai kailį skalbtų kokios nors ministerijos ar Seimo atstovui tol, kol šis neapsikentęs prižadėtų išspręsti įsisenėjusią rajono problemą, nelaukdamas, kol tam „atsiras galimybės“. Tokia linkme nukreipus energiją rajonui būtų daugiau naudos nei perdėtas susireikšminimo demonstravimas.

 

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išplėstinės teisėjų kolegijos išvada yra galutinė ir neskundžiama: nė vienas iš keturių opozicijos atstovų – Kęstutis Mačiulis, Nijolė Valuckienė, Edmundas Bernotas ir  Rimantė Misiūnienė – priesaikos nesulaužė ir vykdė jiems įstatymuose nustatytus įgaliojimus. Opozicijos nuomone, šis rajono valdančiųjų  politinis kaprizas rajono biudžetui galėjo kainuoti arti 10 tūkst. eurų, kurie sumokėti brangiai apmokamiems teisininkams. Pasak Rimantės Misiūnienės, tų pinigų būtų užtekę, pavyzdžiui, Juodeikių kaimo Sodžiaus gatvės asfaltavimo darbams.  Todėl ne iš keršto, o iš noro pamokyti, kad mokesčių mokėtojų pinigais negalima tenkinti politinių ambicijų, opozicija ketina išreikalauti iš liberalų-socialdemokratų valdančios daugumos tuos pinigus gražinti į rajono biudžetą.

 

Kazimieras Šatas

„Sidabrės“ laikraščio fotokopija

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 

 

 
 
Contact form

 

petras 2018-06-04 09:08:39 IP: 78.57.175.13

"Antraip, argi prigalvotų politikai tokių nesąmonių, iš kurių kvatotų net jokių mokslų nebaigęs žmogelis." - Šatas, čia apie save?

Šios dienos vardadieniai