2019-02-16, šeštadienis, 03:59.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:37, leidžiasi 17:26, dienos ilgumas 9:48.

Kriukiečių žinia Europai bajorų von Goesų kiemelyje

2018-05-11, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kriukiečių žinia Europai bajorų von Goesų kiemelyje

Medvilionyse (Kriukų sen., Joniškio r.) vyko rytmetis „Kriukiečių žinia Europai“, skirtas Europos dienai paminėti. Renginyje dalyvavo Kriukų pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytoja Laima Kasiulienė. Renginio metu moksleiviai supažindinti su Europos Sąjungos šalių paveldu, kultūra, žymiais krašto šviesuoliais, lietuvybės puoselėtojais, aktyviais politikos ir visuomenės veikėjais bajorais von Goesais.

 

Medvilionių Goesai – europinio lygio elito giminė, kuri buvo paplitusi visoje Europoje: Portugalijoje, Flandrijoje, Austrijoje, Kurše, Švedijoje ir Lietuvoje. Rytmečio metu vaikams buvo išdalinti Europos žemėlapiai, kuriuose jie sekė Goesų giminės palikuonių pėdsakais Europoje. Atidžiai išstudijavę žemėlapius, moksleiviai skaitė Joniškio literatų klubo „Audruvės“ narių Ligitos Eitkevičienės ir Jono Ivanausko eilėraščius, dėliojo iš raidžių frazes, atliko viktorinos apie Europą užduotis.

 

 

Taip buvo perduota kriukiečių žinia Europai, kad Lietuvoje, Joniškio krašte, gyveno ir aktyviai veikė Europos kilmingos Goesų giminės palikuonys.

 

Violeta Navickienė

Kriukų filialo vyresn. bibliotekininkė

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?