2019-02-23, šeštadienis, 10:56.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:21, leidžiasi 17:40, dienos ilgumas 10:18.

Lankytinų objektų sąraše – dvi Žagarės vietos

2018-08-01, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Lankytinų objektų sąraše – dvi Žagarės vietos

Kelionių po Lietuvą portalas www.pamatykLietuvoje.lt padeda geriau pažinti Lietuvą ir jos istoriją, pamatyti gražiausias vietas. Pasak portalo, norime, kad kuo daugiau žmonių keliones po Lietuvą atrastų kaip įdomų laisvalaikio praleidimo būdą, jomis paįvairintų savo atostogas, savaitgalius ar net ilgesnius vasaros vakarus.

 

Iš visos gausybės lankytinų vietų Lietuvoje portalas išrinko 15 vietų, kurios pirmiausia patraukia vienokiu ar kitokiu keistumu. Puodais ir kitais rakandais apkaltas namas, ekspozicija krematoriume, vabzdžių viešbutis, namelis ant vištos kojelės ir kitos vietos pirmiau sukelia nuostabą, o tada jau smalsumas kviečia įsitikinti tų vietų tikrumu ir tas vietas aplankyti. Į lankytinų vietų sąrašą pateko du Žagarės objektai – E. Vaičiulio puodų namas ir Žagarės regionino parko vyšnių sodo vabzdžių viešbutis.

                                              

E. Vaičiulio puodų namas

 

Šis namas lankytojus vilioja lankytojus savo neįprasta išvaizda - visos namo sienos, dalis stogo apkabinėti puodais. Originalios išorės name gyvenantis šeimininkas už akmeninės tvoros saugo muziejaus vertą senienų kolekciją. Išskirtinę vietą joje užima Žagarėje rasta Tora. Šiandien išlikę du ant vieno medinio strypo į ritinį susukti pergamento lakštai su tekstu. Tekstas puikiai įskaitomas. Įvairiose kiemo vietose šeimininkas yra atkasęs daiktų, kurie, jo nuomone, galėjo priklausyti ankstesniems šio miestelio gyventojams žydams. Tai kalinėtos sidabro žvakidės, puoštos augaliniais motyvais, puodas su 5 įvairios vertės monetų, piniginė su popieriniais banknotais. Pats namas yra buvusi žydų parduotuvė, o po keliais tapetų sluoksniais dar išlikę žydiškų laikraščių, kuriais ankstesni šeimininkai buvo išklijavę sienas, fragmentų.

 

Vabzdžių viešbutis

 

2016 metais Žagarės regioninio parko vyšnių sode iškilo neįprastas ir netikėtas statinys – vabzdžių viešbutis – pirmasis toks mūsų krašte. Vabzdžių namai arba viešbučiai (angl. insect hotel) ypač populiarūs užsienio šalyse ir yra įrengiami parkuose, botanikos soduose, privačiose valdose kaip gamtosauginė ir edukacinė priemonė. Jų tikslas – ne tik apsaugoti biologinę įvairovę, kuri sparčiai nyksta dėl žmogaus veiklos, bet ir padėti geriau susipažinti su vabzdžių gyvenimu, vieta ir funkcijomis ekosistemose, nes juose tarsi pateikiamas sumažintas vabzdžių gyvenimo gamtoje modelis."Žagarės regioninio parko direkcijos specialistų rankomis iš natūralių medžiagų pagamintas statinys sulaukė visuomenės dėmesio, o Vyšnių sodas su pastatytu vabzdžių viešbučiu tapo populiariu ekskursijų objektu. Šią idėją nuspręsta plėtoti, tad šį vasarį Vyšnių sodą papildė dar vienas viešbutis vabzdžiams. Šis kiek kitoks, pagamintas iš išpuvusio medžio kamieno ir užpildytas samanomis, šiaudais, kankorėžiais" – sakė Žagarės regioninio parko direkcijos rekreacijos vadybininkė Modesta Bielskienė.


Jei vabzdžių viešbučiai ir ateityje bus populiarūs, turės gyventojų, kompleksą bus galima plėsti, kad kuo daugiau vabzdžių turėtų ypatingus namus ir padėtų jaunajai kartai pažinti vabzdžių pasaulį.


manojoniskis. inf

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?