2019-03-23, šeštadienis, 16:52.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:12, leidžiasi 18:36, dienos ilgumas 12:23.

Laukiama pasiūlymų opiausioms šalies problemoms spręsti

2018-05-20, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Laukiama pasiūlymų opiausioms šalies problemoms spręsti

Daugiau nei prieš mėnesį prasidėjusios  viešosios konsultacijos dėl plano, skirto spręsti demografijos problemas, mažinti emigraciją ir gerinti gyvenimo kokybę Lietuvoje, eina į pabaigą. Nors per šį laikotarpį buvo sulaukta daugiau nei 60 pasiūlymų, dar yra laiko pasidalinti idėjomis ir įžvalgomis, kaip spręsti opiausias šalies problemas.

 

„Raginame žmones pasidalinti idėjomis, kas, jų manymu, gyvenimą šalyje padarytų patrauklesnį, padėtų susigrąžinti išvykusiuosius. Džiugina, kad į mūsų kvietimą atsiliepė nemažai piliečių, visuomeninių, nevyriausybinių organizacijų. Toliau laukiame aktyvių gyventojų iniciatyvų ir pasiūlymų, kurie bus vertinami bei galės būti įtraukiami į priemonių planą, kurį Vyriausybė pradės įgyvendinti jau šiais metais. Tik įsiklausę vieni į kitus galėsime priimti naudingiausius, labiausiai ekonomiškai pamatuotus ir socialiai jautrius sprendimus“,- sako Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Deividas Matulionis.

 

Vicekancleris D. Matulionis pažymi, kad ši viešoji konsultacija, kaip ir anksčiau jau ne kartą vykusios Vyriausybės organizuotos konsultacijos, dar kartą patvirtina jų efektyvumą, dialogo su visuomene, socialiniais partneriais būtinybę bei aktualumą.

 

Viešųjų konsultacijų tikslas – išgirsti visų suinteresuotų pusių nuomonę ir priimti tinkamiausius sprendimus. Kiekvienas pasiūlymas gali tapti puikia dovana Lietuvai, šiemet švenčiančiai atkurtos valstybės šimtmetį. Tai patvirtina ir nevyriausybinės organizacijos.

 

„Džiugu, kad sprendžiant svarbias šalies problemas į pagalbą pasitelkiamas viešas diskursas, įtraukiant ir plačiai pasaulyje pasklidusius lietuvius. Statistika rodo, kad jaunimas yra gausiausiai migruojanti Lietuvos demografijos dalis ir ilguoju laikotarpiu tai gali skaudžiausiai atsiliepti Lietuvai. Todėl labai svarbu įtraukti į kokybišką dialogą ir šiuo metu migruojančius ar užsienyje jau įsikūrusius lietuvius. Labai reikalingas priemonių planas sudaryti geresnes sąlygas jaunimui pirmiausia įsitvirtinti ir save realizuoti Lietuvoje. Tai priemonės, kurios ne tik skatintų kurti šeimas, bet leistų susikurti stabilų gyvenimą Lietuvoje, kuris taptų pagrindu tvarioms šeimoms. Tokios priemonės ne tik mažintų poreikį išvykti, bet kartu gebėtų pritraukti naujai atvykti Tėvynėje jau ilgus metus nebegyvenančius jauno amžiaus piliečius ir kartu prisidėti prie Lietuvos augimo“, –  sako Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) pirmininkas Vladas Oleinikovas. 

 

Viešajai konsultacijai skirti 2 mėnesiai.  Vėliau visi pasiūlymai bus aptarti baigiamajame renginyje-forume, kuris vyks birželio 19 d., į kurį jau netrukus bus galima registruotis Vyriausybės portale adresu e.pilietis.lrv.lt. Apibendrinus forumo bei viešosios konsultacijos metu gautas idėjas ir pastabas, planas bus atnaujintas bei pradedamas įgyvendinti, kai Seimas priims Demografijos, migracijos ir integracijos 2018–2030 metų strategiją.

 

Susipažinti su pasiūlytomis priemonėmis ir pateikti savo idėją ar komentarą galima čia iki gegužės 24 d.: http://epilietis.lrv.lt/formos/demografija.

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai