2020-07-12, sekmadienis, 22:17.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:59, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:48.

Lietuvos laisvės gynėjų dieną joniškietis Jonas Ivanauskas paminėjo Seime

2019-01-14, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Lietuvos laisvės gynėjų dieną joniškietis Jonas Ivanauskas paminėjo Seime

Sausio 13-ąją – Lietuvos laisvės gynėjų dieną – joniškietis literatas Jonas Ivanauskas, kaip Lietuvos kariuomenės kūrėjas, dalyvavo iškilmingame minėjime Seime, kur buvo įteikta Laisvės premija septyniems buvusiems pokario partizanams, kovojusiems prieš sovietų okupaciją. Premija skirta Jonui Čeponiui, Jonui Kadžioniui, Juozui Jakavoniui, Bronislavui Juospaičiui, Vytautui Balsiui, Jonui Abukauskui, Juozui Mociui.Ta proga Jonas Ivanauskas paruošė fotoreportažą iš Seime vykusio iškilmingo minėjimo.

 

Jonas Ivanauskas stovi antroje eilėje aštuntas iš dešinės į kairę

 

Jonas Ivanauskas su Lietuvos Respublikos Seimo nariu, žiemgaliu Stasiu Tumėnu 

 

Pasak Laisvės premijos komisijos pirmininkės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės, šie laureatai parinkti kaip viso laisvės kovos sąjūdžio simboliai. „Nors jie kovojo skirtingose apygardose, skirtingose krašto vietose, vieninga kova vyko už laisvą Lietuvą“, – kalbėjo komisijos vadovė.

 

Laisvės premijos statulėlę ir diplomus įteikė Viktoras Pranckietis, Seimo pirmininkas. Pasak jo, kovos už Nepriklausomybę dabar atrodo tik praeitis. „Tačiau pašonėje girdime pildomą arsenalą ir žvangančius ginklus. Ginklais dažnai yra ir žodžiai, ir šantažas, ir manipuliacija. Nereikia karingai nusiteikus ieškoti priešų tarp savų. Dabar, kai matome riedančią pavojingo nacionalizmo ir savininkiškumo bangą, turime būti atsparūs, susitelkę ir vieningi“, – sakė Seimo vadovas.

 

Laureatų vardu kalbėjęs Jonas Kadžionis be kita ko pasipiktino, kad neretai teisėsauga vilkina bylų dėl partizanų atminimo paniekinimo tyrimą, taip pat, kad Vilniuje, Lukiškių aikštėje nėra pastatomas Vyčio paminklas. „Numesk, Tėvyne, rūbą seną, kurį užvilko svetimi“, – savo kalbą baigė Jonas Kadžionis.

 

Šis partizano pasisakymas susilaukė audringų aplodismentų ir ovacijų.

 

Jono Ivanausko fotoreportažas

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai