2020-05-28, ketvirtadienis, 08:32.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:52, leidžiasi 21:37, dienos ilgumas 16:45.

„Lietuvos vaikų balse“ – ir joniškietės Justės balsas

2019-06-03, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
„Lietuvos vaikų balse“ – ir joniškietės Justės balsas

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Mykolo Romerio universiteto Edukologijos ir socialinio darbo institutas, Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komitetas, VO „Gelbėkit vaikus“ ir UAB „Šviesa“ organizavo pranešimų ir piešinių konkursus. Konkursų ir konferencijos tikslas – suteikti vaikui galimybę kūrybinėmis ir meninėmis priemonėmis išsakyti savo nuomonę jam rūpimais klausimais ir atkreipti suaugusiųjų, ypač politikų, dėmesį į vaikų nuomonę, kuri ne visada girdima ir išklausoma. Vaikai iš įvairių Lietuvos vietovių buvo kviečiami dalyvauti pranešimų ir  piešinių konkursuose tema „Aš – pasaulio pilietis“.


Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse organizatoriai pakvietė dalyvius į baigiamąjį renginį. Lietuvos Respublikos Seime rinkosi konkursų dalyviai ir nugalėtojai, konkursus vainikavo konferencija ,,Lietuvos vaikų balsas“. Konferencijos dalyvius sveikino LR Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulik, Mykolo Riomerio universiteto rektorė profesorė Inga Žalėnienė, VO ,,Gelbėkit vaikus“ direktorė Rasa Dičpetrienė, UAB ,,Šviesa“ direktorė Milda Juonė. Visi sveikintojai pasidžiaugė gausiu būriu talentingų, kūrybingų ir iniciatyvių moksleivių, kurie drąsiai išsako savo nuomonę, ją geba argumentuoti, turi savitą požiūrį į tai, kas vyksta Lietuvoje ir pasaulyje. Gerą nuotaiką konferencijoje kūrė ir Artūro Noviko parengti dainininkų ansambliai.


Konferencijoje konkursinius pranešimus skaitė mokiniai iš Vilniaus, Kauno, Tauragės, Alytaus, Vilkaviškio ir kt. šalies miestų. Moksleivių pranešimai brandūs, argumentuoti, juose išsakoma tai, kas rūpi šiuolaikiniam vaikui, juose netrūksta jaunatviško maksimalizmo ir, svarbiausia, tikėjimo, kad kiekvienas žmogus gali prisidėti kurdamas tokį pasaulį, kokį pats nori matyti. Organizatoriai sulaukė daugiau kaip 50 pranešimų, o piešinių konkursui pateikta beveik 500.


Konferencijoje Joniškiui atstovavo Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos moksleivė Justė Lapinskaitė, kurios piešinys ,,Aš – pasaulio pilietis“ 16-18 metų amžiaus grupėje  pripažintas geriausiu – Justei Lapinskaitei skirta I vieta. Piešiančią konkursinį piešinį mergaitę konsultavo Algimanto Raudonikio meno mokyklos mokytoja Loreta Angilovienė. Ir moksleiviai, ir mokytojai apdovanoti diplomais o moksleiviams dar atiteko ir vertingos ,,Šviesos“ leidyklos dovanos.

 


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai