2019-01-24, ketvirtadienis, 15:47.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:21, leidžiasi 16:38, dienos ilgumas 8:17.

Lilija Šermukšnienė: firmos naudojasi ūkininkų bėdomis

2018-01-20, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Lilija Šermukšnienė: firmos naudojasi ūkininkų bėdomis

Liūtys ne tik nusinešė dalį derliaus, bet ir kišo koją rudeninei sėjai. Skaičiuojama, kad dėl pernelyg įmirkusių, neįvažiuojamų žemių beveik trečdaliu susitraukė žieminių pasėlių plotai. Jau dabar aišku, kad dalis jų pavasario nesulauks. Tačiau ūkininkai atviri: viena bėda nevaikšto ir pirštu duria į apytuščius aruodus. Daugelyje ūkių pavasarinei sėjai trūksta geros sėklos, o grūdų pardavėjai, užčiuopę gerą progą pasipinigauti, geresnės kokybės grūdus siūlo įsigyti dvigubai ar trigubai brangiau nei įprastai. Firmos siuntinėja SMS žinutes su pasiūlymais kviečius pirkti po 560 Eur/t. Anksčiau geras atsėlis kainuodavo 250 Eur/t.

 

Apie stipriai šoktelėjusias sėklos kainas kalba ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Joniškio r. skyriaus vadovė Lilija Šermukšnienė. Jos teigimu, šios kainos iškilo ne tik dėl prasto derliaus (nemaža dalis pernykščio derliaus grūdų buvo pašarinės klasės), o dėl to, kad derliaus ėmimo metu ūkininkai paskubėjo parduoti grūdus. „Ūkininkai nesitikėjo, kad liks tiek daug neapartų, neapsėtų žemių, todėl sau nepasiliko gerų kviečių sėklų. Firmos naudojasi palankia proga neišvežtus grūdus pardavinėdamos dvigubai ar trigubai brangiau. Vadinasi, ūkininkai dabar savo pačių grūdus pirks kelis kartus brangiau“, – tvirtina pašnekovė.

 

L. Šermukšnienė pasakoja, kad pervažiavus kone visą Joniškio kraštą, tik kur ne kur galima pamatyti gražesnį rapsų pasėlį. „Juos pasėjo rugpjūčio antroje pusėje, bet jie išdygę taip ir liko stypsoti. Visi ūkininkai stvėrėsi už galvos nežinodami kaip elgtis. Anksčiau juos reikėdavo kelissyk nupurkšti, kad iki žiemos nepražystų, tačiau šiemet jie visai neaugo. Į laukus važiavo ir agronomai, bandydami aiškintis, kodėl augalai nustojo vystytis. Manau, kad rapsams paprasčiausiai buvo per daug drėgmės ir per mažai saulės. Geresnė situacija su kviečiais“, – reziumavo pašnekovė.

 

Paruošta pagal „Ūkininko patarėjo“ medžiagą 

 


REKLAMA


 

Granuliniai 12-75kw katilai su 5 metų garantija

 

 

 

Katilų gamintojas siūlo pilnai paruoštus naudojimui granulinių katilų komplektus, kuriuose naudojamas novatoriškas visiškai špyžinis degiklis Batory, užtikrinantis  ilgaamžišką veikimą. Šiame degiklyje galima deginti granules, sijotą anglį (frakcija iki 35mm) ir grūdus. Degiklio, katilo ir kitų būtinų sudedamų dalių veikimą kontroliuoja lietuviškas valdiklis Titanic.

 

Pasirinktinai galite įsigyti kambario temperatūros programatorių Pilot-G, kuriuo galėsite valdyti katilą nuotoliniu būdu. Esant poreikiui galite pasirinkti didesnį bunkerį. Katile galima deginti malkas, anglis ar briketes. Malkos dedamos ant grotelių, kurių konstrukciją jūs galite pasirinkti – špyžinę, špyžinę kombinuotą su vandens kontūro vamzdžiais  arba tik vandens kontūro vamzdžių.

 

Granulinis katilas Mocek turi keturis dūmų virtimus, dėl to šio katilo naudingo veiksmo koeficientas yra 87%. Visas katilo vidus pagamintas iš sertifikuotų 6mm storio karščiui atsparių metalo lakštų.
.

Privalumai:

*Paprasta priežiūra
*Komplektuojama su valdikliu ir ventiliatoriumi
*Degiklis ir šnekas yra špyžiniai
*Keturi dūmų virtimai
*Automatiškai gali deginti granules, anglį, grūdus
*Didelis naudingo veiksmo koeficientas
*5 metų garantija
*Tyliaeigė šneko pavara

Papildomos konsultacijos: +37067382003

Užsakymai: +37062029751

Internetinė svetainė www.mocek.lt

 


REKLAMA


 

SVERIAME JŪSŲ KIEME

 

 

Parduodame baltarusiškus durpių briketus, plautą akmens anglį, beržo pjuvenų briketus, medžio granules. Atvežame. Sveriame Jūsų kieme. Taip pat parduodame malkas: rąsteliais, kaladėmis, skaldytas – uosinės, ąžuolinės, beržinės, alksninės, juodalksnio, mišrios. Kaina nuo 19 eurų. Atvežame.

 

Užsakymai priimami tel. +370 679 08900, +370 672 77720

 


REKLAMA


 

Ispaniški vytinti kumpiai tiesiai į namus

 

 

Ispaniški vytinti kumpiai laikomi kulinariniu paveldu ir Lietuvoje, tai ne tik skanus delikatesas ant pietų stalo, bet ir puikiai pritaikyta dovana. Dėl savo išskirtinės kokybės, juos yra pamėgę ir mūsų nuolatiniai pirkėjai. Kumpis tiesiog tirpsta burnoje, dėl švelnios tekstūros ir intensyvaus skonio. Mūsų siūlomas sertifikuotas ispaniškas kumpis yra natūraliai brandinamas. Naudojami gamtos ištekliai: kalnų oras, natūrali drėgmė ir kumpiui tinkamiausia temperatūra. Todėl pagrindinis mūsų tikslas yra supažindinti su išskirtinio skonio kokybe. Siūlome dvejas kumpių rūšis, taip pat vakumuotą iškaulėtą galinės kojos kumpį ir „Chorizo dešras”.

 

 

*Siūlomos kumpių rūšys:


Priekinės kojos mentė "Paletilla Bodega" – 1 kg/ 11,5 €, vytinimo laikas 9-12 mėn.
Galiojimo laikas 12 mėn. Svoriai nuo 4,5 kg iki 5,5 kg. 

Galinės kojos kumpis "Jamon Gran Reserva" –  1 kg/ 15 €, vytinimo laikas 18-24 mėn. 
Galiojimo laikas 12 mėn. Svoriai nuo 6,5 kg iki 8 kg

Stovas ir pjaustymo peilis ( komplektas) – 14 €

 

 

 

*VILNIUJE vytinto kumpio pristatymas į namus NEMOKAMAS!
*Prekių atsiėmimo adresas: 
Vytenio g. 50, Vilnius. Dirbame iki 18 val. 
*Į kitus miestus siunčiame NEMOKAMAI kurjeriu, prekės pristatomos per 1-2 d.d. *Galimybė atsiskaityti už prekes kurjeriui grynaisiais atsiimant prekes.

Daugiau informacijos:  +370 607 88 656
El.paštas: 
info@seranas.lt

Mūsų elektroninė parduotuvė: WWW.SERANAS.LT

Sekite naujienas: www.facebook.com/seranas.lt

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?