2019-06-16, sekmadienis, 14:11.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 17:14.

Metai, kurie buvo užpildyti prasmingos veiklos

2019-01-01, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Metai, kurie buvo užpildyti prasmingos veiklos

Aktyvi Skaistgirio visuomenininkė Vida Urbonienė yra ne tik nepakeičiama šio krašto  įvykių metraštininkė, bet ir pati aktyviai prisideda prie daugelio jų organizavimo. Todėl prabėgę metai visada jos gyvenime palieka ryškius pėdsakus.

 

Bene daugiausia širdies Vida Urbonienė įdeda puoselėdama saugaus eismo tradicijas Skaistgirio krašte. Įsimintiniausias šių metų įvykis –  Lietuvos atkūrimo 100-mečiui ir respublikiniam konkursui „Eismo saugumas bendruomenėse“ skirtos trispalvės giraitės pasodinimas Skaistgiryje. Tai ketvirta tokio pobūdžio giraitė šalyje ir pirma – trispalvė.

 

Pasodinti 45 ąžuolai: geltonalapiai, žalialapiai, raudonalapiai, kurie simbolizuoja bendruomenės pastangas skatinti žmonių pilietiškumą ir saugų elgesį kelyje. Skaistgirio moterų draugija „Versmė“, vadovaujama Vidos Urbonienės, apjungė į bendrą susivienijimą Reibinių kaimo bendruomenę, Skaistgirio Šv. Jurgio parapiją ir Joniškio kultūros centro Skaistgirio filialą. Organizacijų susivienijimas ir tapo ąžuolų giraitės Skaistgiryje pasodinimo iniciatoriumi. Beje, skaistgiriečiai medžių sodinimu pasitinka nebe pirmą Lietuvai svarbų įvykį – 1918 metais Budraičių kaimo žmonės iš miško parsinešė jaunus klevus ir pasodino juos kaime vasario 16-osios garbei. Dar ir šiandien tų klevų galima aptikti Onutės Narvydaitės sodyboje.

 

Dar vienas svarbus praėjusių metų akcentas – Skaistgiryje plėtojama donorystė. Prieš aštuoniolika metų į pirmąjį donorų susirinkimą atvyko tik keturi donorai. Šiandien jų jau 34. Jei anksčiau kraują skaistgiriečiai aukojo kartą per metus, tai jau šešti metai šią kilnią misiją jie vykdo net keturis kartus.

 

Joniškio krašto žmonėms Vida Urbonienė linki sėkmės visose srityse, nevyriausybinėms organizacijoms – dar aktyvesnių metų.

 

Kazimieras Šatas

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai