2020-07-12, sekmadienis, 23:22.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:59, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:48.

Miesto šventė „Laikas mylėti“ pradėta Sofijos ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionių kūrybinės bendrystės ir meilės istorija

2019-07-03, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Miesto šventė „Laikas mylėti“ pradėta Sofijos ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionių kūrybinės bendrystės ir meilės istorija


        Pirmąją miesto šventės dieną Joniškio raudonojoje sinagogoje joniškiečiai gausiai susirinko į vakarą „Mikalojaus Konstantino Čiurlionio viešnagė pas Sofiją“. Renginyje sulaukta garbių svečių – Sofijos ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionių proanūkio pianisto prof. Roko Zubovo ir kultūrologės, naujausios knygos apie Sofiją Kymantaitę-Čiurlionienę, autorės dr. Nidos Gaidauskienės.

 

Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė ir Joniškio kultūros centro direktorės pavaduotoja Ilona Osipova padėkojo atvykusiems svečiams už viešnagę ir puikią muzikinę-literatūrinę dovaną joniškiečiams, džiaugėsi, kad jų dėka S. Kymantaitės-Čiurlionienės vardas, iki tolei nepelnytai primirštas, bus brangus ir joniškiečiams.
    

 

   Pianistas prof. R. Zubovas pasidalino mintimis apie atradimus tyrinėjant prosenelio M. K. Čiurlionio kūrybinį palikimą ir skambino genialaus prosenelio meilės laikotarpio kūrybą. Vakaro metu pianistas kalbino knygos „Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė: modernėjančios savimonės kontūrai“ (2018) autorę Nidą Gaidauskienę – pokalbis atskleidė tai, ko nežinojo kraštiečiai apie Joniškyje gimusią M. K. Čiurlionio sužadėtinę ir žmoną Sofiją. Gražus sutapimas, kad minėtai knygai viršelį sukūrė kraštietė Lietuvos kultūros tyrimų instituto Leidybos skyriaus vadovė, dailininkė Skaistė Ašmenavičiūtė. Renginyje dalyvavo ir kraštietė žurnalo ,,Gimtoji kalba“ vyriausioji redaktorė Rita Urnėžiūtė.
      

 

Renginio metu buvo eksponuojamos M. K. Čiurlionio paveikslų ciklo „Pasaulio sutvėrimas“ reprodukcijos. Nuostabią prisiminimų sodo scenografiją, kaip dovaną Sofijai ir Joniškiui,  sukūrė joniškietė Margarita Mizgirė. Atvykę svečiai žavėjosi idėja prikelti naujam gyvenimui Joniškyje esantį Sofijos gimtąjį namą, apsilankė ten, klausėsi iš stilizuoto pianino sklindančios M. K. Čiurlionio muzikos.
    

 

   Po renginio mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, šio renginio iniciatorė, Kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Ilona Osipova, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jurgita Bučinskienė aptarė Joniškio galimybes įsijungti į respublikinį M. K. Čiurlionio kelią.  Prof. R. Zubovas pažadėjo Joniškiui padovanoti asmeninių Sofijos daiktų, jei namelyje kada nors atsirastų ekspozicija.
    

 

Renginį organizavo Joniškio kultūros centras, Čiurlionio namai, Žiemgalos-aukštaičių kultūros draugijos Joniškio skyrius.

 

Joniškio rajono savivaldybės administracija
Joniškio kultūros centro informacija

 


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai