2019-01-24, ketvirtadienis, 15:48.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:21, leidžiasi 16:38, dienos ilgumas 8:17.

Mintys po geografinių žinių konkurso „Adventur 2018“ parodoje ir pilietiškumo pamokos Signatarų namuose

2018-01-29, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Mintys po geografinių žinių konkurso „Adventur 2018“ parodoje ir pilietiškumo pamokos Signatarų namuose

Jau trejus metus Lietuvos geografijos mokytojų asociacija tarptautinės turizmo parodos ADVENTUR metu organizuoja geografinių žinių konkursą šiuo mokslu besidomintiems šalies mokiniams. Konkursas ir paroda vyksta Vilniuje LITEXPO parodų centre. Šių metų tema – turizmas Lietuvoje, Europoje, pasaulyje. Tema plati, bet įdomi.

 

Į šį konkursą kasmet vyksta ir Žagarės gimnazijos mokiniai, besidomintys geografija. Tikėdamiesi, kad šiemetiniame konkurse daugiausia klausimų bus apie atkurtos  Lietuvos 100 -metį, prieš išvykdami pagilinome šia tema žinias. Pasirodė, kad Lietuva mums patiems dar gerai nepažinta, dar daug kur nenukeliauta.

 

Konkurso klausimai apėmė Lietuvos, Europos ir pasaulio turizmą. Šiandieniniai turistai kelionėse neapsiriboja vien tradicinėmis lankytinomis vietomis, o vis dažniau ieško unikalių patirčių ir įspūdžių – nuo vyno kelių, kino filmų ar knygų scenarijais grįstų maršrutų, interaktyvių edukacinių programų, iki ekstremalių ar solo kelionių. 

 

Lietuvos valstybinis turizmo departamentas pateikė 100 naujų maršrutų, netikėtų atradimų, kuriuos pavadino „Nepažinta Lietuva“. Su naujais kelionių maršrutais bus galima susipažinti jau kovo mėnesį prekyboje pasirodysiančiame žurnale „National Geographic. Lietuva.“

 

Vienu iš šių maršrutų tądien pakeliavo ir mūsų gimnazijos gimnazistai. Aplankėme Signatarų namus, kur eksponuojamas iš Vokietijos parvežtas 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Lankydamiesi Vilniuje  nepamatyti šio svarbaus Lietuvai dokumento negalėjome.  Juk tai puiki istorijos ir pilietiškumo pamoka. Matėme ne tik istorinį Lietuvai dokumentą, bet ir pirmu numeriu pasirašiusio Jono Basanavičiaus , dokumento pabaigoje Antano Smetonos ir kitų signatarų parašus. O jų buvo 20.

 

Istorijos mokytoja Jūratė Mitrikienė priminė mokiniams šio įvykio svarbesnius aspektus. 

Signatarų namuose yra Jono Basanavičiaus memorialinis kambarys, kuriame matėme jo globoto apuoko iškamšą, tautos patriarchui priklausančius asmeninius daiktus, to meto baldus, indus.

 

Nors jau buvo vakaras, sutikome žmonių grupeles ir pavienius lankytojus, einančius pamatyti Lietuvai svarbaus dokumento. O kai pasiteiravo, iš kur mes, tai pasidžiaugė, kad iš taip toli atvykome. Įeinant į turizmo parodą ADVENTUR, apsaugininkas, gavęs mokinių sąrašą ir pamatęs, iš kur atvykome, užklausė: „Ar jūs dar ten turite ką mokyti?“. Nedvejodama atsakiau: „ Lietuva – ne tik Vilnius, pažiūrėkite, kokių gražių jaunų žmonių turime.“

 

 

Vėlai vakare, paėmusi į rankas laikraštį, viename straipsnyje perskaičiau cituojamus popiežiaus Jono Pauliaus II žodžius, pasakytus 1993 metais lankantis Lietuvoje: „Lietuviai, neišbarstykite savo tėvų palikimo. Gyvenime statykite ne sienas, o tiltus.“

 

Statykime tuos tiltus  ir kitame Lietuvos šimtmetyje.

 

Alma Kančelskienė,

Žagarės gimnazijos geografijos mokytoja  metodininkė

Žagarės gimnazijos nuotr.

 


REKLAMA


 

Ispaniški vytinti kumpiai tiesiai į namus

 

 

Ispaniški vytinti kumpiai laikomi kulinariniu paveldu ir Lietuvoje, tai ne tik skanus delikatesas ant pietų stalo, bet ir puikiai pritaikyta dovana. Dėl savo išskirtinės kokybės, juos yra pamėgę ir mūsų nuolatiniai pirkėjai. Kumpis tiesiog tirpsta burnoje, dėl švelnios tekstūros ir intensyvaus skonio. Mūsų siūlomas sertifikuotas ispaniškas kumpis yra natūraliai brandinamas. Naudojami gamtos ištekliai: kalnų oras, natūrali drėgmė ir kumpiui tinkamiausia temperatūra. Todėl pagrindinis mūsų tikslas yra supažindinti su išskirtinio skonio kokybe. Siūlome dvejas kumpių rūšis, taip pat vakumuotą iškaulėtą galinės kojos kumpį ir „Chorizo dešras”.

 

 

*Siūlomos kumpių rūšys:


Priekinės kojos mentė "Paletilla Bodega" – 1 kg/ 11,5 €, vytinimo laikas 9-12 mėn.
Galiojimo laikas 12 mėn. Svoriai nuo 4,5 kg iki 5,5 kg. 

Galinės kojos kumpis "Jamon Gran Reserva" –  1 kg/ 15 €, vytinimo laikas 18-24 mėn. 
Galiojimo laikas 12 mėn. Svoriai nuo 6,5 kg iki 8 kg

Stovas ir pjaustymo peilis ( komplektas) – 14 €

 

 

*VILNIUJE vytinto kumpio pristatymas į namus NEMOKAMAS!
*Prekių atsiėmimo adresas: 
Vytenio g. 50, Vilnius. Dirbame iki 18 val. 
*Į kitus miestus siunčiame NEMOKAMAI kurjeriu, prekės pristatomos per 1-2 d.d. *Galimybė atsiskaityti už prekes kurjeriui grynaisiais atsiimant prekes.

Daugiau informacijos:  +370 607 88 656
El.paštas: 
info@seranas.lt

Mūsų elektroninė parduotuvė: WWW.SERANAS.LT

Sekite naujienas: www.facebook.com/seranas.lt

 


REKLAMA


 

SVERIAME JŪSŲ KIEME

 

 

Parduodame baltarusiškus durpių briketus, plautą akmens anglį, beržo pjuvenų briketus, medžio granules. Atvežame. Sveriame Jūsų kieme. Taip pat parduodame malkas: rąsteliais, kaladėmis, skaldytas – uosinės, ąžuolinės, beržinės, alksninės, juodalksnio, mišrios. Kaina nuo 19 eurų. Atvežame.

 

 

 

Užsakymai priimami tel. +370 679 08900, +370 672 77720

 


REKLAMA


 

 Joniškio projektuotojai siūlo kokybiškas ir nebrangias paslaugas

 

 

         Projektiniai pasiūlymai

 

  •          Techninės sąlygos ir  specialieji reikalavimai

 

  •          Visų kategorijų statinių projektavimas

 

  •          Statybą leidžiantys dokumentai

 

  •          Statinių statybos techninė priežiūra

 

  •          Statinių kadastriniai matavimai

 

  •          Žemės sklypų kadastriniai matavimai ir kontrolinės geodezinės nuotraukos

 

  •          Nebaigtų statyti  statinių registravimo procedūros

 

  •          Statinio statybos užbaigimo procedūros

 

Kainos sutartinės

 

Kreiptis Darbininkų g. 1, Joniškis

Telefonas (8 426) 52 245, mob. 8 686 40 786, 8 61 111 613

El. paštas joniskioprojektuotojai@gmail.com

 


REKLAMA


 

Granuliniai 12-75kw katilai su 5 metų garantija

 

 

 

Katilų gamintojas siūlo pilnai paruoštus naudojimui granulinių katilų komplektus, kuriuose naudojamas novatoriškas visiškai špyžinis degiklis Batory, užtikrinantis  ilgaamžišką veikimą. Šiame degiklyje galima deginti granules, sijotą anglį (frakcija iki 35mm) ir grūdus. Degiklio, katilo ir kitų būtinų sudedamų dalių veikimą kontroliuoja lietuviškas valdiklis Titanic.

 

Pasirinktinai galite įsigyti kambario temperatūros programatorių Pilot-G, kuriuo galėsite valdyti katilą nuotoliniu būdu. Esant poreikiui galite pasirinkti didesnį bunkerį. Katile galima deginti malkas, anglis ar briketes. Malkos dedamos ant grotelių, kurių konstrukciją jūs galite pasirinkti – špyžinę, špyžinę kombinuotą su vandens kontūro vamzdžiais  arba tik vandens kontūro vamzdžių.

 

Granulinis katilas Mocek turi keturis dūmų virtimus, dėl to šio katilo naudingo veiksmo koeficientas yra 87%. Visas katilo vidus pagamintas iš sertifikuotų 6mm storio karščiui atsparių metalo lakštų.
.

Privalumai:

*Paprasta priežiūra
*Komplektuojama su valdikliu ir ventiliatoriumi
*Degiklis ir šnekas yra špyžiniai
*Keturi dūmų virtimai
*Automatiškai gali deginti granules, anglį, grūdus
*Didelis naudingo veiksmo koeficientas
*5 metų garantija
*Tyliaeigė šneko pavara

Papildomos konsultacijos: +37067382003

Užsakymai: +37062029751

Internetinė svetainė www.mocek.lt

 

 

 

      

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?