2020-05-31, sekmadienis, 10:50.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:49, leidžiasi 21:41, dienos ilgumas 16:52.

Mirė rašytoja, kurios giminės šaknys – Žagarėje

2018-11-01, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Mirė rašytoja, kurios giminės šaknys – Žagarėje

Pasiekė liūdna žinia, kad Sidnėjuje, eidama 90-uosius metus, mirė rašytoja Rose Zwi. Rose tėvai buvo iš Žagarės, jie emigravo į Meksiką 1926 m., likus 2 metams iki jos gimimo. Rose savo knygoje „Paskutinis pasivaikščiojimas Naryškino parke“ pateikė išsamių tyrimų apie Žagarę ir apie tai, kas įvyko pas mus 1941 m. spalio žudynėse surengtose Vokietijos „Einsatzgruppen“ ir vietinių kolaborantų.

 

Rose šeimos šaknys glūdi Žagarėje, ji pati gimė Meksikoje, daugiausiai gyveno Pietų Afrikoje, kur ji tapo politine veikėja, galiausiai migravo su šeima į Australiją. Parašė daug knygų, tiek grožinės, tiek publicistikos darbų.

 

Rose Zwi grįžo į Žagarę 2012 m., kad iškilmingai atidengtų atminimo lentą, liudijančią apie žudynių vietą miesto aikštėje. Tuomet Rose kreipėsi į susirinkusiuosius aikštėje su jaudinančia kalba.

 

Ši kelionė jai buvo itin reikšminga, nes atrado, kad toje pačioje Žagarėje būta ne tik žudikų, bet ir žmonių, kurie gelbėjo žydus. Pasikeitė Rose požiūris, iš matymo Žagarės tik kaip mirties vietos, į draugišką. Ji suprato, kad šį miestą galima vertinti ne tik per 1941 m. siaubą. 

 

 

Rose Zwi knyga „Paskutinis pasivaikščiojimas Naryškino parke“ šiuo metu yra verčiama į lietuvių kalbą.

 

Žagarės balselis inf. ir nuotr.

 


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai