2019-02-16, šeštadienis, 03:34.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:37, leidžiasi 17:26, dienos ilgumas 9:48.

Mokslo metus užbaigė tradicine turizmo ir sporto švente

2018-06-18, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Mokslo metus užbaigė tradicine turizmo ir sporto švente

Šie mokslo metai buvo neįprastai ilgi, karštis tirpdė smegenų aktyvumą ir motyvaciją mokytis,  tačiau pagaliau… PAGALIAU ir jie baigėsi. Ir baigėsi jau tradicine tapusia turizmo ir sporto švente, kuri šį kartą įvyko neįprastai vėlai – birželio 13 dieną. Šventėje „Profesijos kelius 2018“ mūsų mokyklos ir svečių – Saulės pagrindinės mokyklos komandos paklaidžiojo profesijų keliais ir klystkeliais.

 

Kaitriuose saulės spinduliuose kaitintos, kepintos, lydytos komandos pasiekė grynuolių stadiją ir nepaisant į akis srūvančio prakaito bei įvairaus laipsnio įdegimų saulėje, buvo galima konstatuoti faktą: visi keliai, takeliai ir aplinkkeliai atveda prie to paties tikslo, t.y. taurių, medalių, rankų paspaudimų. Mokiniams teko išbandyti tradicinių (barmeno, virėjo, statybininko, ūkininko, trikrepšininko, tinklininko, futbolininko, kompiuteristo) ir egzotiškų (šaulio, lankininko, pasagos metiko, traktoriaus stūmiko, rankų lenkiko) profesijų. Ir… eksperimentas pavyko: esamų talentų katile buvo atrasta naujų talentų. 

 

Bandymų ir klaidų metodu buvo išsiaiškinta, kad geriausi mokyklos šauliai yra mokytoja Reda Sinkevičienė, Domantė Ramonaitė (11B) ir Saimonas Mikulėnas (21Ž). Taikliausią akį su mažiau įprasta šaudymo priemone – lanku, pasirodo, turi 2g klasės mokinys Algirdas Krištopaitis, 11B atstovė Monika Macytė bei mokyklos IT specialistas Donatas Bauža. Egzotiškos pasagos metikų profesijos profesionalais pasirodė esą Ignas Ancionis (2g), Gabrielė Saliamorytė (11B) bei mokytojas Manfredas Rudis. Geležinės rankos savininkai buvo nustatyti tik po įnirtingos kovos – tai Ema Kulbokaitė (11B) ir Tomas Visockis (17T).

 

 Tradicinių profesijų specialistais pasirodė 17T trikrepšininkai: Dovydas Skeiveris, Juranas Valuntonis ir Gediminas Janulis. Aukščiausio mokyklos lygio futbolininkais buvo užfiksuoti 19S atstovai: Mindaugas Rugienius, Linas Narkevičius, Mangirdas Šumskis ir Eivis Strikas. Ne tik Technikai bet ir Tinklininkai – Gediminas Janulis ir Alanas Pilypas (17T).

 

Įsukę į tinkamos profesijos kelią, dabartiniai pirmakursiais barmenai, statybininkai, kompiuteristai ir ūkininkai laimėjo savo profesijos rungtis. Tačiau ….ne šventieji puodus lipdo – geriausiais mokyklos virėjais nuo šiol gali vadintis ir apie profesijos keitimą mąstyti 17T/19S atstovai. Matyt, ne veltui sakoma, kad maisto gaminimas yra vyriška profesija. O rato keitimas pasirodo ganėtinai moteriška… geriausiais technikais-mechanikais mokykloje pasirodė esančios 11B atstovės.

 

Po tokio pragariško darbo priklauso velniškai skanūs ir sotūs pietūs. Visi profesionalai buvo pavaišinti mūsų valgyklos moterų paruoštu sveiku, maistingu troškiniu ir mažiau sveikais ir maistingais ledais. Po apdovanojimų, taurių, medalių dalybų, visi galėjo pasitraukti į užtarnautą poilsį iki rugsėjo.   

 

JŽŪM informacija

Nuotraukos Rigoberto Lapeikos ir Dovydo Griškos

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?