2019-04-20, šeštadienis, 23:30.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:04, leidžiasi 20:29, dienos ilgumas 14:25.

Nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro 20-metis paminėtas spalvingu koncertu su joniškiečių dalyvavimu

2018-12-03, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro 20-metis paminėtas spalvingu koncertu su joniškiečių dalyvavimu

Šv. Kotrynos bažnyčioje nedažnai vienu metu muzikuoja toks didžiulis būrys atlikėjų. Į Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ įkurto neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro 20-ies metų veiklos šventę Vilniuje susirinkę draugai ir bičiuliai įrodė – muzikai nesvarbu, kokiais instrumentais grojama, klasikiniai ir šiuolaikiniai kūriniai skamba, penklinėse tikros natos ar įvairiomis spalvomis nuspalvintos. Muzika – tai kalba, kurią visi supranta, įsileidžia į širdį, ja gyvena. Dainininko Jurgio Brūzgos vedamame koncerte vyravo puikios emocijos: atlikėjai muzikavo itin pakiliai, o žiūrovai negailėjo plojimų. 

 

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė neslėpė jaudulio: tokio neįtikėtino koncerto buvo verta laukti 20 metų. Jungtinio neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro muzikavimas susiliejo su pučiamųjų orkestro „Trimitas“, choro „ARTyn“, Liutauro Janušaičio grupės grojimu, instrumentinę programą gražiai papildė Respublikinio jaunųjų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkurso-festivalio „Perliukai“ laureatų balsai, iš Maskvos atvykusių bičiulių pasirodymas. Šventiniame renginyje muzika liejosi laisvai, paliesdama visus ir kiekvieną. 

 

Nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras ypatingas ir tuo, kad jame muzikuoja įvairiuose šalies miestuose gyvenantys žmonės. Orkestro pagrindą sudaro Vilniuje esantis „Gubojos“ draugijos „Spalvų orkestras“ ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namų filialo dienos centro „Goda“ „Spalvų muzikos“ orkestras. Prie nacionalinio orkestro prisijungia ir mažesnės grupės iš Klaipėdos, Druskininkų, Alytaus, Joniškio, kitų miestų. Suvienyti tiek po skirtingus miestus išsibarsčiusių žmonių nėra paprasta, bet entuziazmas, puiki vadovų komanda ir susiklausymas įveikia visas kliūtis. 

 

Džiugu, kad neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro 20-ies metų veiklos šventiniame koncerte dalyvavo ir trys Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro klientai – Rolandas Pažarauskas, Dovydas Vasiliauskas ir Valentas Jankauskas – su socialine darbuotoja Vida Utakiene. Šiam koncertui joniškiečiai keturias dienas repetavo Vilniuje 

 

manojoniskis inf.

„Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro nuotr.

 

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai