2019-02-16, šeštadienis, 04:04.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:37, leidžiasi 17:26, dienos ilgumas 9:48.

Neapsižiūrėjimas ir fatališkos aplinkybės kartais gali apkartinti mūsų gyvenimus

2018-04-17, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Neapsižiūrėjimas ir fatališkos aplinkybės kartais gali apkartinti mūsų gyvenimus

Ar tai čia dėl to, kad šiemet rajono savivaldybė individualią stipendiją kultūros ir meno kūrėjams padidino nuo 580 iki 2000 eurų ir tuo sudomino daugiau kūrėjų, ar dėl lyg tyčia į krūvą subėgus  nepalankioms aplinkybėms, bet šiųmečių stipendijų skyrimą lydėjo tam tikra sumaištis. Veikiau net ne sumaištis, o viešumon išsprūdęs  Joniškyje gyvenančio Lietuvos dailininkų sąjungos nario Egidijaus Godliausko  nepasitenkinimas.

 

Profesionalus dailininkas apeliavo į savivaldybės, kuri esą pradangino jo pateiktą stipendijai gauti paraišką ir todėl pastaroji liko nesvarstyta rajono Kultūros ir meno taryboje, sąžinę. Istorija pasirodė įdomi. Todėl portalas manojoniskis.lt  ja pasidomėjo. Pirmiausia pabandėme išsiaiškinti, kas gi atsitiko su Egidijaus Godliausko paraiška.

 

Paraiška išties „pasiklydo“. Tiksliau ne pasiklydo, o užsibuvo ten, iš kur dar ryto metą privalėjo nukeliauti  ant  reikiamo stalo. Tačiau nenukeliavo ir laiku nepasiekė  rajono Kultūros ir meno tarybos. O priežastis labai proziška.  Užregistruotą paraišką turėjęs į reikiamą kabinetą nunešti savivaldybės darbuotojas tą rytą kaip tyčia susirgo ir atgulė į ligoninę. Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausios  specialistės  Erikos Šivickaitės, ūmios ligos ir operacijos akivaizdoje darbuotojas užmiršo informuoti kolegas apie užregistruotą ir ant jo stalo likusią gulėti paraišką – tiesiog suveikė „žmogiškasis faktorius“.  

 

Formaliai žiūrint, savivaldybės darbo sistemoje nesuveikė viena grandis ir darbas įstrigo. Galima iš to išpūsti skandalą, bet galima pasižiūrėti ir paprasčiau – juk nieko baisaus čia ir neatsitiko. Išaiškėjus „užsigulėjusios“  paraiškos istorijai, rajono Kultūros ir meno taryba susirinko dar kartą ir paraišką apsvarstė.

 

Kultūros ir meno tarybos pirmininkė Edita Rudienė sako, kad pareiškėjas neatitiko stipendijos skyrimo nuostatų, todėl galimas daiktas, kad visas šis šurmulys kilo atsisakius patenkinti paraišką. Kad paraiška neatitiko jos pareiškėjui keliamų reikalavimų kalba  ir  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Novogreckis. Pirmiausia, paraiškoje pasigesta ją užpildžiusio asmens  duomenis  patvirtinančio parašo. Na o svarbiausia – paraiškos pateikėjas  dirba biudžetinėje įstaigoje, o pagal praėjusiais metais pakeistus stipendijos teikimo nuostatus tokiems asmenims stipendija neskiriama.

 

Jei Egidijus Godliauskas būtų pasidomėjęs atnaujintais nuostatais, tokia fatališka istorija, veikiausiai,  ir nebūtų atsitikusi – juk žinodamas, kad stipendija tau nepriklauso, vargu ar teiksi paraišką jai gauti. Tada nebūtų buvę ir tos paraiškos „odisėjų“  po savivaldybės kabinetus. Iš šios pasakojimo dalies taipogi galima išpūsti skandalą: esą dailininkas reiškia pretenzijas dėl  jam nepriklausančios savivaldybės stipendijos. Tačiau čia turbūt irgi suveikė „žmogiškasis faktorius“ – 2014 metais Egidijui Godliauskui buvo skirta tokia stipendija, tad iš inercijos tikėtasi jos sulaukti ir šiemet. Deja, jos teikimo sąlygos, kaip jau minėta, pernai pasikeitė.  

 

Visa ši istorija akivaizdžiai iliustruoja, kad sudėtingoje šiandienos kasdienybėje  neapsižiūrėjimas ir fatališkos aplinkybės kartais gali labai apkartinti mūsų gyvenimus. O kad taip neatsitiktų, reikia nenustumti į šalį tolerancijos ir  pakantumo.

 

Kazimieras Šatas

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?