2019-04-23, antradienis, 05:36.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:57, leidžiasi 20:35, dienos ilgumas 14:38.

Nedideliame Joniškio rajono tarybos kieme vėl aidi nesutarimai

2018-09-03, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Nedideliame Joniškio rajono tarybos kieme vėl aidi nesutarimai

Joniškio rajono taryba nusprendė už 69500 eurų globos namų įsteigimui pirkti Skaistgiryje namą su žeme ir priklausiniais. Pagal LR Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014  metų vasario 14 dienos įsakymą tokiu būdu pereinama prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliems ir likusiems be tėvų globos vaikams. Teigiama, kad socialinės globos įstaigose vaikai nesulaukia tiek dėmesio, kiek galėtų sulaukti gyvendami šeimoje ar atskiruose butuose. Šeimynose gyventų iki aštuonių vaikų, juos prižiūrėtų penki specialistai – du socialiniai darbuotojai ir trys jų padėjėjai.

 

Iš penkių pasiūlytų variantų pasirinktas objektas Skaistgiryje. Namo pirkimui rajono biudžete buvo numatyta 100 tūkst. eurų: 85 tūkst. eurų pastato pirkimui ir 15 tūkst. eurų jo remontui bei pritaikymui prie naujos paskirties. Regis, Būsto atrankos komisijai pasisekė: vietoj planuotų 85 tūkst. eurų už didelį namą, prie jo esančius du garažus, tvartą, tris sandėlius, viralinę, malkinę, šiltnamį ir kitus kiemo statinius sumokėti reikės tik 69500 eurų. Į tą kainą įeina ir beveik hektaro dydžio sklypas.

 

Rajono tarybos posėdžio metu opozicijai vis dėlto kilo kai kurių neaiškumų. Pirmiausia suabejota, ar tikrai namo pritaikymui ir remontui pakaks numatytų 15 tūkst. eurų. Ir nors Administracijos direktoriaus pavaduotojas ir Būsto atrankos komisijos pirmininkas Artūras Pališkevičius teigė, kad perkamas gyvenamas namas yra techniškai tvarkingas ir išplanavimo keitimui reikės minimalių lėšų, abejonių vis tik liko. Tos abejonės sustiprėjo, kai buvo neleista šiuo klausimu savo samprotavimus išsakyti statybininkui Valdui Paražinskui. Dvidešimt penkerius metus pagal verslo liudijimą dirbantis joniškietis vėliau aiškino, kad matė perkamo namo vidaus nuotraukas ir yra įsitikinęs, kad 15 tūkst. eurų jo pritaikymui neužteks. Negana to, vyriškis išsakė savo nuomonę, kad analogišką namą Skaistgiryje buvo galima nupirkti ir už 40 tūkst. eurų.

 

Po tokio V. Paražinsko pastebėjimo ir tarybos narių nubalsavimo neleisti jam šią mintį paviešinti tarybos posėdyje eiliniam joniškiečiui kyla įtarimas, kad galbūt ir ne viskas gražu tame pirkime. Ir nebūtinai kažkas iš administracijos turėjo pasipelnyti iš šio sandorio. Galbūt namo šeimininkui padėta parduoti namą brangiau nei šiuo metu yra rinkos kaina ir tokiu būdu atsilyginta už praeities nuopelnus. Visko čia gali prisigalvoti, kai nėra aiškumo. O svarbiausia, kelia nuostabą taip dažnai posėdžiuose naudojamas teiginys, kad komitetuose klausimas nuodugniai išdiskutuotas. Nėra to posėdžio, kad nekiltų nesutarimų su opozicija. Vadinasi, kai kurių klausimų nagrinėjimui pritrūkstama kantrybės, nuodugnumo ir įžvalgumo. Antraip argi reikėtų vieniems į tarybos posėdžius kviestis nepriklausomo eksperto vaidmenyje joniškietį statybininką, o kitiems – drausti jam kalbėti tarybos posėdyje.

 

Ir visai nesvarbu, kad posėdyje ginčų šiuo klausimu metu opozicija buvo apkaltinta bereikalingu ramybės drumstimu: be aiškumo nagrinėjat klausimą – tai tik bevaisis šauksmas tyruose. O štai „valstietės“ R. Misiūnienės pastebėjimas, kad pirkti namą, esantį tik 200 metrų nuo fermos, ir dar Skaistgiryje, o ne Joniškyje, kur vaikai turėtų didesnį ir įvairesnį popamokinį užimtumą, visiškai natūraliai sustiprina abejones sprendimo objektyvumu. Susidaro įspūdis, kad spręsdama ginčytinus klausimus valdanti dauguma nemoka apginti savo pozicijos, o pasikliauna „buldozeriniu“ principu, ir tokiu būdu kenkia savo įvaizdžiui. O nauji rinkimai juk ne už kalnų. Tiesa, jau ne pirmą kartą tarybos posėdyje iš valdančių lūpų nuskamba žodžiai opozicijos adresu, kad pastarieji ateinančios kadencijos metu galės valdyti geriau. Kas tai? Pasidavimas be rinkiminės kovos? Jeigu taip, tada suprantamas ir visiškai pateisinamas „buldozerinio“ principo toleravimas.

 

Kazimieras Šatas

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 
 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai