2019-02-22, penktadienis, 16:33.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Netikėti susitikimai su joniškiečiais: Giedrė Lastauskienė – reikia daugiau klausyti ką kalba žmonės ir mažiau kalbėti pačiam

2018-08-07, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Netikėti susitikimai su joniškiečiais: Giedrė Lastauskienė – reikia daugiau klausyti ką kalba žmonės ir mažiau kalbėti pačiam

Giedrė Lastauskienė – joniškiečių draugijos „Sidabra“ pirmininkė, gamtos mokslų daktarė. Gimė 1939 m. sausio 19 d. Kaune. Baigė Joniškio 1-ąją vidurinę mokyklą. 1961 m. Vilniaus universiteto Chemijos fakultetą. Parašė mokslinių darbų iš statybinių termoizoliacinių medžiagų tyrimo. 35 mokslinių publikacijų, tarp jų 6 išradimų bendraautorė. Apdovanota VLŪPP sidabro medaliu. Aktyviai telkia kraštiečius, gyvenančius Vilniuje, organizuoja susitikimus, renka kraštotyrinę medžiagą, publikuoja straipsnius. Už nuopelnus Joniškio kraštui: kruopštų medžiagos apie Joniškio miesto ir jo apylinkių istoriją rinkimą, Vilniuje gyvenančių kraštiečių sutelkimą, vadovavimą „Sidabros“ draugijai, aktyvų bendradarbiavimą su Joniškio krašto bendruomene gamtos mokslų daktarei Giedrei Lastauskienei 2007 metais suteiktas Joniškio garbės piliečio vardas.

 

Jūsų dėmesiui portalo manojoniskis.lt vasariškai nuotaikingas pokalbis su gamtos mokslų daktare Giedre Lastauskiene.

 

Kas yra jūsų gyvenimo moto?

 

Nuo pat vaikystės buvau mokoma, kad viską ką pradėjai reikia užbaigti ir padaryti ne bet kaip, o gerai. Todėl manau, kad jeigu gyvenime kas nors nepatinka, reikia stengtis tai pakeisti, o jeigu negali arba nesugebi pakeisti – neturi teisės piktintis.

 

Kur labiausiai norėtumėte nukeliauti? Kodėl?

 

Prieš keletą metų susitikusios su draugėmis dalijomės vasaros kelionių įspūdžiais. Viena gyrėsi, kad buvo Paryžiuje, kita lankėsi Norvegijoje, o aš pasigyriau, kad buvau Kražiuose. Labai nustebusios draugės paklausė, ar ten yra ką žiūrėti. Manau, kad prieš keliaujant pažinti pasaulio reikia gerai pažinti savo kraštą. Todėl labai džiaugiuosi turėdama galimybę su kolegomis chemikais kiekvienais metais 3–4 kartus pakeliauti po Lietuvą.

 

Be kokio daikto neįsivaizduotumėte savo gyvenimo?

 

Negalėčiau gyventi be knygos. Nesu priešininkė šiuolaikinių technologijų, bet visada mieliau į rankas imu spausdintą leidinį. Netgi renkant medžiagą archyve labiau patinka vartyti pageltusių, dulkinų bylų lapus, negu skaityti skenuotą medžiagą.

 

Kur dažniausiai praleidžiate atostogas?

 

Jau virš 20 metų nebeinu į darbą, taigi man atostogos 365 dienos per metus ir ką veikti jų metu dažniausiai priklauso nuo mano artimų žmonių – vaikų, anūkų planų.

 

Jei turėtumėte galimybę pabūti kito žmogaus kailyje, kuo norėtumėte tapti?

 

Nuo pat savo sąmoningo gyvenimo pradžios norėjau būti savimi. Nesakau, kad nesižavėjau iškilių žmonių darbais ir mintimis, tikriausiai kai kuriomis idėjomis esu ir pasinaudojusi, bet niekada nesistengiau aklai juos mėgdžioti. Ir dabar, permąstydama savo gyvenimą, noriu likti tik savimi.

 

Su kokia žvaigžde norėtumėte nueiti vakarienės?

 

Žvaigždės spindi danguje ir vakarieniaujant galima jomis grožėtis. O ne tiek pavakarieniauti, kiek pabendrauti norėčiau su mūsų kraštiete, aktore, buvusia Lietuvos radijo ir televizijos diktore Dana Rutkute. Tai labai įdomi asmenybė. Nedaug teko su ja bendrauti, bet visada buvo labai įdomu. Jos karjeros viršūnėje termino „žvaigždė“ nebuvo, o ar dabar ji skaitoma „žvaigžde“? Tikriausiai ne, nes juk dirbo kai Lietuva buvo okupuota sovietų. Ne visi teigiamai vertina to laikotarpio žmonių veiklą ir pasiekimus.

 

Kokie yra jūsų pomėgiai?

 

Augau tarp knygų ir su knygomis, namuose jų buvo daug, o ir mūsų mokytojai skatino mus skaityti. Skaitymas visada buvo didelis malonumas. Mėgstu teatrą, koncertus. Stengiuosi pagal galimybes juose lankytis. Baigusi profesinę karjerą, susidomėjau savo krašto istorija. Apsilankiusi archyve pamačiau, kiek mažai žinau apie savo mokyklą, miestą, rajoną. Su dideliu malonumu skaičiau dokumentus ne vienerius metus. Šis pomėgis beveik tapo mano darbu.

 

Įsivaizduokite, jog sutinkate 16-metę save – ką jai pasakytumėte?

 

Mano močiutė visada man sakydavo, kad reikia daugiau klausyti ką kalba žmonės ir mažiau kalbėti pačiam. Klausydamasi žmonių gali sužinoti daug įdomių ir naudingų dalykų. Galiu tik pakartoti močiutės patarimą. Ir svarbiausia rasti laiko išklausyti ką pasakoja seneliai, tėvai ar vyresni žmonės, nes  ateina toks laikas kai supranti, kad to nepadariusi daug praradai.

 

Koks žmogus yra jūsų gyvenimo autoritetas, įkvepėjas?

 

Negaliu įvardinti konkrečios asmenybės. Mane žavi protingi, ryžtingi, siekiantys savo tikslo, draugiški, sugebantys įvertinti kitų pasiekimus žmonės.

 

Jei gautumėte burtų lazdelę, ką pirmiausia su ja nuveiktumėte?

 

Esu Ožiaragis. Tai žemės ženklas, todėl su sentimentais ir burtais nelabai sekasi draugauti. Manau, kad jeigu kiekvienas žmogus pasistegtų būti nors truputį geresnis, pasidomėtų kaip sekasi kolegai, kaimynui ar tiesiog praeiviui, tai ir be burtų lazdelių gyvenimas būtų žymiai gražesnis.

 

Ačiū už pokalbį. Geros vasaros.

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?