2018-12-13, ketvirtadienis, 18:38.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:33, leidžiasi 15:49, dienos ilgumas 7:15.

Nijolė Valuckienė: daug dalykų stebina rajono strateginiame plane

2018-03-08, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Nijolė Valuckienė: daug dalykų stebina rajono strateginiame plane

Išsakau tik savo mintis ir nuomonę, bet gal geriau neturėt nei minčių, nei nuomonės, kai esi rajono taryboje. Panašu, kad patogiau tyliai sėdėt per tarybos posėdžius, balsuot teisingai (o teisingai, atrodo, yra taip, kaip reikia valdančiajai daugumai), tada negadinsi nervų nei merui, nei kitiems tarybos nariams ir smegenėlių pasukt niekas nelieps.

 

Kaip gyvensime 2018 metais, kaip bus dirbami kasdieniai būtini darbai, kad mūsų aplinka būtų tinkama gyventi ir kokių strateginių investicijų galima tikėtis, surašoma rajono strateginiame plane, kurį tvirtina taryba. Svarbus dokumentas, kurio, manau, negalima tvirtinti bet kaip, visko iki galo neišsiaiškinus. Kai norint tai padaryti, rajono pagrindinis asmuo viešai paklausia, ar nesuprantu ir pasiūlo „pasukt smegenėles“,  pagalvoji - gal tikrai verta, juk tiesiai „durne“ neišvadino.

 

O kai pradedi vykdyt tai, kas buvo pasiūlyta ir „sukt smegenėles“ – kyla klausimų, kodėl vietoj planuoto apšvietimo atnaujinimo Žagarės ir Upytės gatvėse lieka tik viena Žagarės gatvė, kodėl autobuso parko nuostoliams padengti vietoj pernai planuotų 180 tūkstančių prireikė ir ateityje reikės kasmet virš 300 tūkstančių, kodėl kultūros centro atnaujinimo darbų pabaiga nusikelia į 2019 metus ir tik tais metais planuojama darbų kaina numatoma virš milijono eurų, kodėl nebuvo pasirūpinta vandens nugeležinimu kaimuose, kaip planuota 2017 metais, kodėl Saulės mūšio vietos sutvarkymas iš planuotų praėjusių ir šių metų persikelia į tolimus 2020 metus, kodėl ūkininkams pažadėta surinktų lėšų dalis už ženkliai padidėjusį žemės mokestį žadama įtraukti į kitų metų biudžetą (žemės mokestis ženkliai pakilo, buvo žadėta pusę panaudoti kaimo kelių tvarkymui), kai surinkti mokesčių pinigai paprastai panaudojami tais pačiais metais. Ir dar daug visokių „kodėl“ kyla.

 

Beje, daug visuomenei pažadėtų dalykų persikelia į ateitį – 2019 metus ir vėliau. Bet tada  šios kadencijos taryba ir meras savo misiją bus baigę. Žadėti planuotus darbus atlikti pabaigus kadenciją tolygu žadėti pomirtinį gyvenimą. O iš ten, kaip yra sakiusi amžiną atilsį močiutė, dar niekas nepaskambino. Reikia pastebėti, kad žadėto sporto komplekso nei su baseinu, nei be, nematyti net šioje tolimoje ateityje - jis tiesiog dingo iš strateginio plano su visu savo pavadinimu ir eilute, kurioje be 70 tūkstančių jau išleistų projektavimui, nieko nebuvo numatyta.

 

Daug dalykų stebina rajono strateginiame plane – pasirodo, kad idėjos Lietuvai įgyvendinimui skirti dešimt tūkstančių eurų svarbiau nei sutvarkyti Mato Slančiausko progimnazijos kiemą. Idėjos dar tik bus renkamos, nėra aišku, kokios jos bus ir kiek joms reikės pinigų, o mokyklos kiemas jau šiandien sunkiai išvažiuojamas. O gal kam nors aiškios ir idėjos, gal ne be reikalo spaudoje Kultūros ir meno tarybos pirmininkė Edita Rudienė užsiminė, kad viena iš idėjų galėtų būti kasmečio medžio drožėjų plenero Joniškio žemės ūkio mokykloje finansavimas. Gal ne be reikalo pasiūlius tuos dešimt tūkstančių skirti mokyklos kiemo sutvarkymui, o pinigų idėjoms įgyvendinti ieškoti metų eigoje perskirstant biudžetą, kai jau bus atrinktos idėjos finansavimui, susirūpino tarybos narys Liudas Jonaitis. Gal esu neteisi ir smegenėles ne į tą pusę suku. Pagyvensim - pamatysim.

 

Nijolė Valuckienė

Joniškio rajono tarybos narė

 


REKLAMA


 

Joniškieti, taip paprasta dar nebuvo!

 

 

Turi savo verslą ar galvoji apie jį? – pradėk nuo idėjos ir spaudos darbų, nes dabar užsakyti kokybiškas vizitines korteles ar skrajutes gali tiesiog internetu. 

 

 

3 lengvi žingsniai iki spaudos užsakymo:

 

1.       Eik į e-spaustuvę www.klik.lt

2.       Pasirink reikiamo gaminio parametrus

3.       Įsikelk savo maketą, užsakyk ir lauk savo siuntinio!

 

Neturi maketo? Nesijaudink. Viską rasi čia. E-spaustuvės dizaineriai pasirūpino lengvai pritaikomais ir profesionaliais dizaino šablonais tavo verslui.

 

E-spaustuvėje KLIK viskas paprasta, o jei turėsi klausimų, visada pagelbėsime telefonu: 8 37 333 000 arba el. paštu info@klik.lt

 

 

Išbandyk: www.klik.lt

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 


REKLAMA


 

 

 

 

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Joniškio rajone?