2020-07-12, sekmadienis, 22:43.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:59, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:48.

Opozicija ir vėl prašovė pro šalį: sapnas tikrove nevirto (5)

2018-12-22, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Opozicija ir vėl prašovė pro šalį: sapnas tikrove nevirto

Po tokio sukelto triukšmo viešoje erdvėje dėl Joniškio kultūros centro direktorės Gerdos Norušaitienės paskutinės išvykos į JAV su Lietuvą atstovaujančiu Jungtiniu Lietuvos kultūros centrų vadovų choru iškvietimas ant „raudonojo kilimo“, t.y. į rajono Tarybos posėdį, atrodė geruoju nesibaigs, jei viršų paims kelių trūbadūrų sapnas. Tačiau atėjo rajono Tarybos posėdžio diena ir iš didelio debesies net lašas vandens neiškrito. Logiškai mąstant, ir neturėjo iškristi. Apie tai mes rašėme straipsnyje „Rinkiminiai triukai: kultūros centro direktorės komandiruočių benefisas, arba, ponai, ne tuo adresu kreipėtės“.

 

Dar nepradėję straipsnio iškart atskleisime išvadą: eilinį kartą valdančiųjų oponentai savo sapną pabandė perkelti į tikrovę ir eilinį kartą gavo per pirštus. Taip visada būna, kai neišsiaiškinęs padėties bandai sukelti audrą stiklinėje. Šiaip jau opozicijos statusas nesuteikia galimybės nebaudžiamai be pagrindo puldinėti žmones, nesvarbu, kur jie bedirbtų ir kokiai politinei jėgai priklausytų. Tad šioj vietoj kritikams reikėtų sustoti ir susimąstyti. Per savo neišmanymą jie ne tik apsikvailina, bet ir kuriam laikui kursto viešąją negatyvią opiniją konkretaus žmogaus atveju, o paskui lyg niekur nieko savo sapnuose suranda kitą auką, prieš tai buvusios net neatsiprašę. Ir kas juos padoraus mandagumo mokė?

 

Niekaip negaliu atsistebėti kai kurių oponentų kalbėjimo maniera. Dažname Tarybos posėdyje užuot paprastai paklausę ir išsiaiškinę rūpimą klausimą pradžioje tam klausimui jie uždeda antspaudą, bylojantį, kad adresatas jau ir neatsakęs yra kaltas. Atsakyk paskui kaip nori, vis tiek tau buvo priklijuota etiketė. Neišimtis buvo ir pastarasis Tarybos posėdis. Užuot tiesiai šviesiai paklausus, ar meras pakvietė į posėdį Joniškio kultūros centro direktorę  Gerdą Norušaitienę į mūšį buvo mesta įprastinė gražbyliavimo taktika. Kitaip sakant, paklausta įmantriai, apeliuojant į mero sąžinę, na maždaug taip: kaip suprantu, mero pareigos įpareigoja laikytis žodžio, komandiruočių dokumentus gavome, o direktorę ar pakvietėte? Po kurio laiko nuskamba ir dar vienas įmantrus klausimas: smagu važinėti ir pamatyti japonijas ir amerikas,  bet tai,  ką jūs darėte, lyg ir jūsų pareigybėse nėra, o jei to nėra, tai nepriklauso jums ir komandiruotė, ir kiti dalykai? Pagaliau ir dar vienas paklausimo šedevras: pasakojat, kaip viskam užtenka pinigų, pasikausčiusi esat, bet va šalia jūsų orkestras skirstosi, nes neturi lėšų net koncertinėms išvykoms, ar jus, kaip vadovą, tenkina tokia padėtis, kai vieni gauna mažai, o kiti – daug?

 

O dabar linksmoji straipsnio dalis, rodanti, kad skandalą sukėlusiųjų politikų kompetencija ir mąstymas turgaus lygio nepranoksta. Kai meras pasakė, kad Kalėdinį opozicijos pageidavimą išpildė ir į posėdį pakvietė Joniškio kultūros centro direktorę Gerdą Norušaitienę, taip aršiai jos galvos troškę oponentai pasimetė tikrąja to žodžio prasme, net noras ką nors klausti išgaravo. O kai atsitokėjo, suprato, kad klausti vis dėlto reikia, nes tai jų iniciatyva direktorė buvo atitraukta nuo gausybės prieššventinių  darbų.  Taigi pasipylė ekspromto klausimai, kurie tik dar kartą įrodė, kad Joniškio kultūros centro direktorės Gerdos Norušaitienės kompetencija nuo ją egzaminuojančių skiriasi kaip diena nuo nakties. Beje, vidinė kultūra taipogi.

 

Į klausimus buvo atsakyta taip trumpai ir taikliai, kad bet kokios tolimesnės diskusijos nebeteko prasmės. Direktorės pacituoti dokumentai akivaizdžiai įrodė, kad oponentai iki galo ir neišsiaiškino, kokia veikla įeina į direktorės pareigybę. Antraip, taip kvailai nebūtų paklausę. Pasirodo, direktorė puolama už gerą savo pareigų atlikimą. Priekaištai dėl orkestro iširimo irgi iš piršto išlaužti, išsirutuliojo iš neatsakingumo, o gal ir nenoro išsiaiškinti tikrosios padėties. 2016, 2017 ir 2018 metais orkestras negavo nė vieno pakvietimo į koncertus, nebuvo pakviestas ir į pastarąją Dainų šventę, o tai akivaizdus įrodymas, kad meninis orkestro lygis yra kritęs. Ir tai susiję ne su finansais, o visų pirma su žmogiškuoju faktoriumi. Orkestre privalo būti bent jau 20 orkestrantų, o joniškiečių orkestre pastovių atlikėjų liko tik 9. Kiti tik epizodiniai, tad ir tinkamą lygį sunku pasiekti. Kultūros centras neketina atimti galimybės muzikuoti tiems, kas tikrai to nori, todėl iš likusių orkestro muzikantų bandys sudaryti kitą muzikinį darinį. Neišsilaikė kritika ant pjedestalo ir dėl neteisingai skirstomo įstaigos biudžeto.  Krito ji po kojom kaip myriop pasmerktas skuduras. Pasak kultūros centro direktorės Gerdos Norušaitienės, lėšos komandiruotėms ir kolektyvų išlaikymui įtrauktos į atskiras biudžeto eilutes, jų painioti negalima, tad kiek jų Tarybos nariai skiria, su tiek ir gyvenama, t.y. lėšos naudojamos griežtai pagal biudžeto eilutes.  Niekas straipsnio autoriaus neįtikins, kad šito nežinojo direktorės oponentai. Kai patys „rimčiausi“ klausimai išseko, o galva ant Kultūros centro direktorės pečių ir toliau tvirtai laikėsi, prasidėjo į isteriją panašūs klausimai: kiek Japonijoj gyvena lietuvių emigrantų?  kodėl socialiniuose tinkluose nurodėte keliais eurais netikslią lėktuvo bilietų kainą? pasakojot, kaip viskam užtenka pinigų…(apie tai posėdyje nebuvo kalbėta – aut. pastaba), gerbiant, kad atėjote, reikia klausti, aišku, norėjosi praeitą kartą ( o kas būtų pasikeitę, jei direktorė būtų pakviesta į praėjusį posėdį? – aut. pastaba)...   

 

Yra tokia sąvoka „kūno kalba“. Žiūrint Tarybos posėdžio vaizdo įrašą, labai gerai matosi, kam šioje situacijoje padai svyla, o kam iš viso to triukšmo juokas ima. Ir sugalvok tu man tokį teismą, kur nei įkalčių rimtų nėra, nei savigarbos, nei žalio supratimo, kas politikui pridera, o kas – ne. Susidaro įspūdis, kad tas, kuris pluša katilinėj kūriku – žmogus, o tas, kuris vadovauja kokiai įstaigai – nebe žmogus. Ant jo galima pilti srūtas ir neatsiprašyti. Suprastume ir pateisintume, jei pirmiausia su Joniškio kultūros centro direktore būtų nuodugniai išsiaiškinta situacija, o jau po to nuspręsta, viešinti tai ar ne. Vienok nesuprantame ir nepateisiname, kai pirmiausia sukeliamas triukšmas, o po to aiškinamasi – reikėjo taip daryti ar ne. Tiesą sakant, šiek tiek keista: nejau taip niekas ir neatsakys už Joniškio kultūros centro direktorės Gerdos Norušaitienės puolimą. Kai politikai lieka nenubausti už savo mieguistas fantazijas, jie toliau fantazuoja įtikėję savo nebaudžiamumu.

 

Pranas Raščius

 

 
 
Contact form

 

Jonis 2018-12-28 21:31:48 IP: 188.69.197.178

Autorius kaip aišku yra redaktorius dirbantis su liberalais. Kas paneigs kad gerai sumoketa. Tiesiog pritaria, kad biudžeto lešas saviems švaistyti galima...

 

Pranas Raščius 2018-12-28 11:00:11 IP: 46.249.171.73

Man regis, ne nuo to galo prasideda diskusija. Jei straipsnyje yra išgalvoti faktai, tuomet priekaištą suprasčiau. Bet kol kas niekas nė vieno fakto nepaneigė. Vadinasi, su sąžine lyg ir neprasilenkta. O tie virkavimai ir priekaištai be faktų - tas pats, kaip vanduo nuo žąsies plunksnų.

 

Politikė 2018-12-27 20:30:25 IP: 78.28.238.165

Tai kad ir faktus ir komentarą galima sudėlioti kaip patogu. Ar ne taip Pranai? Sunkiau susitarti su sąžine.

 

Pranas Raščius 2018-12-25 01:51:52 IP: 46.249.171.73

Jeigu perskaitėte straipsnį, tai turėjote matyti, kad jame ne valdžią garbiname, o giname konkretų žmogų nuo konkretaus išpuolio. Jei Jums pasirodė kitaip, nesiginčysime. Tik pastebėsime, kad visada pirmenybę atiduodame faktams, o fantazijoms.

 

Po rinkimų garbinsit kitą valdži 2018-12-24 12:59:24 IP: 78.57.175.13

Ar garbinsi?

Šios dienos vardadieniai