2019-04-19, penktadienis, 03:42.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Pagerbdami mirusius, nenuvertinkime gyvųjų

2018-10-31, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pagerbdami mirusius, nenuvertinkime gyvųjų

Joniškio turgaus facebook paskyroje publikuojamos nuotraukos su Joniškio senųjų kapinių vaizdais, kuriuose matyti, kad kapinės užverstos šiukšlių maišais. Vieni teigia, kad konteinerių yra, tačiau juos pasiekti nepatogu, kitiems nauja konteinerių išdėstymo tvarka, esą, jokių problemų  nesukelia. Tokiais atvejais sakoma – kiek žmonių, tiek nuomonių. Tačiau kad kapinėse būta šiukšlyno – faktas.

 

Todėl portalas manojoniskis.lt kreipėsi į Joniškio seniūnę Janiną Augustinaitienę, prašydamas susidariusią padėtį pakomentuoti. Pasak seniūnės, konteinerių išdėstymo tvarka pakeista ne siekiant  kapinių lankytojams sukelti nepatogumų, o dėl to, kad į šiuos konteinerius aplinkiniai gyventojai nesuvežtų savo buitinių atliekų, kurios nieko bendro neturi su kapinių tvarkymu. Pavasarį konteinerius uždengs stoginė, tad vaizdas bus dar geresnis. 

 

Seniūnė sako, kad prieš visus Šventuosius visada šiukšlių padaugėja. Todėl jos vežamos ne tik pagal sudarytą grafiką, bet ir papildomai. Konteinerius aptarnaujantys šiauliečiai geranoriškai žiūri į susiklosčiusią padėtį, tad prieššventiniu laikotarpiu papildomai jau du kartus išvežė šiukšlių prisikaupusius konteinerius. Po švenčių planuojami taipogi papildomi reisai. Tačiau šokiruoja kai kurių žmonių elgesys – sveikatos sutempti vainikus, žvakes ir kitus mirusiųjų pagerbimo reliktus užtenka, o atitarnavusius išmesti į konteinerius tos sveikatos nebepakanka. Paliekami šiukšlių maišai patvoriuose, prie svetimų kapų. Su ta pačia problema susiduriama ir Naujosiose Joniškio kapinėse. Prie centrinio įėjimo stovi tušti konteineriai, o patvoriai lūžta nuo šiukšlių pakuočių. Problemų sukelia ir kapus rekonstruojančios įmonės. Susikaupusias kapo tvarkymo šiukšles jie turėtų išsivežti, bet dažnai sumeta kur papuola, o surasti tokias įmones ne taip jau ir lengva.

 

– Pati apsilankiau kaimų kapinėse. Šiai dienai ten šiukšlės išveštos, – sako seniūnė Janina Augustinaitienė. – Nuo šiukšlių krūvų išvaduotos ir Joniškio kapinės.

 

Tad belieka priminti, kad pagerbdami mirusius, nenuvertinkime gyvųjų.

 

manojoniskis inf.

Joniškio turgus facebook nuotr.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai