2019-04-19, penktadienis, 03:46.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Paklausk rajono politiko: Edmundas Bernotas – entuziazmo joniškiečiams netrūksta

2018-10-30, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Paklausk rajono politiko: Edmundas Bernotas – entuziazmo joniškiečiams netrūksta

Tęsiame pokalbių ciklą su rajono politikais. Portalo skaitytojai rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje konkrečiam politikui pateikė klausimus, į kuriuos pastarieji mielai sutiko atsakyti. Pokalbių cikle „Paklausk rajono politiko“ dalyvauja keturi rajono politikai – Vaida Aleknavičienė, Rimantė Misiūnienė, Edmundas Bernotas ir Marcijonas Urmonas. Šį kartą kalbiname „Saned“ sporto klubo vadovą, rajono tarybos narį, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) Joniškio  skyriaus pirmininką Edmundą Bernotą.

 

 

 

Visos rajono politinės partijos dalyvauja visuomeniniame rajono gyvenime – lankosi įvairiose bendruomenių šventėse, jų metu susitinka su rinkėjais, kalbasi rūpimais klausimais. Kokiomis problemomis tuose susitikimuose su jumis dalinasi susitikimų dalyviai?

 

Bendrų susitikimų su rinkėjais mes nepropagavome. Daugiau dėmesio skyrėme individualiam bendravimui. Įvairių būta pastabų ir nusiskundimų. Dauguma jų susiję su prastais rajono kaimo keliais bei nevienodomis ūkininkavimo sąlygomis. Palyginkime smulkų ūkininką, valdantį 3 ha žemės, ir stambų ūkį, kurio dispozicijoje 200 ha ir daugiau. Išskirkime tuos, kurių žemėms gamta pagailėjo kokybės. Pasižiūrėkime, kokiems ūkiams ir kiek kilometrų reikia įveikti iki derliaus pristatymo vietos. Visa tai ūkininkus stato į nevienodas ūkininklavimo pozicijas. O mes žemės mokestį taikom visiems vienodą. Reikalinga gerai apgalvota mokesčio už žemę sistema, kad paskui žmonės dėl kelių hektarų nevažinėtų į Tarybos posėdžius ir  nemaldautų išimties tvarka sumažinti žemės mokesčio. Ūkininkai skundžiasi, kad rajone per dideli to mokesčio tarifai. Aplinkiniuose rajonuose jie gerokai mažesni – nuo 0,7 iki 1,5 proc. .Mūsų rajone – 3 proc. Būtų mažesnis tas tarifas, ko gero ir nereiktų klausytis prašymų.  

 

Mūsų rajono kaimų keliai nėra kuo nors išskirtiniai, jie tokie pat kaip ir visoje šalyje – blogi. Ir nors lėšų jų remontui skiriama, bet visi matome, kad jų nepakanka. Neteko girdėti, kad valdančioji dauguma būtų sukvietusi visus tarybos narius vieną kartą, antrą, trečią, ir vis tuo pačiu klausimu – kaip surasti papildomų lėšų kelių remontui. Yra problema, reikia ją spręsti, sukti nuolat galvas, kaip ją įveikti, o nepasiduoti laiko tėkmei ir laukti palankių aplinkybių.

 

Nepatenkinti žmonės ir investicine rajono politika. Aiškios perspektyvos nebuvimas verčia žmones išvažiuoti. Per nepriklausomybės metus beveik trečdaliu sumažėjo gyventojų rajone. Mes ne tik kad nesuradome investuotojų, kurie joniškiečiams pasiūlytų patrauklių darbo vietų, bet ir buvome priversti mažinti jau esamas. Ir negalima čia visko nurašyti ant šalies politikų. Jei būtume pradėję anksčiau galvoti apie galimą šiandieninę situaciją, veikiausiai dabar reikėtų mažiau dūsauti.

 

Kaip manote vykdyti rinkiminę agitaciją?   

 

Mitingų ir susirinkimų su būsimais rinkėjais nenumatome. Patirtis rodo, kad į tokius susirinkimus žmonės renkasi labai  vangiai. Eisim patys pas rinkėjus, kalbėsimės su jais, įsiklausysime į jų pastabas ir pasiūlymus. Netrukus turėtų pasirodyti partijos rinkiminė programa, ją paanalizuosime, pažiūrėsim, ką galime konkrečiai pritaikyti rajonui. Priešrinkimines batalijas fiksuosime mūsų facebook paskyroje. Nenorime būti apkaltinti rinkėjų papirkinėjimu, tad prasidėjus rinkiminiam laikotarpiui jokių akcijų neorganizuosime. 

 

Kaip be Tarybos nario įpareigojimų prisidedate prie rajono puoselėjimo?

 

Mano kasdieninė veikla glaudžiai rišasi su visuomeniniu gyvenimu. Esu sporto klubo „Saned“ vadovas. Klubas specializuojasi futbolo, krepšinio ir jėgos sporto srityse. Klubo tikslas – puoselėti aktyvų sportinį gyvenimą ir plėtoti teigiamą požiūrį į kasdieninius reiškinius, sudaryti klubo nariams kuo palankesnes sąlygas tobulėti, kelti sportinį lygį, siekti kuo aukštesnių rezultatų. Klubo veikloje dalyvauja arti 150 joniškiečių. Jie ne tik sportuoja, bet turi aktyvų požiūrį į įvairias rajono problemas. Tad yra su kuo ne tik sportuoti, bet ir padiskutuoti aktualiomis temomis. Paradoksas, gyventojų rajone sumažėjo, o sporto salių trūksta. Veikiausiai prie to prisidėjo suaktyvėjusios sporto paslaugos. Prie anksčiau kultivuotų sporto šakų prisijungė sportiniai šokiai, įvairios mankštos, bočios turnyrai ir dar daug kitų. Kita vertus, tai geras ženklas, nes matyti, kad joniškiečiai turi platesnį sveikatingumo priemonių pasirinkimą. Belieka tik užtikrinti normalų jų funkcionavimą. Dažnas pasigenda mieste baseino. Jo įrengimas paįvairintų sportines veiklas, dar daugiau žmonių paskatintų propaguoti sveikos gyvensenos būdą. Taigi kurią gyvenimo sritį bepaimtum, pasitempti yra kur. Viskas čia priklauso nuo priimtų sprendimų rajono taryboje ir pačių joniškiečių aktyvumo. O to aktyvumo ir entuziazmo netrūksta. Tarkim, „Saned“ sporto klubo nariai į varžybas dažniausiai važiuoja savo transportu. Padeda koalicijos partneriai K. Mačiulis ir R. Misiūnienė. Jie taipogi sodina sportininkus į savo automobilius ir veža į kitus šalies miestus. Krepšinio komanda kas antra savaitė turi susitikimus kituose miestuose. Tad tų kelionių per metus susidaro nemažai. O kur dar futbolininkų išvykos? Tačiau noras sportuoti ir garsinti Joniškio vardą atperka visus nepatogumus.

 

Kaip partijos viduje užtikrinate demokratijos principus? Ar toleruojate nuomonių įvairovę?  

 

Esame tikrai demokratiški. Geriausiai tai iliustruoja tas faktas, kad,pavyzdžiui, aš ir Alfonsas Lydžius priklausome tai pačiai partijai, o rajono taryboje atstovaujame skirtingas opozicines frakcijas. Tiesa, maždaug 90 proc. partijos narių amžius siekia 40-45 metus. Todėl diskutuojant įvairiais klausimais surasti bendrą vardiklį panašaus amžiaus ir patirtiems žmonėms yra lengviau. Tačiau turiu pastebėti, kad vyresnio amžiaus bendrapartiečių išmintis mums irgi praverčia.  

 

Ačiū už pokalbį. Sėkmės ateinančiuose rinkimuose.

 

Informaciją apie partijos veiklą rajone galite rasti čia. 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai