2020-07-14, antradienis, 08:52.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:02, leidžiasi 21:45, dienos ilgumas 16:43.

Paklausk rajono politiko: Edmundas Bernotas – partijos gretos auga

2018-10-17, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Paklausk rajono politiko: Edmundas Bernotas – partijos gretos auga

Tęsiame pokalbių ciklą su rajono politikais. Portalo skaitytojai rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje konkrečiam politikui pateikė klausimus, į kuriuos pastarieji mielai sutiko atsakyti. Pokalbių cikle „Paklausk rajono politiko“ dalyvauja keturi rajono politikai – Vaida Aleknavičienė, Rimantė Misiūnienė, Edmundas Bernotas ir Marcijonas Urmonas. Šiandien kalbiname rajono tarybos narį, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) Joniškio  skyriaus pirmininką Edmundą Bernotą.

 

Jūsų deklaruojamam įvaizdžiui jau nebėra  rinkėjų. Kaip ketinate vytis „nuvažiavusį  traukinį“?

 

Nepasakyčiau, kad šito klausimo autorius yra teisus. Liberali kryptis Lietuvos politikoje turi ir praeitį, ir dabartį, ir ateitį. Kitas reikalas, kad Lietuvos liberalų sąjunga ne kartą transformavosi ir net šiandien po liberalų pavadinimu glaudžiasi dvi politinės jėgos – mūsų, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), ir Lietuvos liberalų sąjūdis. Tačiau retkarčiais pasigirsta kalbos, kad vieną dieną galbūt bus susitarta ir Lietuvos politiniame žemėlapyje liks viena liberali kryptis. Tuomet nebeliktų painiavos ir rinkėjams. Kita vertus, mūsų gretos rajone auga. Per pastarosios kadencijos metus rajono skyrius padvigubėjo. Šiuo metu skaičiuojame 153 partijos narius. Būsimiems savivaldos rinkimams ruošiamės rimtai. Faktiškai jau sudarytas pilnas kandidatų sąrašas, kuriame pirmu numeriu įrašytas Benjaminas Rimdžius.    

 

Visos kadencijos metu buvote lyg ir šešėlyje. Neturite net rajoninio facebook puslapio, kuriame nušviestumėte savo veiklą rajone. Ar manote, kad toks tylėjimas partijai naudingas?

 

Šešėlyje mes tikrai nesame ir nebuvome. Plataus atgarsio sulaukė Benjamino Rimdžiaus, kaip Antikorupcijos komisijos pirmininko, veikla. Jo iniciatyva nustatyti tinklinio aikštelės įrengimo, autobusų parko akcijų ir turto mainų bei biokuro pirkimo pažeidimai. Ir tai buvo bene pagrindinė priežastis, kuri išprovokavo jo atstatydinimą iš rajono tarybos narių. Tiesa, tas atstatydinimas buvo pridengtas kitais kaltinimais. Turėdami mažumą rajono taryboje, į opozicinę frakciją susivienijome su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Joniškio skyriaus bei Darbo partijos Joniškio skyriaus išrinktais atstovais. Stengėmės ne tik kontroliuoti ar kritikuoti valdančiųjų veiksmus, bet ir komitetuose aktyviai pasisakėme vienais ar kitais klausimais, teikėme pasiūlymus. Su mūsų veikla galima susipažinti facebook paskyroje. Spauskite čia

 

Ką Lietuvos laisvės sąjungos  (liberalai) Joniškio skyrius darytų kitaip nei dabar daro valdančioji dauguma?

 

Daugiau dėmesio skirtume viešumui, skaidrumui, ūkiškiems projektams, ieškotume daugiau galimybių rajono keliams gerinti, jaunimo iniciatyvoms skatinti. Esame pasienio rajonas, todėl turime savų privalumų, kuriuos derėtų išnaudoti. Visiškai mūsų netenkina investicinė rajono politika. Kažkada Akmenės rajonas atsiliko, buvo įgijęs  „mirštančio“ rajono reputaciją. O dabar žiūrėkite – iki 2020 metų šis rajonas sulauks 180 mln. eurų investicijų.  Šių investicijų šviesoje pagyvėjo nekilnojamo turto rinka, padaugės darbo vietų. Tuo tarpu mūsų rajone nesigirdėjo, kad būtų kalbama apie rimtesnes investicijas. Bemaž vienu metu pradėta kalbėti apie dengtų  baseinų statybą Joniškyje, Kelmėje ir Radviliškyje.  Šiandien  Radviliškis ir Kelmė  dengtus plaukymo baseinus turi, o Joniškyje jis net nepradėtas statyti.     

 

Esate futbolo entuziastas. Kas darytina, kad rajone gerėtų šios sporto šakos rezultatai?

 

Rajone trūksta sporto aikštelių, nustebsite, bet  ir su sporto salėmis nesugebame išspręsti visų savo problemų. Argi normalu, kad futbolo treniruotėms pirmokus ir antrokus vežame į Bariūnų sporto salę? Apmaudu ir dėl stadionų. Rajone neturime nė vieno stadiono, kuris atitiktų II futbolo lygai keliamus reikalavimus.  „Aušros“ gimnazijos nors ir bus rekonstruotas stadionas, tačiau oficialių II lygos fudbolo varžybų ten nepravesi, nes iki pilno stadiono formato  trūksta 5 metrų. „Sidabros“ poilsio zonoje esantis stadionas išmatavimus atitiktų, tačiau ten pasigendama kitų dalykų, kurie būtini II lygos fudbolo varžyboms pravesti.  Ten trūksta persirengimo kambarių,  dušo kabinų. Reikėtų pagirti futbolo klubo „Strėlė“ vadovą Joną Valančiauską, kuris su bendražygiais ketina šiame  stadione įgyvendinti visas II lygos futbolo varžyboms būtinas sąlygas. Daug pastangų futbolo populiarinimui įdeda Skaistgirio gimnazijos kūno kultūros mokytojas Svajūnas Bilius. Skaistgiriečiai ne tik įsteigė aplinkinių gyvenviečių futbolo lygą, bet ir subūrė moterų komandą. Turi jie neblogą ir futbolo stadioną. Nuo seno šios sporto šakos entuziastai yra ir žagariečiai. Tačiau aukštesnio lygio stadiono ir Žagarei reikia. Gerai, kad rajone atsiranda dirbtinės dangos sporto aikštės. Pavasarį jose sportuoti galima pradėti žymiai anksčiau. Vadinasi, ir rezultatų ateityje galime sulaukti geresnių.

 

Ačiū už pirmąjį pokalbį.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai