2020-09-27, sekmadienis, 03:11.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:15, leidžiasi 19:02, dienos ilgumas 11:46.

Paklausk rajono politiko: Marcijonas Urmonas – dirbame realius darbus, o ne gražbyliaujame

2018-10-16, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Paklausk rajono politiko: Marcijonas Urmonas – dirbame realius darbus, o ne gražbyliaujame

Pradedame pokalbių ciklą su rajono politikais. Portalo skaitytojai rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje konkrečiam politikui pateikė klausimus, į kuriuos pastarieji mielai sutiko atsakyti. Pokalbių cikle „Paklausk rajono politiko“ dalyvaus keturi rajono politikai – Vaida Aleknavičienė, Rimantė Misiūnienė, Edmundas Bernotas ir Marcijonas Urmonas. Šiandien kalbiname rajono tarybos narį, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Joniškio skyriaus pirmininką Marcijoną Urmoną.

 

Mūsų rajonas yra pirmoje vietoje Lietuvoje pagal išvažiavusių žmonių skaičių. Tos priemonės, kurios dabar vykdomos, neveikia. Ką partija planuoja daryti ateityje?

 

Joniškis, kaip ir kiti Lietuvos miestai, susiduria su didele emigracijos problema. Tai ne tik mūsų rajono, bet ir visos Lietuvos skaudulys. Tačiau šiuo metu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad paramos pirmajam būstui įsigyti Joniškio rajone prašo dešimt šeimų. O tai yra kelis kartus daugiau nei kituose aplinkiniuose rajonuose. Šiuo metu yra pateikti registruoti septynių šeimų prašymai. Ministerijos informacinėje sistemoje trys prašymai rodomi du kartus, nes pirmą kartą juos pateikus registruoti atsisakyta. Pretendentų buvo prašoma patikslinti duomenis. Į paramą pretendenduoja ne tik joniškiečiai. Mūsų rajone gyventi planuoja viena pakruojiečių ir viena šiauliečių šeima. Apsigyventi norinčiose šeimose auga po vieną, po du ar tris vaikus. Tai teigiami rodikliai. Pretendentai dirba arba planuoja ieškotis darbo Joniškyje. Manau, kad reikia daugiau investuoti į žmones, ieškoti būdų, kaip remti smulkųjį verslą ir pritraukti investuotojus į mūsų rajoną. Investicijos į žmones yra pirmas žingsnis link to, kad būtų pradėtas įgyvendinti emigracijos mažinimo planas, kurį sudaro daugelis strateginių priemonių. Jas Joniškio liberalai žino. 

 

 

Koalicinėje sutartyje jūs sakėte, kad priimsite visus reikalingus sprendimus, jog šilumos kainos mažėtų. Sutartyje teigta – jau 2015 m. bus baigta rekonstruoti Joniškio centrinė katilinė, Žemaičių kvartalo bei Jurdaičių katilinės. Ar šios katilinės pilnai rekonstruotos? Kaip čia atsitiko, kad šilumos kainos nemažėja, o didėja? Kodėl tada buvo žadama tai, kas patrauklu rinkėjams, bet neįvykdoma?

 

Visos Jūsų minimos katilinės pilnai rekonstruotos. Kaip žinote, biokuro, malkų ir dujų kainos ženkliai didėjo. Tačiau šildymo kaštai vis tiek mažesni.  Pvz: 2015 vasarį Žemaičių kvartale ir Jurdaičiuose kainos buvo 9,22 eur/cnt., šiuo metu 7,82 eur/cnt. „Fortum energija“ 2015 vasarį - 8,02 eur/cnt., šių metų vasarį-6,45 eur/cnt. Faktai rodo, kad mes savo įsipareigojimus vykdėme.

 

Esu pasiruošęs balsuoti už Jūsų partiją. Turiu pastebėjimą ateičiai. Savo facebook puslapyje dažniau rodykite, kokį darbą nuveikiate rajono taryboje, kokius pasiūlymus teikiate ir kaip jie priimami, kvieskite joniškiečius įvairioms diskusijoms ne tik priešrinkiminiu, bet ir visos kadencijos metu. Bendravimas juk nieko nekainuoja. O dabar klausimas: ką ketinate pažadėti rinkėjams, kad šie neabejodami balsuotų už Jus?  

 

Ačiū už patarimus ir pasiūlymus. Esame atviri jiems. Jau dabar vyksta viešinimai, bet tobulėjimui ribų nėra ir stengsimės dar daugiau savo veiklą nušviesti savo puslapyje. Šiuo metu ruošiame savo programą, kurią pristatysime rinkėjams ir atiduosime jų teismui. O rinkėjai (ypač išvykę ar ilgiau nebuvę Joniškyje) pastebi, kaip per tą laiką išgražėjęs Joniškis ir rajonas. Mes dirbame realius darbus o ne gražbyliaujame viešose erdvėse.

 

Esate liberalo LR Seimo nario V. Gailiaus padėjėjas, todėl norime sužinoti, kokioje tyrimo stadijoje dabar yra Seimo nario kreipimąsis ginant joniškiečių viešąjį interesą į generalinį šalies vadovą Evaldą Pašilį dėl UAB „Idavang Kepaliai“ valdomo kiaulininkystės komplekso?

 

Tyrimas yra pratęstas ir vyksta.  

 

Ačiū už pirmąjį pokalbį.    

 

Spausk ant paveikslėlio ir skaityk Joniškio liberalų sąjūdžio facebook puslapį   

 

 

Nuotraukų galerijoje  -  akimirkos iš Joniškio liberalų sąjūdžio veiklos

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai