2020-05-31, sekmadienis, 09:48.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:49, leidžiasi 21:41, dienos ilgumas 16:52.

Paklausk rajono politiko: Marcijonas Urmonas – investicijos per vieną dieną neateina (1)

2018-11-06, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Paklausk rajono politiko: Marcijonas Urmonas – investicijos per vieną dieną neateina

Tęsiame pokalbių ciklą su rajono politikais. Portalo skaitytojai rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje konkrečiam politikui pateikė klausimus, į kuriuos pastarieji mielai sutiko atsakyti. Pokalbių cikle „Paklausk rajono politiko“ dalyvauja keturi rajono politikai –Vaida AleknavičienėRimantė Misiūnienė, Edmundas Bernotas ir Marcijonas Urmonas. Šiandien kalbiname rajono tarybos narį, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Joniškio skyriaus pirmininką Marcijoną Urmoną.

 

 

Ką Jūs asmeniškai ir Jūsų partiją atstovaujantys Tarybos nariai padarė per šiuos kadencijos metus, kad rajoną pasiektų verslo investicijos? Kokie investicijų planai būtų ateinančiai kadencijai?

 

Yra suformuoti ir viešai skelbiami laisvi komercinės paskirties žemės sklypai. Mūsų rajonas – žemės ūkio kraštas, tad nėra daug patrauklių investuotojams laisvų sklypų. Investuotojai dažniausiai domisi 50-200 ha žemės sklypais. Šiuo metu vyksta konsultacijos su investuotoju dėl filialo atidarymo Joniškyje, kur būtų sukurta apie 150 naujų darbo vietų.

 

Norisi pasidžiaugti, kad rajono verslininko Viliaus Kaikario dėka Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje kasmet atsiranda vienas už kitą didesni cechai, kuriuose įdarbinama nemaža dalis mūsų rajono gyventojų. Privataus verslo dėka Joniškis po truputį auga. Būtina pripažinti, kad prie besikeičiančio rajono įvaizdžio stipriai prisideda Joniškiu tikintis ir čia investuojantis vietos verslas.

 

Daug pastangų dedame, kad būtų atnaujinama Joniškio rajono infrastruktūra, kuri yra ne mažiau svarbi nei pati verslo plėtra rajone. Juk bet kuris investuotojas atkreips dėmesį, kaip miestas tvarkomas. Estetinis miesto vaizdas – savotiška miesto vizitinė kortelė. Neteisinga manyti, kad išskirsime 50 ar daugiau hektarų žemės ir investuotojai puls statyti gamyklas. Vakariečius domina visas kompleksas priemonių, tame tarpe ir investicijas gaubianti patraukli gyvenamoji aplinka. Nuo to daug kas priklauso.

 

Per eilę metų įgyvendinta nemažai investicinių projektų. Joniškis yra vienas pirmaujančių Lietuvoje miestų pagal daugiabučių namų modernizaciją. Modernizuoti 35 daugiabučiai, sutvarkytas Joniškio miesto centras, laisvalaikio infrastruktūra (estrada ir aikštė prie Joniškio kultūros centro), skatinamas turizmas renovavus unikalų Lietuvoje Raudonosios ir Baltosios sinagogų kompleksą. Tarybos narės Editos Rudienės iniciatyva Joniškyje įkurtas Atviras jaunimo centras. Modernizuotos ir toliau modernizuojamos rajono švietimo ir ugdymo įstaigos, tvarkoma vandentiekio ir nuotekų tinklų infrastruktūra. Be galo daug galima vardinti per dvi kadencijas (8 metus) įgyvendintų projektų, kurie gerina gyvenamosios aplinkos sąlygas ir bando pritraukti investuotojus. Pasikartosiu, verslas ir investuotojai turi ateiti ne į dykumą, o į patrauklią gyvenamąją aplinką. Joniškiečiai ir miesto svečiai pastebi gražėjantį ir besikeičiantį miestą, o tai yra pats didžiausias įvertinimas. 

 

Nepaliktas likimo valiai ir rajone veikiantis ar dar tik pradedantis kurtis vidutinis ir smulkusis verslas. Mūsų rajono  verslo įmonės turi galimybę gauti savivaldybės paramą iš smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo ir rėmimo fondo. Kiekvienais metais Joniškio rajono savivaldybės biudžete yra numatomos lėšos šiai programai įgyvendinti.

 

Ateityje bus stiprinamas bendradarbiavimas su rajone veikiančiomis verslo įmonėmis, verslininkų asociacija. Yra minčių ieškoti galimybių keistis gerąją patirtimi su Joniškio rajono savivaldybės užsienio partneriais, su kuriais turime pasirašę bendradarbiavimo sutartis ir jose nusimatę bendradarbiavimo galimybes verslo sektoriuje. Keičiantis gerąja patirtimi galima ieškoti investuotojų iš Vokietijos, Švedijos, Estijos, Lenkijos, Moldovos, Baltarusijos, Latvijos, galbūt ir Ispanijos, su kuria tik šiemet buvo užmegzti bendradarbiavimo ryšiai. Informacijos sklaida, patirties dalijimasis su užsieniečiais yra pirmieji žingsniai norint pritraukti galimus investuotojus į rajoną. Esu įsitikinęs, kad visose vadinamose „minkštųjų“ veiklų srityse būtini pokyčiai. Deja, daugelis nori matyti tuos pokyčius čia ir dabar, tačiau net ir Roma pasistatė ne iš karto. Viskam reikia laiko, pastangų ir komandinio darbo. Tik tada galima džiaugtis rezultatyvaus darbo vaisiais. 

 

Ar neatrodo, kad Joniškio liberalams trūksta tolerancijos ir į rinkiminę kovą metamos vos ne juodosios technologijos? Antai savo facebook paskyroje skelbiate delfi straipsnį su pavadinimu Darbo partiją paliko šimtas joniškiečių. Bet juk tai dvylikos metų senumo straipsnis. Svarbiausia čia pavadinimas, nes ne visi juk tą straipsnį skaitys. O štai pavadinimas užsifiksuos daugeliui. Jūs tarsi provokuojate oponentus kapstytis nešvariuose skalbiniuose ir užmiršti rinkėjų tikrąsias problemas. Kaip tai pakomentuotumėte?

 

Rinkiminės kovos liberalai nepradėjo ir nepradės. Politika yra menas susikalbėti ir rasti naudingus rajono gyventojams sprendimus. Kas yra ,,juodieji“ viešieji ryšiai? Visuomenėje vyrauja nuostata, kad bet kokie viešieji ryšiai yra juodi ir nešvarūs, kad įprastoje viešųjų ryšių veikloje tai neišvengiama. Apibrėžimų daug. Jeigu skelbiama teisinga, noriu pabrėžti, teisinga informacija apie tam tikrus įvykius – ar tai ,,juodieji“ viešieji ryšiai ir juodosios technologijos?  Tai ne ta sąvoka. Drąsiai galiu teigi, Joniškio liberalai nenaudojo ir nenaudoja ,,juodųjų“ technologijų. Turbūt pastebėjote, kad mus tiesiog bando į savo sukurtą žaidimą įtraukti oponentai. Tai vyksta visą Joniškio rajono savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpį. Mes tiesiog paskelbėme informaciją skaitytojams apie vienos partijos istoriją. Informacija tiksli ir atitinkanti tikrovę, faktai neiškraipyti, nieko nešmeižėme, kaip ne kurių partijų atstovai. Dalintis informacija, kuri buvo publikuota naujienų portalo prieš gerą dešimtmetį, nėra netolerancija ar juodosios technologijos.

 

Viešoje socialinėje erdvėje esame šmeižiami be jokių argumentų, iš Tarybos posėdžio imami vaizdo fragmentai ir kuriami video klipai su stipria ironijos ar sarkazmo potekste, iškraipant viešų asmenų išsakytas mintis ir tokiu būdu žmonėms yra pateikiama tikrovės neatitinkanti informacija. Štai tokius pavyzdžius galima priskirti juodiesiems viešiesiems ryšiams. Nemanau, kad priimti oponentų metamas žaidimo taisykles būtų protinga. Tai būtų tik laiko gaišimas ir nereikalingas energijos švaistymas. Suprantu, kad negatyvi oponentų skelbiama informacija yra labiau skaitoma, tačiau pastaruoju metu, manau, jos yra per daug. Geriau būsiu nepopuliarus, bet mieliau skelbsiu teigiamo turinio informaciją nei negatyvą.

 

Kaip pakomentuotumėte pralaimėtą valdančios rajono tarybos koalicijos bylą teisme dėl opozicijos priesaikos sulaužymo?

 

 

Mūsų įsitikinimu, mes buvome teisūs, tačiau tai buvo pirmas Lietuvoje atvejis, kuris parodė, kad šia linkme dar nesuformuota teismų praktika. Todėl belieka pripažinti teismo sprendimą. Apgailestaujame, kad kitų institucijų sprendimuose šiuo metu galimai taikomi dvejopi standartai. 

 

Ar nemanote, kad pašlijus partijos reputacijai šalies mastu gali rinkimuose į savivaldybių Tarybas ištikti jos skyrius nesėkmė? Kad to neatsitiktų, galbūt planuojate rinkimams į rajono Tarybą pasitelkti LR Seimo nario V. Gailiaus autoritetą, pavyzdžiui, kelti jį į rajono mero postą?

 

 

Rinkimai yra nenuspėjamas reiškinys. Sunku nusakyti jų baigtį, nes viską lems rinkėjų balsai ir aktyvumas balsuojant rinkimų metu. Joniškio liberalai negali atsakyti už partijos veiklą Lietuvoje. Mes esame atsakingi už konkrečius savo veiksmus ir darbus, už tai, ką nuveikė Joniškio skyriaus liberalai. Tad prisiimti atsakomybę už kitų veiksmus nėra tikslinga. Kol kas nesame nusprendę, kas bus mūsų partijos kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose. Minčių daug, diskusijų taip pat daug dėl galimų kandidatų į mero postą, tačiau galutinis sprendimas bus priimtas netolimoje ateityje. 

 

Spausk ant paveikslėlio ir skaityk Joniškio liberalų sąjūdžio facebook puslapį   

 
 

 

 
 
Contact form

 

Ra 2018-11-06 21:56:42 IP: 54.149.212.194

Cia tas, kur naikina rajonų mokyklas?

Šios dienos vardadieniai