2020-06-03, trečiadienis, 16:30.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:46, leidžiasi 21:45, dienos ilgumas 16:58.

Paklausk rajono politiko: Rimantė Misiūnienė – kam žadėti, jei negali ištesėti?

2018-10-22, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Paklausk rajono politiko: Rimantė Misiūnienė – kam žadėti, jei negali ištesėti?

Tęsiame pokalbių ciklą su rajono politikais. Portalo skaitytojai rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje konkrečiam politikui pateikė klausimus, į kuriuos pastarieji mielai sutiko atsakyti. Pokalbių cikle „Paklausk rajono politiko“ dalyvauja keturi rajono politikai – Vaida Aleknavičienė, Rimantė Misiūnienė, Edmundas Bernotas ir  Marcijonas Urmonas. Šiandien kalbiname Joniškio VVG projekto administratorę, rajono Tarybos narę,  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Joniškio skyriaus pirmininkę Rimantę Misiūnienę.

 

Jūs, kaip  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Joniškio skyriaus pirmininkė, aktyviai dalyvaujate ne tik rajono tarybos darbe, bet ir nuolat susitinkate su rajono žmonėmis, dalyvaujate jų šventėse. Tad jums gerai žinomos rajono žmonių  problemos. Kokios jos?

 

Kai gyvename per daug nesigilindami į kasdienines problemas, atrodo viskas ir neblogai. Tačiau užtenka tik šiek tiek pasigilinti, paanalizuoti gautą informaciją ir pamatai, kad ne viskas taip jau ir gražu. Pradeda lįsti įvairūs dalykai, kurie verčia stebėtis ir piktintis. Lankantis įvairiose rajono kaimo bendruomenėse matyti, kad kiekviena iš jų gyvena su savo problemomis ir savo skauduliais. Neužtektų net abiejų rankų pirštų visoms bėdoms suskaičiuoti. Antai Rudiškių gyventojai stebisi, kad renovuotas mokyklos pastatas tiek metų stovi tuščias. Niekam dėl jo neskauda galva. O juk būtų galima čia įkurti senelių namus ar panaudoti pastatą kitoms reikmėms. Ilgapirščiai ir negailestingai bėgantis laikas jį nuniokos – kam tada jo reikės. Ar po kažkiek metų vėl naudosime biudžeto lėšas, kad jį prikeltume naujam gyvenimui? Panašus likimas laukia ir uždarytos Mindaugių mokyklos. Jeigu valdančiai koalicijai trūksta savų įdėjų, gal nereikėtų bijoti kreiptis į rajono gyventojus ir pasitarti su jais, ką atlikusiuose pastatuose būtų galima įkurdinti ar padaryti.  Ne taip seniai masiškai buvo atleidinėjami mokyklų direktoriai. Tada klausėme, ar nesusidursime su jų stygiumi. Mus užgarantavo, kad  per vasarą naujų direktorių atsiras pakankamai. Šiandien jau antri metai bėga, o naujų direktorių jose taip ir nėra. Iš krūvos reikalingų direktorių, tik Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje turime naują direktorių. O kur kiti? Kam tada reikėjo atleisti iš darbo gerai jau daug metų dirbančius direktorius. Dabar skėsčiojama rankomis ir teisinamasi, kad ir norinčių nėra tiek, kiek reikia, ir direktorių atestacijos nuostatai pernelyg sudėtingi. Šiandien girdime, kad kaimo keliams numatytų skirti visų pinigų kaimo bendruomenės taip ir nesulauks. Dėl sunkiai surenkamo rajono biudžeto 80 tūkst. eurų žadama gražinti kitais metais. Teisi buvo rajono tarybos narė Nijolė Valuckienė sakydama posėdyje, kad tų pinigų skyrimas labai panašus į  pažadą gerai gyventi po mirties. O juk buvo duotas žodis rajono ūkininkams. Buvo vardan susitarimo pažadėta skirti jiems konkrečią sumą. Tai kur dabar tas pažadas? Kai lengva ranka bandoma išspręsti problemas, tai tokie rezultatai vienas po kito ir bado akis.  

 

Kaip sakoma, kas gali paneigti, kad Jūs visiškai nesuinteresuota valstiečių partijos Joniškyje populiarumu?

 

Jeigu šito klausimo autorius turi mintyse tai, kad per mažai viešinami atskirų partijos narių darbai, tai turiu pasakyti, kad  tam yra rimta priežastis. .Rajono valdantieji nėra pakantūs mūsų partijos atžvilgiu. Tad partijos nariai, ypač užimantys vadovaujančius postus, neretai susilaukia diskriminacijos. Todėl visą ugnį į save tenka priimti mums, išrinktiems į rajono tarybą. Netiesa, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Joniškio skyriaus veikla yra įslaptinta ar kaip nors kitaip mūsų pačių blokuojama. Stengiamės dalyvauti visose kaimo bendruomenių šventėse, bendrauti su rinkėjais, jų interesus giname rajono tarybos posėdžiuose. Opiausiais rajono klausimais rengiame spaudos konferencijas. Visai neseniai po rajoną mūsų partijos iniciatyva važinėjo autobusiukas, kuriame  nemokamai buvo tikrinama rajono gyventojų sveikata. Įdomiausia čia, kad rajono liberalai ne tiek pasidžiaugė joniškiečiams suteikta nemokama galimybe pasitikrinti sveikatą, kiek viską pasistengė suvesti į rinkiminę kampaniją. O juk visai neblogai būtų, kad partijos varžytųsi visų pirma gerais darbais, o ne visokiais išvedžiojimais. Kita vertus, mums nieko daugiau ir nelieka, kaip organizuoti įvairias gerumo akcijas, nes dauguma mūsų pasiūlymų blokuojama dar komitetuose ir iki tarybos posėdžių jie net neateina,. Gyvenimas kaskart  pateikia vis naujų galvosūkių. Vienas iš jų – valdininkų partiškumas. Mūsų manymu, valdininkai neturėtų priklausyti jokioms partijoms. Pabandyk rasti dalykiškus kontaktus su valdininku, kai jis priklauso lįberalams arba  socialdemokratams, o tu esi Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys. Nežinau, kaip yra kitose savivaldybėse, bet Joniškio  savivaldybės administracijoje dirba iš esmės būtent šių partijų atstovai. O jie, kaip iš jų partijų vadovai, nelabai linkę bendradarbiauti su mumis.

 

Daugelį joniškiečių jaudina investiciniai rezultatai. Investijų  požiūriu  rajonas merdi. Koks Jūsų požiūris į tai?

 

Pradėkime nuo tai, kad aštuonius metus valdžioje būdami liberalai su savo koalicijos partneriais taip ir nesukūrė palankios dirvos investicijų pritraukimui. Prieš aštuonerius metus buvusio rajono mero R. Gadeikio komanda paliko apie 60 pradėtų arba paruoštų projektų. Pirmą kadenciją tais projektais liberalai ir buvo „gyvi“.  Jų dėka išsikovojo ir antrą kadenciją. Bet čia tie projektai pasibaigė ir prasidėjo sąstingis. Į metus įgyvendinti po 2-3 projektus šiais laikais aiškiai per mažai ir nesolidu. Net pats gyvenimas rajone sufleruoja, kad žmonių bėgimas uždarbiauti į užsienį – tai nepakankamų investicijų rajone rezultatas. Tik 2016 metais pasirodė leidinys, skirtas rajono investuotojams. Bet jis iki šiol neišverstas į kelias užsienio kalbas ir nepateiktas užsienio ambasadoms. Tokiais lėtais žingsniais einant mes ir toliau vilksimės savivaldybių gale. Mūsų manymu, su investiciniais projektais reikėtų Vilniuje net miegoti. Negrįžti į Joniškį tol, kol bent keli projektai nebūtų kam nors įsiūlyti. Bet bėda ta, kad rimtų studijų mes tai ir neturim. O ant paskubomis sukurptų niekas nepuola. Ne kartą sakėme, kad daugiau dėmesio reikėtų skirti bendradarbiavimui su aukštosiomis šalies mokyklomis, organizuoti įvairius plenerus, stovyklas. Studentai šiandien išradingi. Padėtų paruošti  rajonui tiek projektų, kad keletą metų atsiraitoję rankoves galėtume dirbti. Nelabai mes linkę tikėti, kad rajone nesurastume didesnio žemės ploto, reikalingo stambesnėms investicijoms. Reikėtų čia susėsti su kai kuriais žemės savininkais, rajono žemėtvarkininkais ir išsiaiškinti, kur tokius sklypus galima suformuoti ir ar jie bus patrauklūs investuotojams. Investicijoms pritraukti būtinas rimtas ir atsakingas komandinis darbas,. O kai tokio darbo nėra, tai nėra ir investicijų. Tada belieka skėsčioti rankomis ir teisintis, kad negalime padaryti to ir ano, nes verslus pasaulis nesikabina mums į parankę ir tiek.

 

Ką pasakytumėte apie šiandienos rinkėją?  

                                                  

Šiandienos rinkėjas aktyvesnis.  Jam rūpi jo, jo vaikų ir anūkų likimas. Galvojate, kad tos visos rajono problemos ir negerovės į viešumą iškilo vien tik mūsų dėka. Anaiptol. Daug signalų  gavome iš rajono gyventojų. Todėl kai kuriais atvejais mums tik bereikėdavo gautą nusiskundimą patikrinti ir pasitelkti į pagalbą viešumą. Galbūt tas viešumas kai ką ir erzina. Bet kito kelio mums neduota. Antikorupcijos komitetą prižiūri valdantieji, kontrolės komitetas taipogi jų įtakoje, kitaip sakant,  patys valdo ir patys save kontroliuoja. Tad kaip kovoti su negerovėmis, jeigu ne viešumu. Artėjantys rinkimai, manau, rinkėjų aktyvumą paskatins dar daugiau.

 

Ačiū už pirmąjį pokalbį.

 

 

Spausk ant paveikslėlio ir skaityk Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Joniškio skyriaus informaciją

 

 

Nuotraukų galerijoje  –  akimirkos iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Joniškio skyriaus veiklos.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai