2020-05-25, pirmadienis, 19:37.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:56, leidžiasi 21:33, dienos ilgumas 16:37.

Paklausk rajono politiko: Rimantė Misiūnienė – negaliu apvilti tų, kurie tiki manimi

2018-11-05, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Paklausk rajono politiko: Rimantė Misiūnienė – negaliu apvilti tų, kurie tiki manimi

Tęsiame pokalbių ciklą su rajono politikais. Portalo skaitytojai rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje konkrečiam politikui pateikė klausimus, į kuriuos pastarieji mielai sutiko atsakyti. Pokalbių cikle „Paklausk rajono politiko“ dalyvauja keturi rajono politikai –Vaida Aleknavičienė, Rimantė Misiūnienė,Edmundas Bernotas ir Marcijonas Urmonas. Šį kartą kalbiname Joniškio VVG projekto administratorę, rajono Tarybos narę,  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Joniškio skyriaus pirmininkę Rimantę Misiūnienę.

 

 

 

 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos regionų politiką oponentai  pradėjo vadinti skęstančiu laivu. Kaip jūs įsivaizduojate, kur čia tokio tvirtinimo priežastys?

 

 

Nematau priežasčių tokiam tvirtinimui. Juk įstatymai visiems vienodi šalyje. O rezultatai pasiekiami nevienodi. Tad kažin ar reikia čia kaltinti centrinę valdžią. Dabar madinga Akmenės rajoną rodyti  visiems pavyzdžiu. Kadangi tai kaimyninis rajonas, jo situaciją paminėsiu ir aš. Kažkada rajonas merdėjo. Merdėjo ir tuštėjo. Ten net pusvelčiui galėjai butą nusipirkti. O dabar pabandyk už tuos pačius pinigus paieškoti gyvenamojo būsto. Negyvai užjuoktas būsi, nes nekilnojamas turtas ten stipriai pabrango. Jeigu sumaniai nebūtų šiame rajone vykdoma investicijų programa, manote, būtų taip atsitikę. Paskutinė gera žinia iš minimo rajono – Akmenėje bus statomas plaukymo baseinas.  Ir jeigu kas nors čia bando įžvelgti partinės draugystės daigus, tai apsirinka. Kiek žinau, Akmenės rajono meras priklauso socialdemokratų partijai. Tad „savų“ protegavimo politika šioje situacijoje nekvepia.   Viską lemia ambicijos ir gera komanda. O šito valdančiai rajono daugumai ir trūksta. Nesugebate patys, važiuokite kad ir į tą pačią Akmenę, kalbėkite, aiškinkitės, kaip pavyksta šiam rajonui lipti iš duobės.  Bendraukite su verslu ne formaliai, o dalykiškai. Aštuoni metai valdžioje – ne taip jau ir mažas laiko tarpas. Galima sakyti, kad pirmus ketverius metus mokytasi, bet sekančius ketverius metus rajonas privalėjo būti pardavinėjamas gerąja to žodžio prasme. Todėl pasikartosiu – ne pati regionų politika kalta, o mūsų nenoras ar nesugebėjimas ją diegti į gyvenimą. Žinoma, nieko nėra tobulo. Kita vertus, jei yra geri ketinimai, susitarti visada galima. Visada galima ieškoti geresnių sprendimų ir regioninės politikos atžvilgiu. Bet kalbėtis reikia skaičių ir faktų, o ne ambicijų kalba.

 

Ką galite pažadėti smulkiesiems rajono ūkininkams? Teigiama, kad ES parama nukreipta į stambiųjų ūkininkų pusę, esą jiems paramos išmokėta 24 kartus daugiau nei smulkiesiems.

 

 

Negaliu tų skaičių nei patvirtinti, nei paneigti. Bet kad smulkieji ūkininkai palikti rajone likimo valiai – faktas. Stambesnieji susivienijo į Lietuvos ūkininkų sąjungos Joniškio skyrių. O smulkieji taip ir liko pakibę tarp dangaus ir žemės. Būtina juos suvienyti ir skatinti tokią veiklą, kuri atitiktų jų galimybes.Tai galėtų daryti konsultavimo tarnyba ar žemės ūkio skyrius. Manote, kaimo bendruomenės būtų tiek projektų realizavusios, jei su jomis nuolat nebūtų dirbama. Joniškio VVG skatindama kaimų bendruomenes daug investicijų pritraukė į rajoną, atgaivino ne vienoje bendruomenėje gyvenimą. Tad jei rajone nuolat būtų dirbama su smulkiaisiais ūkininkais, būtų galima pasiekti taipogi gerų rezultatų. Juolab kad atsiranda įvairių programų, kurios skatina smulkiųjų veiklą. Reikia tik susitarti, kas rajone sektų visas tas atsirandančias naujoves, ir siūlytų jas rajono smulkiesiems ūkininkams, galbūt net padėtų parašyti projektus. Siekiant kad kuo daugiau į rajoną ateitų investicijų, negalima šios svarbios ūkinės srities palikti savieigai.  Kiekvienas momentas čia svarbus. 

 

Opozicinę jūsų veiklą kai kas taktuoja kaip rimties drumstimą Tarybos veikloje. Ką galėtumėte atsakyti šiems oponentams?

 

 

Nelygu kaip kas žiūri į mūsų veiklą. Man atrodo, kad priminti valdančiai daugumai jos pažadus nėra jau toks blogas dalykas. Juolab kad tie pažadai dažnai ir nevykdomi. Vienas dalykas padaryti tai, ką diktuoja kasdieninis gyvenimas ir ką tiesiog privalu Savivaldybei atlikti, ir kitas – ką tu pažadi kaip partija rinkėjui, kuris tavim patikėjo. Taigi kai šias sferas atskiriame ir pradedame žiūrėti į kažkada duotus pažadus, matome, kad čia atsiveria daug juodųjų skylių. Be vėjais paleisto pažado Joniškiui pastatyti baseiną reikėtų priminti ir sklandžiusias kalbas apie vandens nugeležinimo įrengimus, kurie taip ir liko kaboti pažaduose. Buvo laikas, kai kaimo bendruomenės už parašytus projektus turėjo raudonuoti ant taip vadinamo raudono kilimo – esą kam viso to reikia. O juk tai nors ir ne milžiniškios, bet vis tiek investicijos į joniškiečių gerovę. Projektus rašiusių žmonių dėka į kaimo bendruomenes atėjo lėšos, prie kurių Savivaldybei tereikėjo prisidėti tik maksimum 20 proc. O gal reikėjo valdančiuosius pagirti, kad už biudžeto lėšas nudažė privataus pastato miesto centre fasadą? Gal užmerkti akis prieš abejotinos vertės komandiruotes? Verkiam, kad nebėra pinigų būtiniausiems dalykams. Nemėtykim ir bus. Bet aš čia noriu pasakyti kitką. Neleisdami valdančiai daugumai elgtis laisvai ir savo nuožiūra, mes ne tik giname rajono rinkėjų interesus, bet ir stengiamės parodyti, kad rinkiminę kampaniją išpuošti pažadais buvo lengva, o štai ištęsėti tuos pažadus užsispyrimo ir nepakako. Kitaip sakant, kažkas kažką prigavo. Dabar kai kurių pažadų gal ir nenorėtų  prisiminti valdantieji, gal ir už juos balsavusieji tuos pažadus pamiršo, tad kažkas juk turi visą tai priminti ir pasakyti, kad pasaulis grįstas ne tik gerais norais, bet ir atsakomybe. Klausytis priekaištų niekam nemalonu. Tad ir kyla kartais bereikalingas triukšmas. 

 

Ar visas Jūsų gyvenimas skirtas tik politikai? Galbūt turite ir kitų pomėgių?

 

 

Man patinka gyvenimas kaime. Patinka prisiliesti prie kiemo žolės, gėlių žiedų, patinka kapstytis po žemę ir turėti nedidelį ūkelį. Auginu žąsis, o pavasarį ketinu įsigyti avių. Turiu planų gal dvidešimčiai metų į priekį. Ir nebūtinai visi jie susiję su politika. Tiesą sakant, galvoju, kad reikėtų jau pradėti dairytis ir pamainos. Tačiau į ateinančius rinkimus nuvesti bendraminčius – mano pareiga. Negaliu apvilti ir tų, kurie net Joniškio centre prieina ir dalinasi savo pergyvenimais. 

 

Ačiū už pokalbį. Sėkmės ateinančiuose rinkimuose.

 

Spausk ant paveikslėlio ir skaityk Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Joniškio skyriaus informaciją

 

 
 
 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai