2020-07-14, antradienis, 09:34.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:02, leidžiasi 21:45, dienos ilgumas 16:43.

Paklausk rajono politiko: Vaida Aleknavičienė – džiaugiuosi, kad skyriaus jaunieji politikai pasižymi pagarba žmogui

2018-10-19, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Paklausk rajono politiko: Vaida Aleknavičienė – džiaugiuosi, kad skyriaus jaunieji politikai pasižymi pagarba žmogui

Tęsiame pokalbių ciklą su rajono politikais. Portalo skaitytojai rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje konkrečiam politikui pateikė klausimus, į kuriuos pastarieji mielai sutiko atsakyti. Pokalbių cikle „Paklausk rajono politiko“ dalyvauja keturi rajono politikai – Vaida Aleknavičienė, Rimantė Misiūnienė, Edmundas Bernotas ir  Marcijonas Urmonas. Šiandien kalbiname rajono savivaldybės mero pavaduotoją, rajono tarybos narę, Lietuvos socialdemokratų partijos Joniškio skyriaus pirmininkę Vaidą Aleknavičienę.

 

Ką Jūs asmeniškai ir Jūsų partiją atstovaujantys tarybos nariai padarė per šios kadencijos metus, kad rajoną pasiektų verslo investicijos? Kokie investicijų planai būtų ateinančiai kadencijai?

 

Atkreiptas dėmesys į jau esančias ir besikuriančias mūsų rajone smulkias ir vidutines verslo įmones. Vietos verslo įmonės turi galimybę gauti paramą iš smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo ir rėmimo fondo, kuris kasmet papildomas lėšomis. Ankstesniais metais ši parama siekdavo 20 000 Eur, o tvirtinant 2018 m. biudžetą Joniškio socialdemokratų siūlymu ir koalicijos partnerių pritarimu ši suma buvo padidinta iki 30 000 Eur.

 

2016 m. inicijavau leidinio „Joniškio rajono savivaldybė: Jūsų investicijų vieta“ rengimą. Šis leidinys publikuojamas svetainėje www.joniskis.lt, viešinamas kitais būdais. Leidinyje galima rasti visą aktualią informaciją apie taikomus mokesčius, laisvus statinius bei žemės sklypus, rajono padėtį, ugdymo įstaigas, konsultuojančias verslo klausimais įstaigas ir t.t.

 

Asmeniškai intensyviai siekiu stiprinti bendradarbiavimą tarp Joniškio ir Ukrainos verslininkų. Organizavau dvi vietos verslininkų išvykas į Ukrainą, kurių tikslas buvo užmegzti verslo ryšius, susipažinti su tos šalies verslo aplinka, žemės ūkiu. Taip pat organizavau Ukrainos verslininkų susitikimą su vietos verslo atstovais Joniškyje. Šiuo metu organizuoju joniškiečių verslininkų vizitą į Vimerby (Švediją), kur susitiksime su tenykščiais verslininkais, aplankysime jų įmones, išanalizuosime verslo ryšių užmezgimo galimybes.

 

Dar 2015 m. buvo įsteigta Joniškio miesto vietos veiklos grupė, kurios vadovė esu aš. Vienas svarbesnių šios grupės uždavinių  –  vystyti ir stiprinti Joniškio miesto gyventojų verslumą bei jį skatinančias iniciatyvas.  2018 metais strategija buvo patvirtinta ir 2019 metais jau bus skelbiamos priemonės teikti pirmuosius projektus. Strategija bus vykdoma iki 2022 metų.

 

Ateityje visų pirma reikėtų stiprinti bendradarbiavimą su veikiančiomis vietos įmonėmis, taip pat toliau remti tiek vietos veikiantį verslą, tiek naujai besikuriantį. Kalbant apie užsienio investuotojus,  būtina toliau dirbti informacijos sklaidos srityje, mano minėtą investicinį leidinį atnaujinti, išversti bent į 3 – 4 užsienio kalbas, pristatyti įvairiose ambasadose. Taip pat būtina stiprinti bendravimą su valstybinėmis institucijomis, verslininkų asociacijomis, ambasadomis, pramonės, amatų rūmais. Žinoma, reikėtų svarstyti ir tai, ką galėtume pasiūlyti atvykstantiems verslininkams. Šia prasme svarstytinos įvairios paramos formos: lengvatos žemės ar nekilnojamojo turto mokesčiams, nuolaidos patalpų nuomai, infrastruktūros sukūrimo subsidijavimas (pavyzdžiui, kuriant verslą plyname lauke, prisidėti prie kelio remonto, vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo infrastruktūros sukūrimo). Deja, savivaldybės neturi savo rankose daug svertų, kuriuos galėtų pasiūlyti verslui. Daugumą verslui aktualių mokesčių reguliuoja valstybė, savivaldybė taip pat nuosavybės teise nevaldo žemės. Tai labai svarbūs svertai siekiant pritraukti verslą į rajoną.  

 

Nereikia pamiršti, kad mūsų rajonas yra daugiau žemdirbių kraštas, mes neturime didelių laisvų žemės plotų, kuriuos galėtume pasiūlyti stambiems investuotojams.  

 

Koalicinėje sutartyje Jūs įsipareigojote sutvarkyti Joniškio ir Žagarės miestų turgavietes. Ar manote, kad šį pažadą rinkėjams įvykdėte?

 

Socialdemokratai puikiai mato tiek Joniškio, tiek Žagarės turgaviečių svarbą bei būklę, tačiau šių darbų savo rinkimų programoje nelaikėme prioritetiniais. Ši priemonė buvo daugiau koalicijos partnerių, kuriai socialdemokratai neprieštaravo ir bendrai sutarė įtraukti į koalicinę programą.

 

Dar 2015 m. buvo sudaryta Joniškio turgavietės nuoma su privatininku, tačiau dėl įsiskolinimų 2017 m. ji buvo nutraukta. Pagal sutartį planuota, kad privatininkas parengs rekonstrukcijos projektą ir per 5 metus atliks tam tikrus darbus – atnaujins tvorą, aikštės dangą, suremontuos laikinuosius pastatus ir panašiai. Deja, privatininkas buvo nepajėgus tai padaryti. Jo teigimu, turgavietės sąnaudos buvo didelės, o pajamos – mažos, todėl atnaujinimo darbams atlikti lėšų sukaupti nepavyko. Nutraukus sutartį, priimtas sprendimas turgavietės administravimą pavesti savivaldybės uždarajai akcinei bendrovei, kuri gali efektyviau paskirstyti sąnaudas, o dalį pajamų investuoti į minimalią turgavietės priežiūrą.   

                                                                                                                    

Joniškio rajono savivaldybės veiklos plane bei biudžete numatoma įrengti prekybos aikštelę Upytės g. Dėl techninių kliūčių fiziniai darbai galėtų prasidėti tik 2019 m., iki 2018 m. pabaigos planuojama paruošti prekyvietės įrengimo projektą. 2018 metais VšĮ Joniškio ir turizmo verslo centras dalyvavo Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programoje teikiant paraišką dėl prekybos vietų įrengimo, bet projektui pritrūko kelių balų. Taigi projektas bus pakoreguotas ir teikiamas dar kartą.

 

Lietuvos socialdemokratų partija patraukli savo nuosaikumu ir politine kultūra. Kurie jauni politikai socialdemokratai galėtų papildyti rajono tarybos narių sąrašą ir kodėl būtent jie?

 

Aš taip pat labai džiaugiuosi, kad mūsų skyriaus jaunieji politikai pasižymi politine kultūra, pagarba žmogui, noru padėti kitiems. Visi mūsų jaunieji  kolegos yra aktyvūs nariai. Džiaugiuosi savo pavaduotojo Artūro Pališkevičiaus kruopštumu, rimtu ir išsamiu požiūriu į rajono problemas. Gerų žodžių nusipelno Gita Vilčiauskienė  – aktyvi skyriaus narė, viena iš mūsų organizuojamų renginių iniciatorių, nuoširdžiai besidominti įvairiomis rajono problemomis. Panašiai galėčiau apibudinti kiekvieną jauną mūsų partijos narį.

 

Matau Jus puikia ŽŪM direktore. Ar pritariate, kad jau laikas?

 

Ačiū už pasitikėjimą. Manau, kad atėjus laikui gyvenimas pats sudėlioja viską į savo vietas.

 

Ačiū už pirmąjį pokalbį.

 

Spausk ant paveikslėlio ir skaityk Lietuvos socialdemokratų partijos Joniškio  skyriaus  facebook puslapį  

 

 

Nuotraukų galerijoje  –  akimirkos iš Lietuvos socialdemokratų partijos Joniškio skyriaus veiklos

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai