2019-04-19, penktadienis, 03:45.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Paklausk rajono politiko: Vaida Aleknavičienė – svarbu, kad geros iniciatyvos nebūtų užgesinamos politinių vėjų

2018-10-28, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Paklausk rajono politiko: Vaida Aleknavičienė – svarbu, kad geros iniciatyvos nebūtų užgesinamos politinių vėjų

Tęsiame pokalbių ciklą su rajono politikais. Portalo skaitytojai rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje konkrečiam politikui pateikė klausimus, į kuriuos pastarieji mielai sutiko atsakyti. Pokalbių cikle „Paklausk rajono politiko“ dalyvauja keturi rajono politikai – Vaida Aleknavičienė, Rimantė Misiūnienė, Edmundas Bernotas ir  Marcijonas Urmonas. Šiandien kalbiname rajono savivaldybės mero pavaduotoją, rajono tarybos narę, Lietuvos socialdemokratų partijos Joniškio skyriaus pirmininkę Vaidą Aleknavičienę.

 

 

 

Kokių konkrečių veiksmų, kaip valdančios daugumos atstovė,  per savo kadenciją ėmėtės, kad Joniškio miestas būtų apsaugotas nuo „Sidabros“ kiaulių komplekso skleidžiamų kvapų?

 

Sprendžiant šią visuomenei opią problemą, bendrauta su Joniškio rajono savivaldybės administracijos vadovais bei specialistais taip pat kitų įstaigų specialistais. Teiravausi,  kokios yra priežastys, kokios galimybės, kokias priemones reikėtų įgyvendinti siekiant sumažinti kvapą. Palaikau ir komplekso vadovybės planus bei investicijas (apie tai buvo rašoma ir spaudoje), kurias įgyvendinus skleidžiamas kvapas turėtų sumažėti. Reikia suvokti, kad siekiant rezultato reikalingas ir laikas, ir kantrybė, ir investicijos. Tikiuosi, kad įgyvendinus visus planus, artimiausiu metu pasijaus ir rezultatai.

 

Pastaruoju metu socialdemokratai deklaruoja, kad yra trys socialdemokratų prioritetai, keičiant regioninę politiką: užimtumas, kokybiškos viešosios paslaugos ir skaidrus, žmones įtraukiantis valdymas.  Žmonės turi suprasti, kas ir kodėl yra daroma. Ar rajono socialdemokratai jau modeliuoja, kaip šias tris nuostatas konkrečiai perkels į rajoną?

 

Taip, LSDP Joniškio skyrius laikosi bendros partijos politikos. Šiuo metu yra rengiama pokyčių programa, artimiausiu metu ji bus patvirtinta ir pristatyta. Vyksta viešas programos svarstymų etapas. Daugiau informacijos: https://www.lsdp.lt/keiciames/.Turint bendrą modelį ir principus visai Lietuvai, atitinkamai kiekvienas rajonas modeliuos konkrečias priemones. Mes už tai, kad rajono gyventojai būtų įtraukiami į sprendimų priėmimą, būtų aktyvūs teikdami pasiūlymus, ateitų padiskutuoti. Todėl mes jau ne kartą organizavome susitikimus su gyventojais, kur diskutavome įvairiais rajonui aktualiais klausimais bei išgirdome įvairių nuomonių. Vieno susitikimo metu iškilo mintis, kad Joniškyje turėtų būti statomas kolumbariumas. Šią mintį perdavėme administracijos darbuotojams ir šiuo metu yra ruošiamas projektas.

 

Jūsų frakcija rajono tarybos posėdžiuose gana aktyviai pasisako įvairiais sprendžiamais klausimais. Kiek aktyviai frakcijos nariai prisideda prie idėjų generavimo, įvairių klausimų ruošimo ir aptarimo komitetų posėdžiuose? Už kuriuos įgyvendintus sprendimus Jums nebūtų gėda pažiūrėti rinkėjams į akis?

 

Dauguma LSDP Joniškio skyriaus rinkiminėje programoje bei koalicinėje programoje iškeltų tikslų jau yra įgyvendinta, kiti dar įgyvendinami. Per šią kadencija atlikta nemažai darbų, kurių nei LSDP nei koalicinėje programoje nebuvo įvardinta, tačiau tie darbai – svarbūs ir prasmingi. Žinoma, visada buvo, yra ir bus daug svarbių darbų, kuriuos būtina atlikti ir visuomenė nori, kad jie būtų atlikti „šiandien“. Deja, ne visada pakanka laiko, finansinių ar techninių galimybių išspręsti vieną ar kitą klausimą/ problemą. Stengiamasi užfiksuoti prašymus, problemas, jas analizuoti ir ieškoti sprendimo būdų, galimybių. Galiu pasidžiaugti dėl sprendimų, susijusių su sporto aikštelių/ stadionų įrengimu, dėmesiu sportininkų pagerbimui, lengvatomis sporto klubams. Sėkmės istorija įvardinčiau ir atviro jaunimo centro įkūrimą bei plėtrą. Taip pat tęstiniais darbais dėl daugiabučių renovacijos, kur žmonės pajuto realią naudą, t.y. sąskaitos už šildymą mažesnės, gyvenamoji aplinka sveikesnė ir jaukesnė. Matome, kad teisingi sprendimai priimti sprendžiant Joniškio miesto bei gyvenviečių apšvietimo problemas. Pagrindinėse Joniškio miesto gatvėse įrengta nauja apšvietimo sistema, keturiose Joniškio miesto gatvėse šviestuvai bus atnaujinti dar 2018 m., o 2019 metais apšvietimo atnaujinimas prasidės ir dalyje rajono gyvenviečių. Papildomas dėmesys ir lėšos skirtos rajono kelių tvarkymui bei priežiūrai. Atkreipėme didesnį dėmesį verslo paramos fondui, padidinome fondo lėšų sumą, kaimo bendruomenių projektų koofinansavimui nukreipėme papildomas lėšas. Prieš keletą metų pritarta socialdemokratų siūlymui skirti kasmet po 30 000 Eur. taip vadinamoms vietinėms iniciatyvoms. Lėšų skirstymas atiduotas seniūnijoms ir jose veikiančioms sueigoms. Taigi žmonės patys sprendžia, kas jiems yra aktualiausia, ką vertėtų atlikti. Taip stiprinama demokratija, skatinama diskusija tarp vietos gyventojų, pratinama prisiimti atsakomybę už priimtus sprendimus.  Mūsų skyriaus nariai aktyviai dalyvauja komitetuose ir teikia pasiūlymus, nebijo ir nepopuliarių, bet kartais labai reikalingų sprendimų. Aš manau, kad svarbu, jog geros iniciatyvos nebūtų užgesinamos politinių vėjų. 

 

Kaip socialdemokratai prisideda prie kaimo bendruomenių stiprinimo? Ar ištuštėję kaimai nedaro gėdos rajono politikams?

 

Yra daug  bendruomenių iniciatyvų, kurias paremiame, skiriame  dėmesį. Stengiamės  įsiklausyti į kaimo gyventojų pageidavimus, lūkesčius. Vykdoma eilė infrastruktūrinių darbų, kurie vienaip ar kitaip įtakoja kaimo gyventojus kasdieniniame gyvenime. Žinoma, skaudu matyti tokius emigracijos mastus ne tik kaimuose, bet ir miestuose. Deja, tenka pripažinti, kad tai yra visos Lietuvos ir visų mūsų problema. Priežasčių yra ne viena ir ne dvi. Ir ne visos jos tapatinamos su centrine valdžia ar savivaldos valdžia. Bandymų spręsti šią problemą taip pat buvo įvairių, vienok emigracijos mastai taip greitai nemažėja kaip norėtųsi. Čia galima pasimokyti ir iš istorijos, kur matomas cikliškumas: žmonės kėlėsi iš kaimų į miestus, tada iš miestų į kaimus. Šiuo metu stebime vidinę migraciją, kai žmonės  iš kaimo keliasi į rajono centrus ar didžiuosius miestus, o aplink didžiuosius miestus  kuriasi atokios gyvenvietes. Norėtųsi, kad ir centrinė valdžia savo deklaruojamus regioninės politikos tikslus įgyvendintų aktyviau. Deja, dažnai vykdoma atvirkštinė politika, kai kaimuose stambėja ūkiai, traukiasi viešųjų paslaugų sektorius (optimizuojami įvairūs centrinei valdžiai pavaldūs padaliniai).     

 

Ačiū už atsakymus. Sėkmės artėjančiuose rinkimuose.

 

Spausk ant paveikslėlio ir skaityk Lietuvos socialdemokratų partijos Joniškio  skyriaus  facebook puslapį  

 

 

Nuotraukų galerijoje  –  akimirkos iš Lietuvos socialdemokratų partijos Joniškio skyriaus veiklos

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai