2019-04-19, penktadienis, 03:42.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Pasidairius po rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybos darbų dirvonus

2018-10-23, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pasidairius po rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybos darbų dirvonus

Joniškio rajono savivaldybės kultūros ir meno taryba parengė savo metinę veiklos ataskaitą, kurią pagal savo nuostatus skelbia Joniškio rajono savivaldybės interneto svetainėje.

 

Per metus Joniškio rajono savivaldybės kultūros ir meno taryba į posėdžius rinkosi 10 kartų. Posėdžiuose svarstyti klausimai, priimti sprendimai ir Joniškio rajono savivaldybės merui, tarybai pateikti pasiūlymai. Jų būta nemažai ir į daugelį atsižvelgta.

 

Priimtas sprendimas tęsti stipendijos mokėjimą Joniškio krašto tautodailininkei Daliai Petraitienei, kuri šiemet sukūrė dar du tautinius kostiumus.

 

Svarstytas klausimas dėl Joniškio rajono savivaldybės stipendijos meno ir kultūros kūrėjams dydžio nustatymo. Joniškio rajono savivaldybės taryboje buvo priimtas sprendimas individualią stipendiją padidinti iki 2000 eurų per metus, o edukacinę – iki 1000 eurų per metus. Anksčiau stipendijos dydis buvo tik 570 eurų. Nuspręsta skatinti ne tik rajono mėgėjų meno kolektyvus už aukštus pasiekimus, bet ir atlikėjus. Tokia praktika anksčiau nebuvo taikoma.

 

Rajono tarybai pateiktas pasiūlymas dėl savivaldybės mero regalijų etalono kūrimo, suderinimo ir jų naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo. Šiam pasiūlymui formuojant 2018 metų savivaldybės biudžetą nebuvo pritarta.

                          

Pateikti pasiūlymui dėl fizinių ir juridinių asmenų apdovanojimo: Bronislovui Zastarskiui suteikti Joniškio garbės piliečio vardą, Romualdą Franckaitį apdovanoti Mykolo Arkangelo statulėle, VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai pateiktos rekomendacijos dėl lėlininkės Aušros Petrauskienės ir Gasčiūnų amatų centro apdovanojimo.

 

Inicijuotas savivaldybės premijų sumų didinimas: Jono Avyžiaus literatūrinė premija padidinta iki 3000 eurų (buvo 950 Eur), Adomo Varno premija padidinta iki 1000 Eur (buvo 304 Eur), Mato Slančiausko premija padidinta iki 1000 Eur (buvo 302 Eur). Premijos padidintos vos ne trigubai.

 

Paskirtos savivaldybės stipendijos Birutei Kybartienei, Daliai Sutkuvienei, Daliui Udrakiui. Joniškio kultūros centrui pateiktas pasiūlymas atgaivinti seną tradiciją, kada per Adomo Varno premijos įteikimo ceremoniją buvo rodomas spektaklis.

 

Šiemet po Adomo Varno premijos įteikimo Baltojoje sinagogoje miestelėnai galėjo stebėti jaunojo režisieriaus, kraštiečio Jono Griciaus statytą spektaklį. Už aukštus pasiekimus paskirti skatinimai Jokūbui Butei ir Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos šokių studijai „Kibirkštėlė”. Skelbtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio įamžinimo idėjos projekto konkursas.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai