2019-04-23, antradienis, 05:13.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:57, leidžiasi 20:35, dienos ilgumas 14:38.

Pasidairius po Rimanto Stankūno medelyną (video)

2018-09-12, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pasidairius po Rimanto Stankūno medelyną (video)

„Jei jus domina šermukšnių vaisiai, tai reikėjo kreiptis prieš geras tris savaites – sako šermukšnius Linkaičiuose auginantis Rimantas Stankūnas. – Dabar likę tik vėlyvosios veislės.“ 8 ha plote auginami ne tik šermukšniai – čia sutelpa apie 200 įvairių vaismedžių rūšių. Tačiau  ne vaisių ir uogų auginimą  bei realizavimą reikia laikyti šio privataus medelyno pagrindine veikla. Pagrindinis dėmesys skiriamas sodinukams. Pagal užsakymus sodinukai keliauja po visą Lietuvą, prekiaujama jais įvairiose mugėse, atvyksta pirkėjai ir tiesiai  į medelyną. Jei apsilankytume medelyno facebook paskyroje, tai pamatytume, kad Rimantas Stankūnas dalykiškai bendrauja su savo klientais, negaili jiems patarimų iš savo patirties, o kartu sulaukia ir gražių atsiliepimų apie parduotų sodinukų gyvybingumą.

 

Kalbėdamas apie šermukšnius, Rimantas Stankūnas sako, kad jam niekad neatsibosta stebėti, vadinamojo, sodinio šermukšnio vaisių paragavusių žmonių reakcijos. Daugelio įsitikinimu, šie tokie kartūs, kad net liežuvį sutraukia. O juk atvirai kalbant, iš beveik 60-ies auginamų šermukšnių rūšių kartumo turi tik viena kita. Visos kitos ne tik kad įvairiausių spalvų – nuo baltos, švelniai rausvos iki ryškiai geltonos, akį rėžiančios raudonos ar net beveik juodos, bet ir įvairiausių skonių – yra ir labai saldžių, ir subtilesnio skonio, sultingų, su rūgštele. Dėl to ir šeimininkių šie vaisiai turėtų būti itin vertinami. Juk jie tinkami patiems įvairiausiems gardėsiams ruošti. Juos galima net marinuoti, kaip agurkus – bus ir išskirtinis garnyras, ir stalo puošmena.

 

Augintojo pasakojimu, šermukšniuose gausu antioksidantų, jie naudingi regėjimui, imuninei sistemai, puikiai sureguliuoja žarnyno veiklą, stiprina kraujagysles. Rimantas Stankūnas nė nebeprisimena visų istorijų, kaip žmonės, šermukšnio vaisių skanaudami, sakė sveikatą pagerinę.Lietuvoje, vadinamieji, sodiniai šermukšniai – vis dar mažai kur auginami. O štai, Rusijoje ar Ukrainoje jie auginami tūkstančiais hektarų. Itin populiarūs jie ir Latvijoje. Būtent pas kaimynus ir iškeliauja didžioji dalis medelyne užauginto derliaus. Rimantas neabejoja, kad šermukšniai vis daugiau dėmesio sulauks ir mūsų šalyje. Juolab, kad net priežiūros jiems beveik nereikia. Štai visų keturių vėjų pučiamuose sodininko laukuose per daudiau kaip dešimtmetį nežuvo nė vienas šermukšnis, nors medžiams teko atlaikyti ir pūgas, ir 30-ies laipsnių šaltį.

 

Straipsniui panaudota etaplius informacija

 

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai