2019-05-20, pirmadienis, 13:42.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:24, dienos ilgumas 16:20.

Pasisemti patirties į Joniškį atvyko delegacija iš Alūksnės

2018-05-22, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pasisemti patirties į Joniškį atvyko delegacija iš Alūksnės

Joniškio rajono savivaldybėje viešėjo Alūksnės savivaldybės (Latvija) 26 atstovų delegacija. Su šia Latvijos savivaldybe bendradarbiaujama jau daugiau nei dvidešimt metų, o prieš šešis metus buvo pasirašyta ir oficiali bendradarbiavimo sutartis.

 

Glaudesnis ryšys užsimezgė tarp Joniškio seniūnės Janinos Augustinaitienės ir Alūksnės savivaldybės administracijos direktorės Janinos Čugunovos vieno Alūksnės delegacijos apsilankymo Joniškio miesto dienos šventėje metu. Delegacija iš Latvijos Joniškyje yra buvusi prieš tris metus, o dabar vieši jau antrą kartą. Į Joniškio rajoną kartu su delegacijos vadovu Alūksnės mero pavaduotoju Aivaru Fominu atvyko miesto savivaldybės seniūnai, administracijos skyrių vedėjai ir specialistai iš Latvijos.

 

Atvykusius svečius Joniškio rajono savivaldybėje priėmė mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Artūras Pališkevičius.Vicemerė V. Aleknavičienė pasveikino latvius aplankius Joniškio savivaldybę, pasidžiaugė bendradarbiavimu ir įteikė atminimo dovanėles. Delegacijai parodyta filmuota medžiaga apie Joniškio miestą, veikiančias organizacijas, įstaigas ir verslo įmones. Direktoriaus pavaduotojas A. Pališkevičius išsamiai papasakojo svečiams apie savivaldybės biudžetą, kaip paskirstomi pinigai, kokie įgyvendinami projektai šiuo metu ir kokie numatomi planai ateičiai. Su svečiais iš Latvijos diskutuota apie savivaldybės įmones, švietimo įstaigas, emigraciją ir kasmet vis mažėjantį mokinių skaičių.

 

Vizito rajone metu delegacija aplankė Joniškio Raudonąją ir Baltąją sinagogas, Krepšinio muziejų, apžiūrėjo renovuotą miesto aikštę ir estradą prie Kultūros centro. Buvo įdomu visiems apžiūrėti jojimo sporto klubo „Audruvis“ žirgyną, pasivaikščioti renovuota Žemaičių gatve, nuvykti į Kryžių kalną.

 

Svečiai dėkojo Joniškio rajono savivaldybei ir miesto seniūnei J. Augustinaitienei už kvietimą ir puikiai suorganizuotą priėmimą. Labiausiai juos stebino išgražėjusios ir puikiai tvarkomos miesto erdvės: įrengta aikštė prie Joniškio kultūros centro, sutvarkyta Joniškio miesto aikštė, tvarkomas parkas, miesto takai ir kt. „Mes matome kaip Jūs gerai tvarkotės ir tikrai turime ir norime pasimokyti iš Jūsų. Džiaugiamės radę bendrą kalbą ir visada malonu pasidalinti patirtim su kaimynais.“ –  sako Alūksnės savivaldybės administracijos direktorė J. Čugunova.

 

Tokio pobūdžio vizitai – tai puiki proga susitikti su kolegomis, padiskutuoti aktualiais klausimais ir pasisemti idėjų.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai