2019-04-23, antradienis, 05:13.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:57, leidžiasi 20:35, dienos ilgumas 14:38.

Patirtis verta dėmesio

2018-09-07, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Patirtis verta dėmesio

Antrus metus iš eilės Žagarės regioninio parko direkcijos gamtos mokykloje pramogavo gražus būrys vaikų ir jų tėvelių. Tokią gražią iniciatyvą, kai stovyklos programą sudaro ir įgyvendina patys tėvai, skatina Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė. Šeimų sambūryje „Propaguojame gamtos kalbą“ tėvai, pasitelkdami edukatorius ir savanorius, siekė, kad jų vaikai įgytų kuo daugiau žinių apie gamtą, būtų laimingi, kūrybingi, savarankiškai vertintų iškylančius pavojus gamtoje, riziką, išgyventų įvairius potyrius.

 

Vaikai didžiąją laiko dalį praleido gryname ore, jiems buvo sudarytos galimybės saugiai ir nevaržomai pažinti gamtos pasaulį, susigaudyti jame, mokėsi saugoti gamtą, džiaugtis tuo, kas natūralu ir tikra, pasirūpinti savimi, mokėsi, lavino praktinius įgūdžius. Džiugu tai, kad ir tėvelių žinios, patirtis ir pomėgiai leido vaikams pasiūlyti įdomios veiklos. 

 

Stovyklautojai keliavo Mūšos tyrelio pažintiniu taku, važinėjo dviračiais po regioninio parko teritoriją, mokėsi pažinti augalus, garsus, diskutavo aplinkosauginėmis temomis, susipažino su gamtos ir kultūros vertybėmis, domėjosi išmaniosiomis technologijomis ir interaktyviais žaidimais lankytojų centre,  dalyvavo estafetėse bei išbandė savo kantrybę, aiškinosi, kad kiekviena veikla turi savo taisykles ir tik jų laikantis galima išmokti kažko naujo. Tėvai su vaikais kalbėjosi apie elgesį viešoje erdvėje, miškuose ir kitose poilsio erdvėse,  mokėsi dailės paslapčių, kalbėjosi apie pomėgį fotografuoti.

 

Buvo organizuoti įvairūs komandiniai žaidimai, kurie mokė geriau susipažinti ir pradėti pasitikėti vieniems kitais, atliko kartu mankštos pratimus taisyklingai laikysenai, pramogavo lėlių namuose, kaliausių fabrikėlyje, žirgų draugijoje.

 

Stovykla suteikė progą suderinti gaunamus malonumus ir praktinę naudą. Daug dėmesio skirdami fiziniam aktyvumui lauke, aplinkos pažinimui, tėvai ir jų vaikai turėjo daugiau galimybių bendrauti, užsiimti bendra veikla, o kartu ir mokytis vieni iš kitų. Bendra pažintinė mokomoji veikla buvo naudinga ne tik vaikams, bet ir patiems tėvams. Tėvai turėjo progą geriau pažinti vaikus, pamatyti, kas juos domina, kas stebina, kokie dalykai traukia, kokie nėra įdomūs.

 

Džiaugiamės, kad yra tėvelių, kurie randa laiko ir mato prasmę pasidalinti su vaikais ne tik savo žiniomis, bet ir šiltu  bendravimu.

 

Vida Paulauskienė, vyr. specialistė projektų rengimui ir valdymui

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai