2019-04-19, penktadienis, 03:49.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Peticija poliklinikos vadovei subliuško, liko tik šou elementai

2018-11-02, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Peticija poliklinikos vadovei subliuško, liko tik šou elementai

Pradėsime pasakojimą tais pačiais žodžiais, kuriais šios vos ne detektyvinės  istorijos aprašymą straipsnyje „Peticija poliklinikos vadovei su šou verslo elementais“ pabaigėme. Tąsyk parašėme,  kad kažkaip neskaniai kvepia ta peticija. Ir atrodo neapsirikome. Susirinkusi Peticijų komisija nesiėmė jokių tolimesnių veiksmų, kurie būtų pavirtę uraganiniais patikrinimais, sujaukusiais ne tik poliklinikos rimtį, bet ir pačios direktorės darbo ritmą. Kodėl Komisija gautą peticiją atidėjo į šalį, nesunku suprasti.  Pirma, neatitiko ta peticija jai keliamų reikalavimų, antra, peticijos turinys aiškiai bylojo ne tiek apie darbo santykius įstaigoje bendrąja prasme, kiek apie asmeniškumą.

 

Kadangi VšĮ „Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centras“ – Savivaldybės viešoji įstaiga, rajono vadovai negalėjo į susidariusią padėtį nereaguoti. Tad buvo inicijuotas susitikimas su centro darbuotojais. Į susitikimą buvo pakviesti Joniškio rajono savivaldybės tarybos Socialinių ir sveikatos reikalų komiteto nariai, įstaigą kuruojantys savivaldybės administracijos specialistai, VšĮ Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojai ir centro direktorė Lina Martinaitienė.

 

 

Susitikimo ašimi tapo Darbo tarybos pirmininkės Ritos Oniūnienės perskaitytos poliklinikoje dirbusios odontologės Beatos Mikalkėnaitės pastabos ir pačios Ritos Oniūnienės mintys apie nerimą keliančius procesus poliklinikoje. Tačiau dauguma susirinkusiųjų stojo direktorės pusėn – pritarė jos pastangoms dėl įstaigos optimizavimo, kompiuterizavimo ir lėšų taupymo. Teigiama šio susitikimo pusė – buvo išklausytos visų pusių nuomonės, aptartos ateities perspektyvos, o svarbiausia – apginta direktorės Linos Martinaitienės pozicija. Bet ar tam būtinos vadovą juodinančios peticijos? Bene geriausias atsakymas į šį klausimą pačių medikų susitikimo metu netiesioginis priminimas, kad lazda turi du galus, t.y. buvo pasiūlyta gydymo įstaigos darbo tarybai pačiai pasitikrinti pasitikėjimą rinkimų būdu. Ir atrodo ši mintis materializuojasi, nes jau renkami parašai naujos Darbo tarybos rinkimams. 

 

Centro direktorės veiksmams pritarė gydytojas chirurgas R. Skrodenis, kuris akcentavo, kad optimizuoti personalą yra būtina

 

Apibendrinimui galėtume pasitelkti susitikimo metu išsakytus rajono mero žodžius: „Centro kolektyvas didelis, o direktorė neseniai dirba. Nors direktorės vykdoma politika ir metodai ne visiems patinka, tačiau situacija gerėja. Ne kartą kalbėjome su direktore. Ji papasakojo savo viziją ir matome perspektyvą, pritariame, kad reforma būtų vykdoma“.

 

Portalas manojoniskis.lt savo ruožtu taipogi kreipėsi į direktorę.

 

– Kokia Jūsų nuomonė apie praūžusią audrą?

 

– Nežinau net ką galvoti, – nedaugžodžiavo  direktorė Lina Martinaitienė. – Pirmąkart su tokia situacija susiduriu. Todėl parašykite trumpai – išgyvenau savyje, dirbu toliau ir žiūriu, ko dar laukti iš rytojaus.

 

Jeigu visą šitą istoriją būtų galima prilyginti automobilio padangai, tai reikėtų pasakyti, kad orą jai nuleido Peticijų taryba, visiškai ištuštino darbuotojų susitikimas su rajono vadovais, bet pasitaiko, kai automobilis bando dar važiuoti su nuleista padanga. Tiesa, tokia kelionė netrukus ir pasibaigia, nes besikratydamas ant metalinio ratlankio gali ir į griovį įriedėti.

 

Kazimieras Šatas

Linos Šutkienės nuotr.

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai